Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Какво сготвих днес

Мнение от nel4o »

Ох знам го този магазин :lol: Кучката всеки път спира пред него и вратата се отваря. Ако не я държах на каишка .... :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от lila »

nel4o написа:Ох знам го този магазин :lol: Кучката всеки път спира пред него и вратата се отваря. Ако не я държах на каишка .... :lol:
:lol: :lol: :lol: аз каишка обаче нямаааам :lol: :lol: :lol:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Какво сготвих днес

Мнение от DOBI »

lila написа:Готови телешки кюфтета, салата от морков, малко царевично хлебче със слънчоглед - всичко от каварталния магазин (фирма за месо - няма да ги рекламирам). За десерт - зелени ябълки. Само се чудя къде да ям ябълките - и в двете стаи има цъфнали орхидеи, а не върви някак в коридора да гриза ябълка :lol: :lol: :lol:
Опа пак нещо не съм в час :? Каква е връзката между ябълките и орхидеите?Да не би моите да са салати защото си папкам ябълките при тях? :?:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Какво сготвих днес

Мнение от evita »

Доби ,наличието на плодове кара цветовете на орхитата да завяхват по-бързо. :!: Като всяко правило и това има изключения,но там където има орхита...ябълки не се държат
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Какво сготвих днес

Мнение от DOBI »

Какви друг плодове още не обичат миличките орхидейки? :mrgreen:
Последно промяна от DOBI на Ное 29, '09, 22:51, променено общо 1 път.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Какво сготвих днес

Мнение от evita »

Доби ,до колкото си спомням специално за фалчетата проблема е етилена.Това се отделя при гниене май,при круши ,ябълки.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Какво сготвих днес

Мнение от DOBI »

Значи те за това са в стачка миличките при менезаяото хол,кухня и столова са заедно.Помещението е голямо,но едно! :mrgreen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

Вие готвите по три пъти на ден, а аз само вечер, но за трима човека три различни яденета. И/или три различни салати. Жива да ме ожали човек!
Та снощи спретнах за вечеря:
- за мъжа ми ориз с наденица на фурна /ще го яде поне три дена/
- за детето - пилешките рула от рецептата на Сатори /пилешка пържола, пълнена с кис. краставички, гъби, царевица, кашкавал/ и задушени картофи
- за мен - мариновани св. ребърца на скара + чаша мавруд.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Titi написа:Вие готвите по три пъти на ден, а аз само вечер, но за трима човека три различни яденета. И/или три различни салати. Жива да ме ожали човек!
Та снощи спретнах за вечеря:
- за мъжа ми ориз с наденица на фурна /ще го яде поне три дена/
- за детето - пилешките рула от рецептата на Сатори /пилешка пържола, пълнена с кис. краставички, гъби, царевица, кашкавал/ и задушени картофи
- за мен - мариновани св. ребърца на скара + чаша мавруд.
И после - кулинарните ти умения били спаднали :shock:

Е, аз готвя веднъж на три дни. Обикновено по една бака, пък който не ще - да се оправя. Ама салатите всяка вечер ми отнемат време, колкото за 2 маджи.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Направих една гарнитура към ориза с чушки - руло от телешка кайма с няколко настъргани сурови картофа, за баласт, да стане повечко, а и да не идва много месото :dovolen: Направих го стандартно иначе: смесване като за кюфтета, дори и хляб му сложих, подправки по желание. Оформих го с ръце в намазана с олио тавичка, не го навивам. Намазах леко с олио, залях с вряла вода малко и покрих с плик за печене.

Снощи направих ябълковия сладкиш с овесените ядки. Този път и на мен, като на Siamka, не ми се надигна и аз го отдавам на повечето ябълки. Но иначе е перфектно изпечен, така че проблем няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”