Разни здравни съвети

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Разни здравни съвети

Мнение от Blue sky »

започвам с рецепта за напукани пети - прави се компрес с оцет, и се носи няколко часа, после само се минава с пемза - кожата става фантастична. А като добавим и бонуса, че оцета мори гъбички и други гадости много по-бързо и ефикасно от скъпи мазила - струва си опита.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: разни здравни съвети

Мнение от DOBI »

Най-ефикасната рецепта за изгаряне ,а също така и за сваляне на температура:
При изгаряне-веднага се взима белтъка на едно яйце,без да се разбива и се намазва изгорения уюастък.Повтаря се многократно след всяко изсъхване на белтъка.Не остава белег и зараства бързо.Не действа ,ако се направи след половин час например
При висока температура се маже челото с памуче натопено в белтъка,като се повтаря след изсъхването.
Толкова пъти съм го правила,че чак не си спомням о винаги действа безотказно
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Разни здравни съвети

Мнение от nel4o »

Като се изгоря, докато готвя например, веднага бръквам в буркана с брашното. Ако обаче се забавя повече от 2 минути не действа.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Калина-малина »

Специално за Ида, която кашля.
Две средно големи глави лук се нарезват на по едро, поръсват се с 3-4 суп.лъжици захар и се оставят, докато си пуснат сока. После се взима по 1 ч.лъжичка, колкото пъти се сещаш.
Другото, което е добро, но от деца не се харесва - равни количества мед, зехтин и ракия, се кипват за секунда. Изстиват и пак с лъжичка..

Но по-добре не се разболявайте! :stiskam:
Много сме лудите....но сме пръснати!
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Разни здравни съвети

Мнение от el pistolero »

Някой да знае нещо против синузит, различно от Мумио, кестени в ноздрите или отвара от морска сол, мед, сода бикарбонат и вода смръквана през ноздрите и изплювана през устата? :potekoha:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Калина-малина »

el pistolero написа:Някой да знае нещо против синузит, различно от Мумио, кестени в ноздрите или отвара от морска сол, мед, сода бикарбонат и вода смръквана през ноздрите и изплювана през устата? :potekoha:
Оффф, явно положението е зле, щом изброяваш всичко това. Първото, което се сещам е да намериш добър хомеопат :nod: . От там насетне той си знае. Синът ми, вече втора година, няма проблем със синузита, пу, пу..
Второто, ако не ти се занимава с първото, традиционните отрови. Аз така се оправих. Нагревки и едновременно с това Неоринактив / това е кортикостероиден спрей/ сутрин и вечер по 2 впръсквания в ноздра и Гаразон / антибиотични капки/ 3 пъти по 3. Към тази тежка артилерия ми бяха предписали и антибиотик през устата, но аз си го спестих, реших да се пожаля :dovolen: . Оправих се, но не завинаги. Сега усетя ли че почва и атакувам. Горе-долу един път в този сезон се налага.
Така че, препоръчвам първи вариант, там нещата протичат бавно, носът си стои запушен доста време, но после не можеш да си представиш, какво нещо излезе и до там. :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Разни здравни съвети

Мнение от el pistolero »

Ами аз да чукна на дърво с отварата преди години си отпуших веднъж за винаги синузита :stiskam:
Питам заради сестра ми, която не се повлиява от нищо от изброените. А антибиотици определено няма да пробва самосиндикално пък даже и да и ги изпишат. Ей това за хомеопата съм и го казал и аз, ама не е отишла все още.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Titi »

Ако има страдащи от херпеси, да ви кажа аз какво хубаво мехлемче открих преди две години и от тогава ВИНАГИ имам в чантата от него. Казва се АЦИК, точно така изписано на български. Струва около два лева. Ефекта от него е, ако се намаже херпеса в момента, в който почва да избива. Така се стопира развитието му, след два дена си изчезва, но си седи на тоази първоначална степен, не се появяват мехурчета и не боли. Горещо го препоръчвам на всички нуждаещи се.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Снежи »

el pistolero написа:Някой да знае нещо против синузит, различно от Мумио, кестени в ноздрите или отвара от морска сол, мед, сода бикарбонат и вода смръквана през ноздрите и изплювана през устата? :potekoha:
Хроничен или остър синузит?Мисля,си ,че по-скоро сте с хроничен щом сте опитали толкова неща ?
Ако е само остър с по 2 капки алое във всяка ноздра ,наведена напред и надолу за да идат горе в синусите ,а не в гърлото и като се започне след малко с едни кихане и секненееееее,всичко ще излезе ,лично изпробвано в семейството ми :D
При хроничния бих дала съвет за отличен лекар ...там нещата са малко по-други ,може да има много причини......
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Разни здравни съвети

Мнение от DOBI »

за синузит имам една рецепта
1ч.л. настърган нрян
1 ч.л. оцет
типово брашно
от всичко това се омесва тесто ,намазва се облстта с много мазен крем преди поставянето на тестото.Започва се от 10 секунди,като времето постепенно се увеличава,до достигане на 3 минути
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”