около Къщичката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31732
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1088 пъти
Получил благодарност: 2650 пъти

Re: около Къщичката

Мнение от Мария Николова »

Миша написа:Ще ти предложа нещо за капаците,няма проблем,че се отварят често ,закрепвате арматурна мрежа на 3-4 см височина ,може на рамка,насипваш торф и засаждаш сукуленти,те оплитат доста бързо торфа,а арматурната мрежа държи торфа да не мърда
....А капака на шахтата поставете на метална рамка с 4 колелца, за да издърпваш и връщаш капака с лекота, когато се налага да се отвори шахтата. :snurd: :swink:

Колкото и да се опитваш да направиш "незабележима" къщичката, винаги ще си :ufff: недоволна от себе си. По-добре я направи забележима! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: около Къщичката

Мнение от dal »

Поздравления за къщата - много е хубава , а къщичката не прилича на нищо и стои точно като цирей на чело до нея .
мога да се изразя и по поетично , но това с нищо няма да промени гледката пред очите ти
понеже знам че в градината има нужда и от такива постройки ,а казваш че и кучето се е приютило там - аз бих я преместила и реновирала - с дъски - излиза доста евтино -при мен облякоха цяла барака 4 на 9 метра на три височина , с изолации платна може да се тапицира ,има толкова много покрития всякакви , ако щеш с изкуствена трева бих я облепила , ще и намеря цаката задължително.
Едва тогава бих го мислила с какво да го и разхубавя това къще - пълзящи лоницери ,рози , клематис , а от сенчестите части други растения има подходящи , въобще вариантите са много .И би станало приказно.
Шахтата колко и често да се ползва , все три сандъка с петунии ще изтърпи лятото , или сукуленти отгоре в някое по голямо дървено чекмедже надупчено и пълно с повечко пясък филц и почва объркано , идеята е работеща и дава ефект.
Който се завира в шахтите допускам че може да премести 10-15 кг декорация
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

pepelqshka71, и моята първоначална идея идея беше такава, но това няма как да стане ... купих кафява боя за олуците ,покрива и прозорчетата , е цвета се оказа,че няма нищо общо, едно розовее :eeeh: Просто на пазара няма толкова богати палитри на блажните бои. Да не говорим че няма как да намеря цвят отговарящ на мазилката на къщата- та дори тя се оказа различна от каталога :snif: Така ,че както съм по -склоннда да действам както предлага s_t_m- да я направя по различна.
ivanina, права си, но на този етап къщичката ни е много полезна и нужна. В нея са събрани всички градински инструменти, косачки, маркучи,и градинската мебел- да се чуди човек какса се побрали...и докато не построиме нещо което да я замести е единствен вариант.А и изчистените пространства не ме блазнят много. От другата страна на къщата имаме около 500 кв.м двор,(което за мен си е мнооого), той си е що годе гола поляна ,и него искам да направя приветлива градина :sblush:
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

dal , много си права за гледката, точно затова и искам да направя нещо по въпроса. Една дървена ламперия наистина би се вързала с голямата къща... а на покрив какво...за да не бие на очи ?
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: около Къщичката

Мнение от ivanina »

Аз ,пак малко да досаждам...значи ,затвърдила съм си едно такова мнение за нас-българите ,че е по-лесно да си построим нов голям и хубав дом , а по-трудно е да се разделим с кобторите си ,това да ги премахнем от живота си е все едно да късат живо месо от телата ни,аз бих я запазила само някъде там... в задния двор ,а отпред искам европейски стандарт :!:
Хубаво е , че сме различни ...:liubov2:..това създава нашият колорит :hihihi:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

ivanina , много си права в това което казваш и ако имаше начин наистина бих я преместила ,но..
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: около Къщичката

Мнение от ivanina »

Не си длъжна миличка да се съгласяваш с мен....тази тема е точно за това - да чуеш идеи и някоя друга гледна точка, а ти ще решиш какво ще направиш със дворът си ,извлечи от всичко казано само това което е най-близко до твоята представа за красиво и функционално.Например аз ще се възползвам от тук от идеята на Мерито- s_t_m за количката на колела над водомерната си щахта,защото ми стои като цирей дето казва dal пред очите когато я погледна в двора си :ieeemyzh: Ще я замаскирам с подвижни цветя :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

Количката наистина е страхотна идея ,дано да има кой да ми я наптави :mrgreen:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: около Къщичката

Мнение от Магдалена »

Аз не бих се занимавала изобщо с къщичката! Споделяш,че е от талашит-материал не толкова издръжлив на дъжд.Рано или късно ще се скапе!
Ти самата казваш "...... но на този етап къщичката ни е много полезна и нужна...и докато не построиме нещо което да я замести ...". Тогава гледай на нея като на кратковременна постройка и не влагай средства в нещо,което така или иначе ще махаш в един момент. Аз така мисля! ;) ;)
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

Работата е там че временнните нещаобикновенно се задържат доста повече отколкото ни се иска :nod:. И точно затова искам по нискобюджетен начин да я направя недразнеща за окото докато и "дойде времето" :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”