Разпознаване на болести и вредители

Модератор: Миша

Публикувай отговор
незабравка

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от незабравка »

Миша написа:Ако не намериш Димилин, че не е от най-лесните за намиране, свиркай, другата седмица към края трябва да взимам, ще взема и за теб .При силно нападение поливам през 7 дни, тази година не ми се е налагало още :stiskam: Обеззаразяването -аз лично съм се отказала да ползвам стар торф :eeeh: .
Ами няма тука наоколо Димилин! :snif: В агроаптеките ми се хилят мило и вдигат рамена!! :D Ще пиша на лични да се разберем колко ще ми трябва , за да ми поръчаш като вземаш за тебе! :nod: ,Пък сега тука два случая ,които ми приличат на вирус,пък ми се иска да не е ,ама каквото,такова.Помагайте,ако можете !Снимките ми не мога по-ясни да ги докарам,пробвах много пъти! :eeeh:
Тука на хортензията листата са грапави,като крастави са.Появи се на върха на най-вътрешните млади листа.

Изображение

Изображение


А тука на будлейката като че ли някой е очертал със сребърен молив невратурата на листа. :hmmm:


Изображение




Изображение
Гале

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Гале »

Здравейте!
Имам проблем с Илекса. Проблемът възникна след дъждовното лято на 2014г. Миналото лято от една фирма го лекуваха и беше се пооправил, но днес видях, че отново е болен.

Изображение

Изображение

Моля да помогнете с какво да го пръскаме или къде да занесем листо, за да го изследват. Илексът е голям 12 годишен храст.
незабравка

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от незабравка »

Забравих да кажа за моите петносани хортензия и будлея,че иначе растенията вървят добре,нямат изоставане в растежа сега,хортензията е заложила и цветни пъпки вече,няма по тях видими вредители,по обратната страна на листата няма налепи някакви.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Миша »

незабравка написа:Забравих да кажа за моите петносани хортензия и будлея,че иначе растенията вървят добре,нямат изоставане в растежа сега,хортензията е заложила и цветни пъпки вече,няма по тях видими вредители,по обратната страна на листата няма налепи някакви.
Не ми прилича на вирус, сигурна ли си, че няма нещо смучещо? Трипси ? Ако са вируси растежът ще е редуциран, растенията ще са вджуджени със скъсени междувъзлия
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от ninkatatata »

За първа година отглеждам доматки.Всичко вървеше много добре .Наскоро забелязвам на някой от коренчетата,че стебълцата започват леко да се изменят.Незнам до колко ще се види добре на снимката ,но се притеснявам да не е нещо бактериално.Също ,нормално ли е първите листенца да пожълтеят и да падат?
Изображение
Изображение
Иначе си изглеждат много добре,но се притесних
Изображение
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от margis »

botan написа:
margis написа:Изображение
Изображение
Някой знае ли какво е това заболяване по пеларгонията ми?Пръскала съм два пъти с Топсин,изрязала съм два пъти листата,защото излизат пак на такива точки и в момента е без листа,но с доста избили листни пъпки.С какво да го лекувам :hmmm:
Цитирам въпроса на Марго, че потъна без да му се обърне много внимание. :)
Явно беше някакво гъбично заболяване,защото след третото третиране с Топсин и изрязване на листата се оправи.Сега си има хубави,здрави листа :stiskam: Продължавам да го наблюдавам и ако се появи пак нещо ще го третирам с някакъв друг фунгицид.Но няма да го оставя да си отиде - все пак това е Lara Mandarin :liubov2:
Аватар
SashaP
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Юни 4, '15, 22:41
Местоположение: Велико Търново

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от SashaP »

Нахапана ли е боровинката ми или има друг проблем?

Изображение
Изображение
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Murof »

Нито една градина не е идеална.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Мария Николова »

Муроф, благодаря за линка! :dovolen:
Чудя се, като г-жа Еленска е толкова загрижена за българския чемшир и щом разпространението на виновната пеперуда и толкова застрашително, защо направо не е написала името на препарата, който трябва да се търси. :twisted: Излиза сякаш е в неведение. 8-)
Двайсет продавачи ще предложат двайсет различни препарата. :lol:
Пък и подбраната снимка за илюстрация с тази шаренка пеперудка - трябва да ми покаже как да разпознавам виновната "бяла американска пеперуда"? :hihihi: Или е само още едно основание да не дам доверие на прочетеното?
Редактора Катерина Иванова не може като хората да преразкаже какво пише "Труд" по въпроса. :svekurva:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Murof »

Грешка
Нито една градина не е идеална.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”