Моите приключения в Нормандия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Доби, спомням си на времето, когато ми каза, че тук от края на септември, до края на март времето е отвратително- сиво, мгливо, дъждовно и бозаво... А аз си каах : "Е, чак пък толкова?!" Но всеки ден, когато се свъси и завали,се сещам за думите ти. Хубаво е, че поне мъгла си нямаме, щото виж, тя вече ще ме потиска :hmmmmmm: .
А иначе пиша точно това, което преживявам и усещам, давам си сметка, че пристигнах тук с много претоварена психика и много умора натрупана както в тялото си, така и в гънките на мозъка си, това място ми подейства като балсам на душа, като оздравителен санаториум. Може би, ако всичко ми бе наред и се чувствах много фит, щях да погледна с други очи на това място. Знам ли? Важното е, че сега е така и се радвам, на тази ''моя " си Нормандия. :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

И така, дойде време да си взема довиждане с Нормандия за втори път... Багажът е събран, колата до преди малко я товарих- поча Вилфрид, но се предаде- разбираемо е.
Изображение
Сложно е да наместиш толкова много багаж, в съчетание с толкова много саксии с цветя и да ти казват: "Внимавай с това, поооолека, затисна тази клонка, над тази чанта нищо няма да поставяш, че да не се изцапат нещата - в нея са подаръците." :hmmmmmm:
Всичко вече е подредено.Колата тихичко седи в двора и чака утрешния ден, за да ни преведе почти по дължина на Франция, на 1200 км на югоизток от тук, до Линдау.
Изображение
Последните слънчеви лъчи за този ден обливат крайчето на двора...който някак си е притихнал. Дори и двойката огромни гълаби, които обитават дървото в ъгъла не гъкнаха, както вземамх саксиите с рододендроните и камелиите.
Тъжно ми е и някък... пусто вътре в мен.В гърлото ми е заседнала буца, дави ме, а аз геройски се правя, че не ми се плаче... Поредното сбогуване, поредното пътуване и...поредната частичка от мен, останала в тези стени и този двор, който вчера бе толкова жив със моите саксиийки, под почти цъфналия люляк в ъгъла
Изображение
, с разпилените клони на храста, който не се стърпя и подрязах
Изображение ,
както сторих същото и с розите отпред...
Изображение
Милите, сигурно не бяха рязани поне 2-3 години, нямах много избор, рязах до здраво,но пък това, което избива,отново, не се задушава в живата ''бодлива тел'' от старите и изсъхнали клони. Поне не могат да ме натупат за стореното- трябва да ме гонят доста на далеч, за да го сторят :lol: .
И така... утре тръгваме. Днес за последно бях в Шербург- да купя малко подаръци за децата ни, и да измина за последно така познатия път от 40 километра... И ми се сви нещо от вътре, макар да знам, че пак ще дойда тук, все едно как и кога- ще дойда!
Исках да ви снимам невероятния факел на червения рододендрон, разцъфтял явно в последните дни до езерото, за което ви разказах, че е много красиво, но се оказа, че съм си оставила фотото в къщи... :hmmmmmm: , мисля, че инстинктивно нарочно. Тези последни мигове запазвам за себе си, но рододендрона е нещо, което си струваше да ви покажа, ако знаех, че ще ми се изпречи на пътя... Невероятно усещане бе за мен- всичко зелено на около и изведнъж изплува един ярък, в наситено червено орол и с неговите над 2 метра във височина и поне толкова- ширина, просто зашеметява. В него моментсъзнах, че понякога и при цветята важи правилото: " И сам войнът- е войн."
И така... довиждане моя Нормандия, до следващия път! Много неща не успях да ви разкажа и покажа, те са запечатани както на диска на компютъра, така и дълбоко във моята памет. Може би така трябва, а може би, някой ден в който се усетя в безтегловност, ще се разровя в албумите от тук и ще ги споделя с вас? Може би...
Пожелавм ви спокойна нощ с последния мой залез от тук...
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от flora »

Лек път, Ида! Чакаме те тук. Снимай и по пътя си насам и разказвай.
Изображение Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Titi »

С нетърпение очаквам следващото ти приключение, Ида.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Tanet »

Спокойно пристигане Ида и чакам новия ти разказ...
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

Чакаме те :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Отново съм французойка. И понеже пътуването ми обхваща 6 държави , пожелание на доста хора започнах да го разказвам като пътепис в части, първата е Румъния и може да я прочетете тук:

http://diva-edel-art.blogspot.fr/2014/0 ... st_27.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Отивам да поздравя Океана - липсва ми, а от неделя все вали... сега утихна, няма да пропусна възможността!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

Привет французойке :gush:
Малко е тъжно,че пътищата в Румъния за две години не са се променили.
Но смесицата от стилове е винаги интересна.
Поздрави океана и от мен,а продължението на пътеписа очаквам с интерес :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Океана си беше ''дошъл'', за да ме види. Почувствах се така, сякаш не бях си тръгвала...
Изображение
Нацъфтели са едни сукулентни- на всякъде по каманаците
Изображение
и рози,ама за които не се полага грижа, вплели са се в юки и храсти
Изображение
И едни треви с много пухчетата- на всякъде са, даже смятам даси купя саксийка и да си засадя, та да си ги принеса в БГ на есен, въпроса е дали са студоустойчиви?
Изображение
Изображение
Пълно е и с рододендрони, тук явно държат дълго, заради не високите температури и многото валежи, почнаха да цъфтят в началото на април, а в края на май са все още свежи!
Изображение
И една красива къщурка- миниатюра, до сега не бях я забелязала, незнайно как?
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от къщичка »

Снимките с океана са жестоки! Май там усещаш твоето "у дома". Само като гледам снимката е ми става едно приказно и реещо...
Бъди много щастлива, Иде! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”