С две ръчички и поялник

Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Обещах да отркрия нова тема и готово.След голяма борба с рязането на стъклото,което е най-трудната част направих първия плах опит за истинско тифани.Не е най-прекрасно,но нали сега започвам ;)
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от libra »

Доби,ама много си бърза!Маската е интересна!Маска ли всъщност или аз така я кръстих?Трудно ли се работи тази техника?Имаш ли снимки от различните етапи?
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Маска е!Не съм снимала,но ако ви е интересно ще направя при следващото.Трудно е рязането на стъклото.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от libra »

Да,мисля че ще бъде интересно да споделиш!Аз пък нямам никакви артталанти.........
Ти не беше ли правила преди такива красоти?
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Преди работех псевдотифани-при него лепях оловна лента върху стъклото и запълвах после с бои за стъкло.Тука самото стъкло е цветно.Сега ще започна първи опит за лампа и ще пусна снимки с обяснения,само че не мисли че ще е бързо :nod:
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от toni »

Ама и ние не сме се разбързали. Работи си спокойно. Много е интересно и красиво. Е те такова нещо не съм правила през живота си. Ще се запробвам на стари години.
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от Fado »

Давай, Доби, прави, снимай, показвай! И на мен би ми било много интересно. :nod:
Аз истински стъклопис (от отделни парчета стъкло, олово и т. н.) не съм правила. Само съм рисувала върху стъкло, но не е същото, по-точно ефектът е различен, всъщност зависи какво целиш. :hmmm: Но много ми се прави нещо точно такова! :D
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Fado тръпката е различна!Това си го мечтаех от две години.Започнах снимки на фотоурока,но сега се оказа,че не ми достига единия цвят стъкло и поръчах още,което забавя нещата поне до понеделник :mrgreen: Сега ще се опитам да нправя първата си лампа-малко нощна лампа,а някой ден сигурно и безумнокрасивите лампи,които познавате ;)
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от dora »

Доби , страхотно е . :daaa:
И на мен ще ми е интересно да видя как става(само да гледам :nod: :lol: )
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от Moria »

Олее, Доби, като знам колко плахо започна да рисуваш стъкло, а какви чудесии правиш вече. Браво на теб. :daaa:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”