Градината на слънцето

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Градината на слънцето

Мнение от Krasiyana »

Мило момиче, изпрати ми адрес ще ти изпратя лупина, няколко вида флокс, еонотера, ириси (ако искаш), солидаго, циклама градинска, топ карамфил (червен), разни розови каамфилчета, момкова сълза (Polygonatum odoratum) и разни др. цветенца :dovolen:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

Ееех, свобода! Мина и последният ми изпит и вече мога да пиша и да качвам снимки без угризения. То не че не се самонаграждавах с поглеждане във форума на всеки две прочетени научни статии, ама айде ;р.

Аз сега за седмица се наслаждавам на шотландските градини, голяма красота е, утре може би ще направя снимки. Реших, че кър не кър, от моите пет декара земя за бъдещ дом и градина ще отделя едно декарче за шотландска градина :)).

Тооолкова съм трогната от всичките цветя, които получих, благодаря ви от сърце! Понеже съм без кола, си разнасях кашончетата из града - гордо и щастливо, моето съкровище :)). Всичко е насадено и оставено в наперено и свежо състояние, единствено градинската циклама изчезна - насадих я и после нали се почнаха дъждовете и следващия път като я видях листенцата бяха изгнили. Дано да се покаже нещо - знам, че те спят по някое време, ама не знам дали на тази сега й е времето.

Дъждът направи работата в градината доста трудна, но пък нямаше как да оставя ненасадени неща и си шльопах из калта. Така и не стигнах до разчистването на нови територии, ни до дръвник, стария кокошарник, камо ли зад плевнята - цял месец вкарвах в ред вече наличните градинки. Като се върна ще слагам едни бели оградки, които родителите ми ми подариха за рождения ден. Бройката е малко кът, кой знае кога ще се уредя някой да ме закара с кола заедно с останалите до село, но е начало. Имам и две дървени арки за сглобяване, ама доста работа имам преди да си изпробвам дърводелските умения.

Изображение
Сестра ми боядиса тухлите /тези, които са небоядисани, се ронят и нямаше как, иначе беше много старателна помощничка!/, остават и още две стени от кухнята :)). Тук се вижда по малко и от съхнещите бели оградки, да знаете на другата сутрин дъждът какви малачета ги беше направил :D .

Изображение

Изображение
Това тук е прясно залесено, не можах да се преборя със зайчата сянка, страшно коренище е и реших, че просто ще я режа. Иначе в ляво където са туфите с теменуга всичкото става огромна зайча сянка, която скрива половината място. Ягодите са пришълци, ама те пък като ги поливах милото лято всяка седмица покрай цветята, сега са станали грамадни и са навързали едни големи ягоди, та засега си остават.

Изображение

Изображение
Оранжево-червената алстромерия вече е с пъпки, жълтата засега е само листаци. Имам и две кремаво-оранжеви, които са ептен бебета още. Две цикламени не се показаха - като разрових имаше още тук-таме бели корени, ама иначе пораснало нищо.

Изображение
От всичко тук засега ягодите най вървят :D . Но и другите неща ще пораснат, сега е рехаво, ама аз хич не обичам да садя къчкано млади растения, на всичко оставям място да се развихри. Е, овошки виж имам на през два метра, ама това е друг въпрос ;р. За първа година имам вързали кайсии и череши от моите дръвчета, мушмулата беше цъфнала, а райската ябълка напъпила.

Изображение

Изображение

Изображение
Тези двете хости са ми първите шарени, от преди три години, и са най-големи.

Изображение
Тук в далечината се вижда цяла леха солидаго насред тревата, чакам да увяхнат на лалетата листата и всичкото ще го кося, ей, тва солидаго голям звяр. Аз троскот не плевя толкова, колкото солидаго.

Изображение

Изображение

Изображение
Първият цвят на розите - ароматът беше невероятен, на рождения ми ден стана опашка от желаещи да я помиришат.

Изображение
Тук в дупката между майския сняг и форзицията имаше един ацер, който съживявах, тогава беше избил няколко листенца, ама сега всичко е напълно сухо. Чака да намеря подходящ заместник :).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тези железа в далечината ще ги махам, само да намеря някой из село с ъглошлайф. Като се махнат те, вече ще слагам арката :)).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На цялата улица я има пет къщи с хора, я не, ама пак се намери кой да окърши люляка, личи си докъде му е стигала ръката. И как пък пред поне 7-8 празни къщи също има люляци - там никой не пипал. Явно не само аз мисля, че моят е най-хубав и ароматен :D .

Изображение
Поздрави от градинарката!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на слънцето

Мнение от milena02 »

Градинарката е прекрасна! И най-важното - с взети изпити! :tzvetoman: От тук нататък ти желая щастливи ваканционни занимания в градината, тя става все по-хубава.
Deleted User 1445

Re: Градината на слънцето

Мнение от Deleted User 1445 »

Гери, поздравления за големия хъс , с който преследваш мечтите си :tzvetentze: Браво :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от Гео, граф »

Градината е хубава и ще става все по-хубава, но градинарката ми напълни душата ! Браво на теб, Гери :gush: :tzeluvka: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градината на слънцето

Мнение от Виола »

Ех, че лъчезарна градинарка! :tzeluvka: Приятно градинарстване и не прекалявай! Сега ти е времето да се забавляваш. :liubov:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от daneda »

Много е хубаво, Гери! Честито за взетите изпити и ти пожелавам най- приятно изкараните часове в тази хубава и уютна градина!
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

Здравейте градинарки и градинари,
Ех, моите дни толкова бързо отлитат, ама и аз упорито ги гоня. Преборих се с две напълно обрасли места, дувар редих, колкото да не е без хич, имам и растения за садене, но още не са стигнали до село. Форумните цветя всичките се развиват добре, днес се радвах на цъфнали кампанули, енотерите и те, рудбекията пък е напъпила :)). Все не ми остава време да си разпратя фритилариите и каквото друго бях намислила, ама ще го свърша преди да замина юли месец.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Преди - трева, шума, клони, камъни и разни строителни отпадъци. Изгорих част от тях, леееко опърлих ореха отгоре, ама здраве да е. Като се махнаха те, теренът остана много неравен, тръгнах да копая, то почнаха да излизат счупени чинии и чаши... Спомних си, че доскоро на улицата нямаше контейнер за боклук, та какво да се прави счупената посуда - в земята...
Изображение
И след:
Изображение
Направих си ограждения за тревата от палети, ама големия куп още не съм го преместила целия. Пък междувременно почти го напълних с нова трева, след дъждовете има толкова много за плевене и косене... Добре че ми е наточена косата :).
Изображение
В кокошарника изпод тревата и бъзовите издънки пак имаше купове с клонки, пак ги горих и този път друг орех опърлих, ама нямаше как да ги местя и паля другаде. Много чувствителни тез орехи на пушек...
Изображение
И по последни данни:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Градината на слънцето

Мнение от ida_ili64 »

Лелееее Гери, браво! :tzvetentze: Стрхотна промяна, от това, което видях ! :daaa: :ieeemyzh:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от краси кубарелова »

Много хубаво е станало, мила градинарке! Хем спретнато, хем уютно! Браво! Шестица от мен!
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”