Наднормено тегло и здравословни диети

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от calico »

чели сме ги тия за хималайската сол.
и за каменната, и за морската

и най-вече за добавките с които тровят солта- тия дето й пречат да се вкаменява, да стои сипкава и да не преовлажнява. Те, а не вида сол, са вредни

9 гр/л е концентрацията на солеността на тялото ни- лимфа, кръв, всички течности. Толкова сол е необходима за да се пренася водата до клетките. а като не достига, клетъчната мембрана не може да пропусне водата в клетката, и така те жадуват ако ще да се наливаш с литри вода
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

...ама ето пак грешно ме разбираш, къде сме писали , че отричаме нуждата от сол ?????
Bi_ написа:Преди няколко години мъжът ми беше закъсал много със здравето и се нави да започне разделно хранене.Само за 3 месеца свали десетина килограма и холестеролът влезе в норма,кръвното също.Не е чак толкова трудно-всичко се яде със салата,много вода ,поне 3 ябълки на ден,5 хранения на ден и малки порции.Без пържено,тесто и сладко.Свиква се.Ама кучето му с куче като се пооправи пак я подкара по старому и отрицателните резултати не закъсняха
проблем ли ще е ако храненията са 3 и то определено, около 13 часа, после около 17 часа и около 20 часа, питам защото сутрин като ударя ударната си доза ябълков пектин и до следобед никакъв глад не чувствам, та в 13 часа малко насила хапвам и то максимум една ябълка и един портокал и се засищам ???
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Bi_ »

Всеки решава сам за себе си съобразно ритъма си на живот,но според мен закуската е най-важното хранене и задължително трябва да е протеинова.И вечерята да е поне 4 часа преди лягане.На междинните хранения може плод или малко (30г) сурови ядки.И малка хитринка- 2 чаши вода половин час преди всяко хранене.Важното е организмът да получава всичко необходимо,защото иначе започват други проблеми.И малко спорт няма да навреди-ако няма възможност за друго,40-60мин наден умерено -бързо ходене върши работа
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от dantonova »

Таралас, мой братовчед преди няколко години имаше много сериозни проблеми с холестерола, дори беше в болница. Изобщо няма излишни килограми (е, може би 2-3 ;) ), но обича да си похапва по-тлъстичко месо, и то по много. Не е по диетите, спортува, но не много сериозно... Откакто ежедневно приема пектин (на фирмата Vitanea), холестеролът му е в норма без никакви диети, и е така вече 2-3 г.

Не казвам, че това е универсална формула, но освен, че регулира холестерола, пектинът помага да се изчисти организма от токсини, а напоследък се установи, че има много силно имуностимулиращо действие.

Колкото до яйцата, не се притеснявай - вярно, че жълтъкът е богат на холестерол, но в същото време съдържа лецитин, който пък го регулира.

Студено пресован зехтин и ленено масло също са много полезни в това отношение. И орехови ядки! Има изледвания, които показват, че хора, които ежедневно похапват орехови ядки, съществено намаляват теглото си :nod: .

Рецептата за здравословно хранене всъщност е много проста. Няма нищо по-добро за организма от естествена и непреработена, пълноценна храна, богата на естествени витамини, минерали, ензими и фибри.
Не говоря за суровоядство, а за възможно по-нерафинирани и пълнозърнести храни.

milena02, много оригинална диета ;) :daaa: . Но всъщност качественият шоколад е наистина доста пълноценна и балансирана храна. А истинският натурален шоколад може направо да се сложи в графа "лечебни храни" т.к. съдържа магнезий и други полезни микролелементи, както и т.нар. полифеноли, които са мощни антиоксиданти.

Колкото до хималайската сол, мисля, че е въпрос по-скоро на мода. Ползата всъщност се дължи на съдържащите в необработената сол (хималайска, алпийска, морска и т.н.) микролементи, които липсват в рафинираната.
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

Потресен съм от това видео [video][/video] , за да се разбере , трябва да се изгледа цялото филмчето е с български субтитри, ако не тръгнат веднага се пускат с бутончето
Интересно интервю с Гайдурков
[video][/video]
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от mimeta »

Аз малко на всяка манджа миродия... ама да си кажа. Бившият ми все ми обясняваше, че се храня нездравословно и постоянно се опитваше да промени хранителните ми навици. Моето тегло не мърда ни нагоре, ни надолу през посведните 15 години, а преди това, като бях дете се увеличаваше съвсем равномерно. Той успя да качи 20 кг за месец, след което беше на драстична диета... и не му беше е за пръв път така да пълнее и отслабва. Няма да коментирам какво си мисля за него, но истината е, че каквото и да ям не пълнея, също както баба ми, майка ми... Мисълта ми е, че винаги сме яли всичко, и за мена такива крайни изказваниа, като не яжте месо, яжте само месо, не яжте хляб, не пийте мляко не яжте захар и сол и т.н. са пълна дивотия. Не ги отричам напълно, знам, че има хора, които са вегетарианци и се чувстват и изглеждат добре и доживяват 100 години здрави и жизнени, разбирам, че има хора на които солта и захарта не им действат добре, но моята баба дори когато живееше сама си правеше обеди - първо, второ и трето, сядаше на маса и се нахранваше като човек. И си мисля, че точто там е разковничето. Да седнеш на маса и да се нахраниш като бял човек, а какво точно ядеш е второстепеено. Може и да греша, разбира се, но за мен храненето на крак е вредното, не солта, захарта, месото или хлябът.
Изображение
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от naa »

http://www.blitz.bg/news/article/240008" onclick="window.open(this.href);return false;
Невидимият враг в храната
Вместо пшеница и ориз яжте просо и елда
Публикувано: 19 дек. 2013, 08:26 | Обновено: 19 дек. 2013, 08:26 Разпечатай
прочитания: 4338 |коментари: 13
София, България
Изображение


Яжте това, полезно е, не яжте онова. Диетологията вероятно е най-динамичната наука. Година-две след като едни продукти са обявени за „суперхрани”, отстъпват назад и ги заменят с други.
А пък списъкът на вредните се попълва с бясна скорост. И докато за фаст фуда, мазните банички, чипса, снакса, царевичните пръчици и други „боклуци” има достатъчно информация и са трайно заклеймени, други стоят в графа „скрити” врагове. И не става дума за оцветители, набухватели, консерванти, нито за цялата поредица от Е-та, а за основни продукти от менюто като пшеница, ориз, ръж, овес, ечемик, соя, царевица и бял ориз, за които в последните години стана ясно, че са генно модифицирани и изключително болестотворни.

„Най-голямата група зловредни за нашите гени храни е тази на пълнозърнестите изделия, която до момента се считаха за извор на младост, живот и здраве. Съветваха ни убедително да заменим белия хляб с пълнозърнест. Оказва се, че преди 7 десетилетия започва едно драстично хибридизиране и генно модифициране на пшеницата, ръжта, овеса, ечемика, соята, царевицата и белия ориз. Промените в тези основни за човечеството зърнени продукти се предават в техните брашна и влизат в целия спектър тестени изкушения. През последните години информацията за вредата от тези храни е умишлено прикривана. Сега, наред с научните трудове, излязоха и научнопопулярни книги. Нещо повече: вече има възможност да разберем и точния механизъм, по който те ни разболяват”, разказва пред "Монитор" д-р Мария Папазова и съветва да се вгледаме в храната на нашите баби и дядовци. А те са консумирали предимно простички естествени храни – хляб от просо, много зеленчуци и плодове и домашни животински и птичи продукти.

Когато говорим за зърнените храни, трябва да мислим и за мюслито, което комбинира същите зърна и изобщо не е полезна храна. Глутенът е само една от стотиците злини. Затова не може да разчитаме в никакъв начин на безглутенови храни , които също са ГМО.

„За известен период от време ние трябва да изтръгнем пшеницата от ежедневието си, защото не сме сигурни от кои части на света пристига за посев генно модифицирана. А имайки предвид някои политически обстоятелства, се страхувам, че по целия свят зърното за посев е генно модифицирано. Защото всички производители искат да имат високодобивна, нискостеблена пшеница. Затова съветвам да се върнем към просено, нахутено и брашно от лимец, и да консумираме често зърната и кълнове на тези три вида храни. Да прибавим киноа, амарант и чия. Да ядем повече картофи и то от всички възможни видове, а белия ориз да заменим с „Басмати”, „императорски” или кафяв. Включваме и полезните бобови – боб, грах и леща и кестени и вече разполагаме с чудесно разнообразие. Разумно е да потърсим в магазините за биохрани различни ядкови брашна, брашна от картофи, мента и от шипка. Има ги в изобилие вече и в нашите магазини”, съветва д-р Папазова.

Лесно е да заменим спагетите, пастата, всички макарони и юфки с киноа или каша от елда или просо. Просветените педиатри започнаха да съветват майките да захранват децата не с пшеничена каша, а с каша от елда и киноа. И детският организъм ги възприема много добре. Проблемът става очевиден, когато детето порасне и тръгне на градина. Храненето там е пълно с ежедневните вредности – маргарин и разнообразно съчетание на теста с бяла захар, а още по-точно с фруктозо- глюкозен царевичен сироп. Той е изключително вреден, а го има във всички сиропирани храни и промишлено приготвени напитки, прави анализ д-р Папазова.

Дълъг е списъкът с храни, които ни разболяват. Като ориентир отново са нашите гени. „Нутригеномиката ни дава конкретни данни, че хапвайки каквото и да е, то минава през сериозна проверка от нашите гени. Те си имат механизъм да разпознават храната, с която човек е еволюирал, която е истински природна и близка до неговата биология, и храната, която по някакъв начин включва съставки, чужда на нашите гени. За съжаление много храни имат такава характеристика и не е лесно човек да се отърве от тях, защото ги консумираме ежедневно. Те обаче неизбежно ни разболяват. Не само някои от нас са склонни да развиват алергии или непоносимост към тях. Има един общ механизъм на реакция на имунната система към всички чужди на гените храни.

Войната между храната и имунните клетки започва още в ранното детство - при първото захранване на бебето с такава храна. В началото тази автоимунна реакция е тиха и подмолна. В по-късна възраст тя предизвиква напълняване и сърдечносъдови проблеми, диабет, артрити, болести на щитовидната жлеза, възпаления на съединителната тъкан, които се изразяват с заболявания като лупус, склеродермия, ревматоиден артрит и други. Отключват се лесно и онкогените и така възникват различни злокачествени заболявания.

Атеросклерозата също е резултат от този тип храни. Затова е време да погледнем много сериозно към това, което слагаме на трапезата”, категорична е д-р Папазова.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

mimeta написа:Аз малко на всяка манджа миродия... ама да си кажа. Бившият ми все ми обясняваше, че се храня нездравословно и постоянно се опитваше да промени хранителните ми навици. Моето тегло не мърда ни нагоре, ни надолу през посведните 15 години, а преди това, като бях дете се увеличаваше съвсем равномерно. Той успя да качи 20 кг за месец, след което беше на драстична диета... и не му беше е за пръв път така да пълнее и отслабва. Няма да коментирам какво си мисля за него, но истината е, че каквото и да ям не пълнея, също както баба ми, майка ми... Мисълта ми е, че винаги сме яли всичко, и за мена такива крайни изказваниа, като не яжте месо, яжте само месо, не яжте хляб, не пийте мляко не яжте захар и сол и т.н. са пълна дивотия. Не ги отричам напълно, знам, че има хора, които са вегетарианци и се чувстват и изглеждат добре и доживяват 100 години здрави и жизнени, разбирам, че има хора на които солта и захарта не им действат добре, но моята баба дори когато живееше сама си правеше обеди - първо, второ и трето, сядаше на маса и се нахранваше като човек. И си мисля, че точто там е разковничето. Да седнеш на маса и да се нахраниш като бял човек, а какво точно ядеш е второстепеено. Може и да греша, разбира се, но за мен храненето на крак е вредното, не солта, захарта, месото или хлябът.
Грешиш и то много , всичко е индивидуално, не си мисли, че метаболизма на всички е като твоя. Николай, мой колега яде 3 пъти повече от мен и е 64 кг от как се помня, на 44 години е и е висок 176 см. Докато му дойде порцията от 4 кюфтета с гарнитура , той изяжда още 4 сурови поръсени с червен пипер. Яде нон стоп, чак ме дразни понякога и не мога да си обясня къде го събира и ходи до тоалетна по 4-5 пъти на ден. Така, че всичко е индивидуално и за всеки от нас е различно.
Що се касае до храненето като бял човек, правих го , когато бях в почти тригодишна командировка зад граница, когато работих за Гриша Ганчев , по конкретно за сокове Куинс, тогава се храних като БЯЛ ЧОВЕК и за три години от 81 кг станах 124 кг. Така, че зарежи тези щуротии :) :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :daaa:
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

naa, вчера специално обиколих Кауфланд да търся тази прословута Елда и не я намерих, търсих я при диетичните храни и мюслитата и не можах да я намеря, знам че върши чудеса , та за това :)
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от naa »

Таралас написа: naa, вчера специално обиколих Кауфланд да търся тази прословута Елда и не я намерих, търсих я при диетичните храни и мюслитата и не можах да я намеря, знам че върши чудеса , та за това :)
Ами то по принцип човек избира от това, което предлагат в магазина. Според мен, елда се пише с малка буква, не е човек или собствено име, та затова.
И аз вчера бях в Кауфланд на Овча купел/новия с асансьорната пътека/ и повече там няма да стъпя, не ме питайте защо.
mimeta написа: Той успя да качи 20 кг за месец, след което беше на драстична диета... и не му беше е за пръв път така да пълнее и отслабва. Няма да коментирам какво си мисля за него, .. но моята баба дори когато живееше сама си правеше обеди - първо, второ и трето, сядаше на маса и се нахранваше като човек. И си мисля, че точто там е разковничето.
mimeta, храните в магазина въпреки привидното си разнообразие на външен вид имат много общо като съдържание - натъпкани са с изкуствени торове за повече добивност, както и с хербициди и прочие полезни вещества, както и са с високи срокове на годност. Всички тези храни не са правени от свой човек, както баба ти е правила САМА обедите си. Не им достигат много неща и човек ги яде, без да се засища. От тук идва напълняването при доста хора.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”