Почивка пред монитора

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Почивка пред монитора

Мнение от цеци »

Как релаксирате пред монитора?След няколко часа на компютъра наистина имам нужда от релакс-кръста ме заболява,вратът ми се схваща и др.под.В този случай си пущам това и се обтягам :
http://www.vbox7.com/play:cf87650b
Нищо не разбирам от музиката,но ми действа много отпускащо.А вие имате ли някой чалъм ? :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Почивка пред монитора

Мнение от maili »

И аз горе долу така.Пускам си хубава мелодия,само че или се взирам в прозореца срещу мен или затварям очи.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Почивка пред монитора

Мнение от lila »

Не ме боли нищо - ама на мен това ми е работата. Цял ден и после в къщи.
Първо стола да е удобен и да държи добре кръста. Височината трябва да е такава, че като стъпите със стъпалата на пода, в колената да дойде прав ъгъл. Периодично се местите малко по-напред на стола а после сядате по-навътре. Гърба прав задължително. Иначе ще ви скъса кръста. После монитора трябва да е така поставен, че да го гледате отгоре. Очите редовно трябва да се овлажняват, иначе .... кофти - ще гледате като ангорски зайци :lol: Когато гледате надолу, примигвате по-често, което дава желания ефект - овлажняването.
Как си почивам - на всеки 40 минути запам колегите :lol: . Много разведряваща гледка :lol: и разфокусиращо за очите :angelche: :angelche: :angelche:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Почивка пред монитора

Мнение от johnstalker »

lila написа:...
Как си почивам - на всеки 40 минути запам колегите :lol: . Много разведряваща гледка :lol: и разфокусиращо за очите :angelche: :angelche: :angelche:
Колегите са мъжлета предполагам, и то голи, само с по една оранджова престилка отпрет вързана.. и имат заешки ушички (като на плейбойчета), познах ли? :hihihi:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Почивка пред монитора

Мнение от lila »

:lol: :lol: :lol: по-лошо, розово пешкирче :lol: :lol: :lol:
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Почивка пред монитора

Мнение от Templar »

Аз по цял ден работя на компютър, и понеже Троян е много интересен и разнообразен град, ако не живееш в него, ми се налага и вечер след работа, пак на компютъра да седна. Там си почивам като сърфирам или пуцам. Понякога като се съберем да попуцаме, така си почивам, че май чак към 1-2 лягам ;)
Така че, от 24 часа, сигурно 16 са ми пред компютър :)
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Почивка пред монитора

Мнение от mal4o_vasil4o »

Аз не работя и въпреки това целия ми ден минава пред компютъра.Релаксацията ми идва след 5 часа,като се върнем с малкия от детската градина.Започва се с това какво са правили целия ден,на какво са играли и какво е научил.От това по-голямо спокойствие няма за мен :angelche:
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Почивка пред монитора

Мнение от ida_ili64 »

Най-добрата почивка е,ако не прекарвате толкова време нон -стоп пред компютъра ;) ,а на около 30 минути да се разкършвате и раздвижвате,рамене,вртат ,таз...Няма как да ви покажа,на рехабилитацията ми показаха няколко положения,понеже аз много задържам в седнало изгърбено положение,но не пред компа,а пред машината... :hmmmmmm: На мен ми е най-хубаво,като легна върху надувната топка ,която е с диаметър 65 см...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Почивка пред монитора

Мнение от цеци »

ida_ili64 написа:Най-добрата почивка е,ако не прекарвате толкова време нон -стоп пред компютъра ;) ,а на около 30 минути да се разкършвате и раздвижвате,рамене,вртат ,таз...Няма как да ви покажа,на рехабилитацията ми показаха няколко положения,понеже аз много задържам в седнало изгърбено положение,но не пред компа,а пред машината... :hmmmmmm: На мен ми е най-хубаво,като легна върху надувната топка ,която е с диаметър 65 см...
Космодиск ???
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Почивка пред монитора

Мнение от ida_ili64 »

Ами не се нуждая от него,аз страдам от пренапрегната мускулатура,а не от междупрешленни проблеми... :hmmmmmm: ,един ден и с това ще се преборя или-то ще пребори мен,ама няма да му се дам лесно :dovolen: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”