Градината на слънцето

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на слънцето

Мнение от Noel »

Браво,трудолюбиво момиче :tzeluvka:
Красиви снимки от кътчета,пълни с живот.
Аз обожавам бели оградки ,резултата в твоята градина е светещ :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Lois

Re: Градината на слънцето

Мнение от Lois »

Белите оградки вършат чудеса, но и ръцете, които пипат около тях са вълшебни :)
Много хубаво става!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от ljuboznatelna »

Прекрасно е!
Гери, напръска ли асмата? :D
" onclick="window.open(this.href);return false;
Звучи като виц.......
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Градината на слънцето

Мнение от ra4eto »

Прелестно място :tzvetentze: Тук има някакво вълшебство :sheart: :sheart: :sheart:
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

Ехеее, благодаря ви за хубавите думи! Мисля, че тази година градината, поне цветната, е в най-добрия си вид от мнооого години. Къщата също - изобщо има го вече моментът, в който се замислям, че усилията ми вече имат и видим резултат. Отне ми сааамо 3 години :). Ще видим какво ще заваря след 1 година, ама ний да сме живи и здрави, останалото са преходни неща.

Естествено бъдещи планове имам в изобилие, пък все някога ще ги осъществя. Много ми се иска да се махнат оранжериите, които от мнооого отдавна не се използват по предназначение, а сега само запушват градината и маркират докъде е нашия двор. Ще бъде толкова по-просторно и красиво. Тогава всичките зеленчуци ще отидат над плевнята, а долният двор ще е градина - голяма и поне на места слънчева. Има и една стара изсъхнала череша за махане, пък колко черници има за кастрене... Изобщо има много работа, ама за резачка, не за мен с трион. Никъде в градината няма пътеки, като изключим 7-8 счупени плочки, и все си мечтая за павета. Също така и за градинско осветление.

Изображение
Ще бъде много сложна работа с оранжериите - май са единственото нещо на това място, което е правено както трябва и нямат мърдане. То ако бяха лесни за магане, досега да ги бяха окрали. И то не е само махането, ами превоз до друго населено място и повторното им сглобяване там. Но според мен ще си струва усилията и парите. Имам и хубави спомени, свързани с тези оранжерии, когато бях малка бяха пълни със зюмбюли, лалета, лилиуми... Но продължаваме напред :)!

Ето и няколко снимки от градината на родителите ми - показвам и бягам навън да им помагам, че цял месец нямаше как да се грижат за градината и сега не се виждат цветята от избуялата коприва. Тъй де, моя двор стана нещо много уреден и почнах да обикалям и по другите :D .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В моята градина вече не остана време /и пари ;р/ да садя още растения, брех, кога стана 3 юли... Сега ще гледам да окося навсякъде, имам и едни големи тревуляци за преборване, да оплевя и да поорежа колкото мога клони с триона, да оставя всичко спретнато.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от ljuboznatelna »

Прекрасни снимки! :tzvetentze:
Пожелавам ти и прекрасно лято!
За оранжериите - може би ако ги обявиш за продан, който желае да ги купи, да си ги извади? Той може просто да си ги отреже и да ги завари на новото място. То си има и лоша страна, че много хора ще научат откъде могат да си ги приберат докато къщата е пуста :hmmmmmm:
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

Оранжериите му трябват на баща ми, затова е цялата работа с местенето. Иначе мераклии за тях има, но той си е започнал бизнеса от тези оранжерии и не иска да ги продава. Разбирам го, затова някога ще се опитам да организирам работата с местенето :).
denitsavm

Re: Градината на слънцето

Мнение от denitsavm »

Много ми харесва градинката :daaa: И снимките са майсторски :nod: Има дух в тази градина и къща и човек, който ги държи живи и красиви :dovolen: Поздравления за създадените кътчета и пожелавам още много :tzvetentze:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от ljuboznatelna »

Гери, можеш да им насадиш нещо увивно, да ги използваш вместо арки :) Но да не е нещо, което трудно се изкоренява, че много те жаля колко труд полагаш там.
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Градината на слънцето

Мнение от laydidi13 »

Много ми хареса при теб!Почувствах се на топло и приятно място.Харесват ми много такива стари вещи,стар и опушен фенер,кошничка..... :dovolen: подбрано и подредено с вкус!Поздравления!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”