Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от dimalexpl »

Миналата седмица на няколко пъти имах същия проблем на лаптопа с мобилен интернет. Всеки път се налагаше да чистя кеша на Мозилата за да отпадне блокировката. Нямах време тогава да проверя дали с другите браузери има този проблем и евентуалната причина за появата му. На стационарния компютър не съм установил досега такъв ефект.
Lois

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от Lois »

Така, пак се налага да пиша тук - същия проблем при ползване на мобилен нет, на таблета нямам втори браузър, трябва да търся стационарна wifi мрежа, за да постна?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от libra »

Не е от мобилна версия или браузър.При 2 лаптопа в къщи само моя имаше блокиран адрес .
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от milena02 »

При мен горе-долу веднъж месечно се появява съобщение, че IP-то ми е блокирано, и не мога да пиша във форума. Проблемът сам се решава за няколко часа.
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от admin »

Това са остатъци от автоматичната анти-спам система. За съжаление, не се е изтрило всичко и навсякъде. Сега поизтрих част от нещата, но е възможно да са останали още. Възможно е и други грешки да даде. Пишете тук или на лични, ако ви се появява какъвто и да е проблем. Аз междувременно продължавам да преглеждам ръчно нещата.
П.С. Телефонът ми изгоря онзи ден, в момента ползвам временен, така че не съм много откриваема по телефон. Това само за информация го пиша.
Аватар
liljana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1128
Регистриран на: Фев 5, '10, 11:46
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от liljana »

От телефона,не мога да пиша,то как да пиша,като ми иска постоянно парола,а се виждам,че ме има на линия.
http://liljana.snimka.bg/flowers/orhi-v ... 8.30411789" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можеш да състариш мисълта. Можеш да състариш само формата.
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от admin »

liljana написа:От телефона,не мога да пиша,то как да пиша,като ми иска постоянно парола,а се виждам,че ме има на линия.
От телефона според мен проблемът е по-скоро от настройките на мобилния браузър и/или нестабилен нет. Може и да не съм права де - само в нашия форум ли го имаш този проблем?
А иначе това няма връзка с информацията за потребителите, които са на линия. Тази информация се обновява на всеки 15 минути, което означава, че не показва моментно състояние. Например напълно е възможно да излезеш от форума и този списък да продължи да те показва на линия следващите 10-12 минути, докато отново обнови информацията от базата. Това е направено така, защото иначе се генерират твърде много заявки към базата и това излишно я товари.
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от admin »

Пак да питам - от промените, които правих вчера, до днес при никой ли не е имало проблем с блокирани IP-та?
Аватар
Eri
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Яну 27, '14, 17:45

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от Eri »

За да не Ви изписва проблема можете да използвате http://www.boomproxy.com/" onclick="window.open(this.href);return false; (Поне докато се свържете с администратора).
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Проблеми с писането във форума, блокирани IP-та и прочие

Мнение от svetla06 »

Не е проблем с писането, а проблем с отварянето. На темите с геснериеви (поръчка и пазар) и на стрептокарпусите ми изписва забрана за отваряне, поради злонамерен софтуер. Това повреда в моето РС ли е или има нещо подобно? Появи се преди два дена. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”