Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от dobis »

Ботане , това ли ти трябва , да броиш точките ... Тази е с малко по-зелени листа , на другите по-червенеят . И аз дето нищо не разбирам , намирам увеличение на точките на всеки следващ цвят. Първата не ги прави тези номера , еднакви са цветовете й. Ще следя и следващите. Мразя да снимам , отврат снимки са , но точките се виждат . И да добавя , вчера беше първия й полет на земята , не се знае дали нещо не е скопосана , може и това да й е , ако са се накъсали корените.

Първия цвят
Изображение
Изображение

втория

Изображение

третия
Изображение

Цялата

Изображение
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от tonimimi »

Изображение
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от tonimimi »

Изображение
тези са двете грудки,чакам да цъфнат...
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от tonimimi »

и бебетата тръгнаха но са още малки.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от botan »

Добис, верно много тлъстички при тебе, осигуряваш им оптимални условия. :nod: Иначе тези снимки, които си показала да са ми абсолютно достатъчни като качество. Въпроса не е да са хубави, а да мога да придобия представа за растението. Трудно ми е да следя за характеристики относно стъблото, но поне да видим тези на цвета как се унаследяват. То не е толкова до броенето на точките, колкото до тяхната проява. От растението, което си показала виждам, че е взело цвета на майката и гълото на бащата, цветовете са леко вариабилни, точките стигат до 1/2 от венчелистчетата и имат светли ореоли. Накрая вече след като цъфнат повече може да се направят някакви по-генерални хипотетични изводи.

Тонимими, супер изглеждат растенията, явно добре се грижиш за тях.

Ето ги моите хлорозни чавета.
Изображение

Четох, че това жълтеене се образува при:
1. прекомерна слънчева светлина и/или прекомерно използване на торове с високо съдържание на на амониеви йони
2. прекомерна слънчева светлина и твърде малко азот
3. прекомерно поливане при ниска температура

Първите две ги изключвам, тъй като определено не е прекоменра светлината, а и бях торил веднъж с балансиран кристалон с малко по-ниска от посоченото доза, като там амониевия азот е само 3.3% от 18. Предполагам че може би е 3, защото се сещам, че точно ги полях когато имаше едни временни захлаждания. Не съм сигурен как да процедирам с тях за това полях с тензо желязо и сега гледам са почнали да се оцветяват подобаващо, но не знам дали заради него или заради нещо друго.
Insta: ex_hort
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от dobis »

Още една се отвори . Тя пък дибидюс мама , няма никакви точки. Че и лилавото е наистина яко лилаво, няма и следа от синеене. Пиша за статистиката ти , че може да пропусна снимането.
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от poly77 »

Ето първата която цъфна при мен. Сега цъхнаха два цвята, но има още пъпки. Ще видим останалите четири как ще цъфнат.
Изображение
Изображение
Изображение
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от tonimimi »

подариха ми една издънка на дърво.беше още студено.даже го намерих в сайта снимано на една тераса.но на сянка, та моят опит с оцветяването на листата в жълто е с това дръвче.изнесох го навън и листата станаха жълти,и после тези листа изсъхнаха и паднаха.така, че според мен не е от торенето нито от преполиването, напекло ги е малко повече слънце.юе оцелеят.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от botan »

Ако беше заради слънцето най-пострадалите щяха да са в долния ляв ъгъл, така че слънцето директно го изключвам, пък и знам колко грее там където съм ги оставил. :nod:
Insta: ex_hort
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Каменно цвете Violaceae Х Червен ситец

Мнение от tonimimi »

ОК.Аз само се попитах да ти помогна.
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”