Проблеми с геснериеви

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Стрептокарпус

Мнение от botan »

Как ще са ви казали толкова висока доза :o :shock: , нали ще си изтребите китките! 0,5 максимум 0,6 се слага на литър.
Insta: ex_hort
Аватар
zlatkaan
Двойно кафе
Мнения: 162
Регистриран на: Сеп 14, '11, 14:53
Местоположение: Стара Загора

Re: Стрептокарпус

Мнение от zlatkaan »

:cry: Ох,аз съм виновна,защото аз и казах дозата.Когато си купувах нисорана ми казаха тази доза в агроаптеката.И аз пръсках моите с нея,но са добре.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Стрептокарпус

Мнение от botan »

Не си ти виновна, виновни са от агроаптеката, че не могат да сметнат един разтвор. :svekurva:

ПП: Моля използвайте подходящите теми, защото тази полезна информация, в другата тема много бързо ще потъне в цветни снимки. :daaa:
Insta: ex_hort
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Стрептокарпус

Мнение от Iliana59 »

Тя грешката си е изцяло моя,защото сигурно бързо съм затворила кутиите и съм ги задушила.
На по големите им няма нищо!
Най много да започна да залагам на ново листа,но тайничко се надявам да тръгнат :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
zlatkaan
Двойно кафе
Мнения: 162
Регистриран на: Сеп 14, '11, 14:53
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от zlatkaan »

Искам да попитам,каква е дозата при Ортус?
Защото ми казаха същата като при нисорана.
Със тези дози съм пръскала 6 пъти стрептокарпусите и 3 пъти теменужките. :ufff: Май се оказаха безсмъртни...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от botan »

Нещо се гъбаркат с теб ми се струва. :swonder: Ортуса и той би трябвало да е 0,5 до 1мл макс на литър вода, но не съм пръскал с него и не знам от личен опит.
Високите дози не само може да бъдат фитотоксични, както в случая на Инианка, но може много добре да си селектирате и акари устойчиви на тези огромни дози. :x
Insta: ex_hort
Аватар
zlatkaan
Двойно кафе
Мнения: 162
Регистриран на: Сеп 14, '11, 14:53
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от zlatkaan »

Ами оправиха се.Стрептокарпусите ми бяха станали точно като при Катето,съхнеха им листата и не растяха.Сега пак имат хубави зелени листа,растат и започнаха да цъфтят.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от kim »

Аз съм пръскала други неща с Ортус. Дозата е 0.05% или както казва Ботан - 0,5 -1 мл. на литър. :nod:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
zlatkaan
Двойно кафе
Мнения: 162
Регистриран на: Сеп 14, '11, 14:53
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от zlatkaan »

Благодаря! :dovolen:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от katia »

:snif: Илиянче много съжалявам...направо ми се доплака. Аз съм имала такъв проблем с висока доза, само че с теменужките направо им изгорих върховете, но ги оставих и избиха нови. За стрепситата не знам обаче. При мен тази есен също както и миналата голяма част от листата от Литва излизат болни бебета вече хич не знам акари ли са не са ли...прилича ми на гниене някакво. Мислех че е от почвата, но явно не е в една и съща кутия единия вид е зле а другия е прекрасно...ако са акари ще са и по двата вида, ако е от почвата също. Единствения логичен извод е че е от самото листо ;) . Аз се превръщам в кифла от седмици съм се заровила в едни китайски сайтове и се чудя какво да си купя за да изглеждам възможно най-кифленски :twisted: и не бях влизала във форума доста време :angel2:
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”