Розите в нашите градини

Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Розите в нашите градини

Мнение от Debi »

Днес щракнах едната си "извънземна" роза колко пъпки е направила -
Изображение
Изображение
А това е подаръкът на Петрович от миналата година, сам се е хоризонтирал и има пъпчици -
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Розите в нашите градини

Мнение от rumivarna »

Деби, само последната снимка ли е на Петрович? При мен той е гигант над 2.5 метра и май ще расте още. Есента го преместих до съседската ограда да се шири по нея. Той вече кара трета година, не е от миналата. До сега една пъпка не е направил :svekurva: Калико само ме спря да не го изхвърля съвсем. Но и тази година ако не цъфне да го видя просто си отива :x
Коя е извънземната роза с фантастичните бодли като шпори :lol: Нали са нейни пъпчиците от първата снимка?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: Розите в нашите градини

Мнение от anasstasia »

Роза1924 написа:anasstasia, има значение сорта на розата. Някои са по-ранобудни, други спят до късно :dovolen:
Какви сортове са тези от снимката?
E Falstaff.
Останалите са едни и същи. Вярно е, че снимките са направени преди 2 седмици.

The rest are the same. It is true that the pictures were made ​​2 weeks ago.

Изображение
picasa
Изображение
screenshot windows 7
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Розите в нашите градини

Мнение от kali »

Отглеждам си рози повече от 10 г., то не бяха пълзящи, флорибунди, чаени хибриди и т.н., но храстовидни не съм срещала. как не съм си въртяла розите, връзвах, навеждах, само и само да клюмнат , но не би, все се изправяха. Не ми се смейте! Много се ядосвах, че не ставаха на храсти и от 3-4 г.спрях да се интересувам от сортове и си ги гледам, независимо, че не са това което искам да бъдат. А сега като прочетох какво пишете, ми просветна. Каква глупачка съм била само! Храстовидни не са ми попадали в българските магазини преди години, а сега явно са се появили, но сигурно не са това което са английските. За това ще следя когато започнете поръчките, да не пропусна. Мечтая за розов храст, независимо какъв ще е сортът или цветът.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите в нашите градини

Мнение от calico »

Здравей Кали, и добре дошла :tzvetoman:

радваме се на още един розен фен!

имаме подфорум Нашите албуми, там можеш да откриеш тема само за твоята градина и твоите рози, тъкмо и ние да им се порадваме

ето тук от руската енциклопедия - без да е пълна, има отсявка на розите в групата Храстовидни
имаш време до есен да избираш, а и съвети ако искаш би могла да получиш тук.
http://www.rosebook.ru/roses/shrub/

:lol: ама с това връзване на флорибунди малко ме разсмя :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Розите в нашите градини

Мнение от zeleno »

Изображение
хугонис
Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: Розите в нашите градини

Мнение от anasstasia »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: Не е честно!
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Розите в нашите градини

Мнение от Debi »

rumivarna написа:Деби, само последната снимка ли е на Петрович? При мен той е гигант над 2.5 метра и май ще расте още. Есента го преместих до съседската ограда да се шири по нея. Той вече кара трета година, не е от миналата. До сега една пъпка не е направил :svekurva: Калико само ме спря да не го изхвърля съвсем. Но и тази година ако не цъфне да го видя просто си отива :x
Коя е извънземната роза с фантастичните бодли като шпори :lol: Нали са нейни пъпчиците от първата снимка?
Да Руми, само последната е на Петрович, ама аз го кръцнах отгоре и дали заради това или просто си е решил да цъфти, но има пъпчици :nod:
А розата e Omeiensis Pteracantha (аз и викам птеродактил ;) ) и дори вчера успя и да цъфне -
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите в нашите градини

Мнение от calico »

Ехааа, Деби :ieeemyzh:
имаш честта да откриеш темата за розите 2013
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Розите в нашите градини

Мнение от Виола »

Честито, Деби! :tzvetentze: Давай нова тема с твоята снимка!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”