около Къщичката

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
dal

Re: около Къщичката

Мнение от dal »

mimozago написа:Работата е там че временнните нещаобикновенно се задържат доста повече отколкото ни се иска :nod:. И точно затова искам по нискобюджетен начин да я направя недразнеща за окото докато и "дойде времето" :angelche:
не , истината е , че сме нация от плюшкиновци и сме се заринали в боклуци , които държим /ако потрябва/ , пък то вероятно няма да потрябва никога ....
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: около Къщичката

Мнение от presto »

От снимката не личи много, каква е основата, ако няма излят бетон, просто я изчакайте още година - две и тя сама ще падне от тежък и мокър сняг. Има ли бетонни фундаменти отдолу, тогава може да направите беседка на нейно място, ако не ви се занимава с къртене на бетон.
denitsavm

Re: около Къщичката

Мнение от denitsavm »

Може ли да кажеш това "северната страна на къщата" се пада отзад или? Основния двор с перголата е откъм юг? Минавате ли редовно по пътеката пред къщичката или е просто някъде отзад, където отивате специално заради нея?

Най-големия проблем е, че е някак си в нищото там :hmmmmmm: и лично аз по тази причина бих я махнала или преместила, не се връзва нито с къщата, нито с двора, поне да беше в някой ъгъл. Даже и да я разкрасиш или поскриеш, пак ще е в нищото.

Все пак - можеш да направиш зад къщичката /изток май се пада/ , на нивото на края на къщата цветен бордюр и/или ниска дървена ограда, за да раздели визуално петното с барачката, така то ще стане някак самостоятелен проект. Отпред да направиш площадка от павета, плочи с тревна фуга, или дървена, каквото ти харесва. Центрирате вратичката на кучето, слагаш някаква декорация на вратата, защото е доста голяма, несъразмерна и разваля лицето на къщата, редиш отпред на площадката цветята от вкъщи, може и на различни по височина пънчета... Откъм улицата закачаш на ниво една идея над височината на туите на стената къщичката 2-3 сандъка с бегонии. Може да сложиш някой стол и масичка за кафе...Между къщата и бараката садиш лента с хортензии, също за да разграничи визуално. Долу, до основата може да засадиш разни декоративни треви, хеухери и/или да наредиш камъни, за да се крие загниващата основа. Някой и друг ацер отпред и някое иглолистно ще паснат на пейзажа

За покрива - Любознателна някъде беше дала рецепта за "правене" на мъх, виждала съм и по нета, ако някой се сеща да каже къде беше :hmmm: , може да наредите стари керемиди, или да направите покрива сламен или просто да го боядисаш.

Истината е, че временните неща, освен, че редовно си остават постоянни, изискват също не малко средства и доста често много труд, което не си заслужава. Което значи, че според мен ще е по-добре да се замислиш за изграждане на нова барака на правилното място, което може да стане пак със същия нисък бюджет и материали от "боклука", но поне ще е на определеното си място и със твоите си стилови идеи :nod:

За визуални идеи търси garden shed в гугъл :dovolen: Има страшно много идеи, които могат да се достигнат с труд и малко средства


ПС - махни кофите от розите :svekurva: :tzvetentze:
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

Изображение
направих набързо една скица на парцела. Входната врата е от север. Перголата от юг. Къщичката е оранжавото покривче, до оградата от туи. С зелени подобно на квадратчета са шахтите, а синята точка е пречиствателната. Северозападния ъгъл е най -скрит и ряко посещавания и си е като заден двор.С червени точки съм отбелязала къде ще сложа дава реда доматки. Един вид къщичката догре ще прикрива гледката на зеленчуковата градинка от главния вход. Чесно казано там мястото и ме устройва ,защото повечето време изкарваме в южния двор, който ще си е изцяло декоративен и не ми се връзват помощни постройки.
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

denitsavm написа: За визуални идеи търси garden shed в гугъл :dovolen: Има страшно много идеи, които могат да се достигнат с труд и малко средства
denitsavm,това беше точно в целта, страхотни попадения, благодаря за идеята :tzvetentze:
Пречат ли кофите на розите, мъж ми казва ,че запазват влагата и топлината ,а пък мен хич ме няма :mrgreen:
denitsavm

Re: около Къщичката

Мнение от denitsavm »

Ами щом там и е мястото на къщичката просто си измисли как и какво и ще си я направите наново :nod:

Не е много сигурно, че розите се нуждаят от кофите, но е сигурно, че ако тръгнат под тях и после ги махнеш, ще се прецака този нов прираст, а в зависимост кога стане това и какво е времето тогава, може и сериозно да ги увреди. Махай кофите, розите не са кекави, но това би ги изнежило :dovolen:
denitsavm

Re: около Къщичката

Мнение от denitsavm »

И още нещо, доматите може и да не виреят само със западно огряване. Моите са горе долу така и си е жива мъка, но аз друго място нямам
troll

Re: около Къщичката

Мнение от troll »

Ако беше моя щях да я уголемя откъм капака с метър-два и така да го скрия и оттаз стран ще кучкъща, а щях да туря врата от другата страна........а пред вратата ПАРНИК! :potekoha:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: около Къщичката

Мнение от Мириам »

Изображение
Нещо такова много ми харесва,можеш да я боядисаш и префасонираш в такова подобие-ако и на теб ти харесва! :P
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: около Къщичката

Мнение от mimozago »

това е приказно
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”