Аз, "къщичка"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Noel »

Светулче,това е магично място!
Колко близо е до теб?
Разхождаш ли се често?
Разкажи ми за усещането :D
Удивително е какви места имаме в тази шепа България :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Noel написа:Светулче,това е магично място!
Колко близо е до теб?
Разхождаш ли се често?
Разкажи ми за усещането :D
Удивително е какви места имаме в тази шепа България :liubov:
Теди, аз го знам наизуст и много съм се разхождала там. Както и всеки русенец предполагам. Свикнала съм с мястото и вас със сигурност по ще ви впечатли, сравнявам с една първа разходка.
От мен е на километър някъде, селото е "залепено" до самото езеро. Почивните дни в хубаво време е доста пълно-рибари, пикници... Навътре е гора, май бях писала в темата, че е най-големият липов масив на Балканите. Има няколко хижи и бивша резиденция на Тодор Живков.
За съжаление не се поддържа особено, след пикниците из гората и поляните не всеки си прибира боклука, а по алеите в почивни дни е почти невъзможно спокойно да се разходиш, тъй като Голямото Добро утро обича да си яхне BMW-то, да мине покрай теб с мръсна газ и надута чалга.
Из района има няколко беседки, места за отдих, няколко изворни чешми, но около тях е пълно с люпени семки и мизерия. Затова избягвам много да ходя. На такива места се разбира, че би трябвало да си отдъхващ, да релаксираш, а не зад всяко дърво да слушаш мазната чалга и да срещаш циганска сергия.
В редките случаи, в които ходя, гледам да е през седмицата, иначе е изнервящо. Обичам рано на пролет да разглеждам из горите какви растения са поникнали, има кукуряци, минзухари, кокичета, но последните години трудно се срещат, гражданята ги обират.
И понеже малкото езеро във вътрешността е пълно с водни лилии (ще гледам да снимам като нацъфтят) и селяните тук имат манталитет да си направят езеро от някоя камионска гума, да си откраднат лилия от езерото (забранено е, но кой следи за нарушители?!) и няма да се учудя в близкото бъдеще да ги няма лилиите. Ще е жалко, защото те са едно от лицата на Лесопарка.
Ако някой културен човек реши да посети мястото, то е добре в работен ден, защото иначе е шумотевица от млади хора с комплекси, шофиращи из алеите даже и без книжка.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

ljuboznatelna написа:Умопомрачително :potekoha: Дърветата, пиещи от реката, ме плениха!
Люб, не е река, това е голямото езеро, което мисля е изкуствен водоем. Там е и спортната база на гребците и канутата. Много е красиво да ги гледа човек, някой път ще отида специално да ги снимам.
Има и по-малко езеро-това с лилиите.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Нашата градина № 2

Мнение от Teodora76 »

Светле, благодаря за витуалната разходка, много е красиво, сякаш има нещо магично в това място, а снимките са уникални :tzvetentze:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Когато имам време, ще ви разкажа и какво знам за блатния кипарис-дървото, пиещо вода от езерото.
Въпреки, че не е рядък вид, в България не се среща често, особено пък в масив. Преди време четох и малко наизуст пиша сега, че русенския масив е най-голям, но има и покрай Тутракан и Ямбол.
Има провеждани изследвания и наблюдения на дърветата, много е интересно.
Аз я знам благодарение на един съфорумец, който малко ми беше казал за кипарисите и тогава се заинтересувах. А не знаех преди това името на дърветата.
А съм убедена, че сигурно на пръсти се броят русенците, които знаят истории относно Лесопарка.
Изчанчиха се хората и никой не го е грижа за природата.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Нашата градина № 2

Мнение от дара »

Прекрасно място да живееш и да си отгледаш децата :tzvetentze: А водните лилии са невероятни :potekoha:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Някой да знае името на бялата розичка с дребните цветчета? Много ми е любима.

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 743 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от ljuboznatelna »

Колко е красиво! Това отвън ли е? :potekoha:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от къщичка »

Да, Люб, отвън е.
А балерината е твоята, която ми изпрати преди 3 години, но претърпя местене. И май пак ще я местя :D

Книфофията на заден план също е твоя :) И стипата.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 743 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Нашата градина № 2

Мнение от ljuboznatelna »

:ieeee: все едно съм си в къщи :ieeee: (за останалите - това си е една наша шега по друг повод :dovolen: )
За розата питай в Роза - търси се сорт.
И тази хубава ограда как ти хрумна да я сменяш? :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”