Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

хахах, толкоз е слнчасал, че е забравил да си качи линкчето.

Бе готвите ли в тая жега бе? Аз отказвам!
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

При нас затвориха селската кръчма, та по неволя трябва да се готви, но тъй като ММ отказва да приеме салатата за храна, поделяме дежурствата. Неговата креативност обикновено стига до скарата, а аз нещо набързо и без вдъхновение.
Последно по-така готвих телешки език. Кой ме караше да споря как е по-вкусен - запържен в масло или паниран, та се наложи да го готвя и по двата начина. Отгоре на всичко дегустацията само втвърди първоначалните позиции :mrgreen:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Emilly1212 »

И как е по-вкусен Венче? Сподели, че така ми се прияде само като те чета.. :nod: Ще вървя да търся телешки език :liubov2:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mihaela123 »

Днес варих царевица и пържих рибка.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Миша »

Дайте бърза и вкусна рецепта за патладжани, моля !
Ако може без пържене
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Deleted User 2919 »

Паклажаните на кубчета пека в фурната..После слагам домати на сос и магданоз с чесън.
Същото правя и с тиквичките, но тиквичките увалвам в царевичен гриз.., И в паклажаните и в тиквичките освен олиото за вкус слагам краве масло ,топено.Тиквичките правя с кисело мляко и копър с чесън.
Сигурно и вие правите ,но все пак напиша..магданоз нарязан очуквам заедно с чесън и мъъъничко сол..Тогава магданоз омеква и не се лепи в устата по небцето(особенно децата мрязят това, кагато магданоз залепва ..) :dovolen:
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

бърза като работа, или като време докат стане?
аз много обичам, и ги ям всякак. На резени - на грил тигана, печени - белени... знаеш си, нарязани на кубчета, поляти с малко зехтини запечени във фурната, или изпържени набързо, нарязани на кръгове, подредени в тавичка заедно с тиквичка, лук и домати, може и някое кюфте да пъхнеш между тях и печени на фурна, или пък друго любимо - ветрило - нарязваш го на резени, но дръжката оставяш цяла, разтваряш и между филиите слагаш кашкавал, моцарела, чушки-лук-домати, може и пак кюфте, ох ослюнчих се. Чакай да потърся нагледен материал.

ескаливада, за това имам рецепта, не че ти трябва - ей я http://loisslokoski.blogspot.bg/2015/08 ... ivada.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

ето ветрило
Изображение

ето и другото наредено
Изображение

разбира се и пълнени - ето вариант http://loisslokoski.blogspot.bg/2010/07 ... style.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Боже, добре че днес на снимки преядох с телешки стек, и няма да готвя.
Deleted User 2919

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Deleted User 2919 »

Тъй вярно, ти подсети за Имамбаялдъ :dovolen: Обичам имамбаялдъ..http://bonduelle.bg/eating/kuhnite-po-s ... m-bayildi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Миша »

Благодаря, Лоиз, трябва ми бързо като работа, бухнах ги във фурната за сега , но следващия път ще направя ветрилото .
Изобщо трябват ми бързи за работа рецепти за зеленчуци всякакви , във фурната да се готвят колкото искат, важното е аз да се въртя по-малко около тях :mrgreen: .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

Патладжан пармиджана
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”