Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
dal

Re: Кухни

Мнение от dal »

ъ, темата е напълно нужна и полезна ! Благодаря на Розето , тя винаги има усет май преди всички ни- и с розите така , и демографския срив бори и изобщо е прекрасна тази девойка! :tzeluvka:
Неща да оплюя помещенията кухни принципно - просто си споделям житейски съображения по тематиката
ето нещо дето върши работа , абстрахирайте се от лилавото :D Изображение
и това бива като интериор Изображение
този остров е готин , ама печката да ти е нейде извън помещението
Изображение
и това сигурно би било удобно Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 228 пъти

Re: Кухни

Мнение от darina1960 »

roselover написа:Дал, изчерпателно-духовита както винаги! :tzvetentze: Искрено ти завиждам за удоволствието да имаш кухня на Скаволини. За мен всичко, което има качествена изработка и съответно изпипване на детайлите, е удоволствие да се ползва. :daaa:
Аз пък имам романтично отношение към кухнята - като стая за готвене и споделяне. Особено зимата, когато не мога да се вихря навън в калта, обожавам да готвя и то особено последните 2-3 години, откакто хлапетата поотраснаха и ми е кеф да им правя разни вкусотийки. Тъкмо поради напрегнатото ми ежедневие, когато ходех на работа, ми беше приятно да правя нещо различно - а какво по-стоплящо семейните взаимоотношения от храна приготвена с любов / споделено винце покрай нея с половинката и прелюдия към други дейности ;) /. Не съм кулинарен корифей, не всеки ден ме обхваща музата, не правя кой-знае колко сложни и изискващи време специалитети, но го правя с удоволствие и става вкусно. Често, когато идват приятели и имат да споделят нещо, отиваме интуитивно точно в кухнята. Там между забъркването на разни съставки думите текат по-леко. Действително доста голяма част от живота ни преминава в кухнята - защо тогава да не е място, където всяка мебел е правилно поставена, достатъчно функционална, улесняваща те и да е приятна за сетивата.
Roselover, може би не се изразих правилно . Това, че не обичам да готвя, не значи че не го правя. Аз също посрещам близки и приятели и се поизпъчвам като ми харесат гозбите. Но предпочитам бой с мотиката пред кухнята. А това да е удобна за домакинята - вярвам, че всички сме на едно мнение :tzeluvka: Затова - ти предлагай, ние ще харесваме ... и така :tzvetoman:
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Кухни

Мнение от dantonova »

Ванилия и избелен дъб, изчистени линии, малко стъкло, малко инокс - това ми бяха представите за "моята кухня" преди 7 години. Сега бих я направила различна, по-топла, по-рустик... ама пък като не е мръднала (не, че имам пари за нова ;) )...

Това е сайта на фирмата, има за всеки вкус (и джоб) :nod:.
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

darina1960 написа:
roselover написа:.
Roselover, може би не се изразих правилно . Това, че не обичам да готвя, не значи че не го правя. Аз също посрещам близки и приятели и се поизпъчвам като ми харесат гозбите. Но предпочитам бой с мотиката пред кухнята. А това да е удобна за домакинята - вярвам, че всички сме на едно мнение :tzeluvka: Затова - ти предлагай, ние ще харесваме ... и така :tzvetoman:
Даре, аз също предпочитам мотиката :lol: , за това уточних че любовта към кухнята разцъфва зимата :hihihi: .

Дал, и аз те обичам ! :hihihi:
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

dantonova написа:Ванилия и избелен дъб, изчистени линии, малко стъкло, малко инокс - това ми бяха представите за "моята кухня" преди 7 години. Сега бих я направила различна, по-топла, по-рустик... ама пък като не е мръднала (не, че имам пари за нова ;) )...

Това е сайта на фирмата, има за всеки вкус (и джоб) :nod:.
:daaa:
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кухни

Мнение от Leni »

Не знам да има женя която да не си мечтае за голяма кухня.. като дизайн съм много голям почитател на Италианските мебели. и има една две фирми които са ми фаворити о Шнайдеро и Марчи груп.

Няколко модела на Шнайдеро дори бяха правени с дизайн на Пининфарина ... тия просто нямат равни като дизайнесрко студио ..с каквото и да се захванат са просто лидери..от автомобили до четки за зъби :mrgreen:

http://www.snaidero.com/
http://www.marchicucine.com/produzione/ ... gland.html
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Кухни

Мнение от Titi »

Leni написа:Не знам да има женя която да не си мечтае за голяма кухня..
Е, вече знаеш една - аз! Не обичам да готвя, защото и не обичам много да ям, но докато детето ни живееше с нас приготвях по три вида салати и два вида основни на хранене, за да угодя на капризите на всеки. От три години сме само двамата с ММ и готвя само аламинути, два-три пъти в месеца манджа, която изхвърлям след едноседмичен престой в хладилника, защото нито аз, нито той можем да ядем манджа повече от един път седмично. Кухнята ми е напълно излишна в апартамента, основно готвя на открита тераса на една малка печка с фурна, защото мразя да ми мирише в къщи на манджи. Само когато си дойдат децата или ни дойдат гости изпитвам удоволствие да се развихря в кухнята и да приготвя повече храна. И отбелязвам, че това е възможно само заради факта, че мъжа ми има възможност в работата си на обяд да яде качествена, топла храна - първо, второ, трето и каквото му душа иска, заради което е свикнал вечер на лека храна.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Кухни

Мнение от darusha5k »

Е ,и аз съм от тези дето никога не са мечтали за голяма кухня .Като бях момиче още ;) мама все ми викаше-"Ела да гледаш как се готви,че един ден ще ти трябва!"...На майтап все и отговарях, че ще си търся мъж, който да ме води по ресторанти и няма нужда да се уча.Е..пораснах и се сдобих с мъж, който беше собственик дълго време на ресторант. :D
За съжаление с този бизнес приключихме преди 3 години. Вече готвя единствено и само заради децата, за да ядат по-качествена храна. Никога заради себе си не бих влязла в кухнята, освен за варени яйца и голяма салата.
Другото, което ме кара да се замислям е решението на строителя на кооперацията ни, според което в 200кв мезонет, за кухня е отредено едно коридорче, което няма и 10кв.Не знаете какви гимнастики правих за да си вкарам съдомиялна. Абе ще да е бил прозорлив, защото ми е достатъчна, ама ако беше някоя дето и баници точи и пити меси не знам просто....
Иначе и моята е в червено и сиво/преди 7 год. явно е било модерно/
Винаги обаче много са ми харесвали рустик кухните, с многото чекмедженца и прозорец към градината!!!
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Кухни

Мнение от Bi_ »

И аз съм от тия дето не не обичат да готвят и все ми е тая какво ще ям,предпочитам плодове и зеленчуци,основно сурови.Ама готвя поне 2 пъти в седмицата, щото се налага,иначе мъжовете мен ще изядат :lol: .И глезотийки понякога правя,не мога да отказвам като ме помолят за нещо.А като си дойде чужбинското дете пада яко готвене на постни манджички.Кухнята ми е Г-образна и е цели 7 квадрата.Много ми трябват още 15см ширина,защото толкова не ми стигат да сложа съдомиялна,а освен дето мразя да готвя,мразя и чинии да мия :oops:
На тази площ всичко ми е на една ръка разстояние и място за друг човек няма-освен ако не е седнал на едното столче.Между кухнята и хола има врата,която откъм хола е заджиздена със секция, а откъм кухнята на касата на вратата са направени рафтчета и вратички -идея нямата колко нещица се побират на това местенце
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

darusha5k написа: според което в 200кв мезонет, за кухня е отредено едно коридорче, което няма и 10кв.Не знаете какви гимнастики правих за да си вкарам съдомиялна. Абе ще да е бил прозорлив, защото ми е достатъчна, ама ако беше някоя дето и баници точи и пити меси не знам просто....
Иначе и моята е в червено и сиво/преди 7 год. явно е било модерно/
Винаги обаче много са ми харесвали рустик кухните, с многото чекмедженца и прозорец към градината!!!
:lol: :lol: :lol: Даре, аз съм точно от тези дето обичат да точат баници, да месят разни неща и да се плескат с други. Кеф ми е просто. Тъкмо бях решила да вляза в темата и да напиша защо обичам острови и тези ми дейности бяха една от причините да ги обичам, и гледам твоят пост :D . Колкото и странно да ви звучи, на дългите ми и просторни иначе плотове, им се ядосвам, точно защото когато точа /аз обичам големи тънки кори :hihihi: / ми е тясно и кората винаги виси към края на порцеса :lol: . Че точенето го върша не по-често от 2-3 пъти в годината, друг въпрос.

Та, обичам острови най-вече защото дават широка, голяма площ за работа. Сегашната ми кухня е 15 кв. м. и е Г-образна, с една врата към хола и една към коридора. Живот и здраве, съм решила да махна стената към хола /за съжаление една колона и комин ще трябва да останат, ама пак ще ми свърши работа/ , да затворя вратата към коридора и да поставя остров м/у хола и кухнята. Мечтаните ми въжделения :mrgreen: ще изглеждат по следния начин - Заставайки до острова с лице към хола под острова ще имам фурна и хладилник за зеленчуци и плодове, зад гърба ми мивка и котлони, отляво два високи шкафа съдържащи вградени голям хладилник и фризер с чекмеджета.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”