Лилиум (1)

Заключено
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лилиум

Мнение от сюзан »

Гледам, че някои лилиуми вече са показали връхчета.
Кажете кога ги торите и с какво. Миналата година моите ги поливах с течен тор за цъфтящи.
Резултатът не беше лош, но споделете и вашия опит. Може би има нещо по-специално.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
dal

Re: Лилиум

Мнение от dal »

аз не знам с какво ще ги торите , но днес видях бръмбъра марлборо по моите
така че по добре да има готовност поне за механично прочистване от вредителя

иначе за торенето , като бехме млади тук , и некой не помня кой каза че на ричард торовете за лилиуми стават страшни за хибискуси , това са тия големите сателитни чинии на п тихолов и другите дето ги показват
и тогава ние , всичките много гледахме тука хибискуси , и бяхме много запалени преди да ни отпусне общата лудост
и при първата поръчка си напоръчахме торове за лилиуми , дето изобщо не стигнаха до лилиумите щото ги сипахме на хибискусите си
с целия акъл
това е една друга тема за хибискусите , аз сега няма да я започвам , по нея е писано , ноооо.... не знам кой и дали може да намери съдържанието на снимка на торовете на ричард- та там беше изписано азот калий фосфор кое е най доброто за лилиуми

демек може ли някой дето се оправя с темите за хибитата да намери къде бяхме качили в темите с хибита / май в общата / снимка на плика с тора за лилиуми , и на него пишеше какво се иска като съотношение? абе не беше 15:15:15 всеки случай

намерих мое старо мнение

то ви състава на тора за лилиуми-зеления гранулиран , който ползвахме за хибискуси
на пликчетата не пише състав , отровно зелени гранули са ,тук там се виждат и друг цвят гранули - по 200 грама едното пликче е ;
пише само LILY FERTILISER -тя знае какво има вътре , а мисля че и някъде писахме за него....

ето го

http://www.hwhyde.co.uk/flowers/gardeni ... iliser.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

ето и съставът му

Азот 12%

Фосфат 6%

Калиев 28 %

Плюс микроелементи

пускам това за да ви ориентирам за състава ако търсите аналог
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от ninkatatata »

Имам една питанка.Знаете ли какво става с лилиум,чийто връх се счупи? Защото скопосах два :eeeh: .
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Лилиум

Мнение от dancheto »

Сигурно отново ще прокара, но може би вече догодина и сигурно ще даде бебета....зависи как е счупен.....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 81 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Лилиум

Мнение от katina »

Нинка, отпиши ги за тази година за цвят, мин. година и аз направих същата грешка, чупят се много лесно и цвят не видях :snif: Сега стискам палци да покарат и много ще внимавам :stiskam: За торенето не съм на ясно, Ленузка може да даде акъл, тя има много и хубави лилиуми, за нея се сещам сега, а има и много други специалистки.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Лилиум

Мнение от rosi-m »

Ето част от моите красоти
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Май прекалих
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Lizi »

Според мен е рано да се тори . Трябва да се стопли земята .
Освен това лилиумите са различни . Оренталските например не понасят оборска тор и предпочитат кисели почви . В този ред на мисли би трябвало да се тори с нещо за азалии и рододендрони според мен. Азиатските имат други предпочитания . Принципа ми е по-добре ненаторени, но живи .
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1816
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Лилиум

Мнение от evelin_pas »

Аз да питам нещо. Миналата есен извадих всички лилиуми, защото на тяхно място насадих рози, а за лилиумите съм приготвила нова лехичка. Завих поотделно всяка лукивица във вестник, наредих ги в щайга и ги прибраг в мазето за пролетта. Онзи ден ги извадих да ги видя, като съм предвидила да ги садя тази събота и неделя.
Обаче нещо ми се виждат меки лукувиците и майка ми вика да не са измръзнали :hmmm: Макар че в мазето не е толкова студено, че да мръзне, ама де да знам. Не виждам и да изкарват нов прираст. Няма мухъл. Как мислите - нормално ли е да са меки луковиците и ще изкарат ли? А? :|
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2442 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

evelin_pas написа:Аз да питам нещо. Миналата есен извадих всички лилиуми, защото на тяхно място насадих рози, а за лилиумите съм приготвила нова лехичка. Завих поотделно всяка лукивица във вестник, наредих ги в щайга и ги прибраг в мазето за пролетта. Онзи ден ги извадих да ги видя, като съм предвидила да ги садя тази събота и неделя.
Обаче нещо ми се виждат меки лукувиците и майка ми вика да не са измръзнали :hmmm: Макар че в мазето не е толкова студено, че да мръзне, ама де да знам. Не виждам и да изкарват нов прираст. Няма мухъл. Как мислите - нормално ли е да са меки луковиците и ще изкарат ли? А? :|
Обезводнени са. Не изтрайват дълго извън земята и без специалните контролирани условия, при което ги държат търговците.
Трябвало е, според мен, първо да подготвиш място за луковиците, да ги извадиш и насадиш и едва тогава да преминеш към розите. На тях поне от нищо не им пука. ;)
Нищо не ти пречи да ги засадиш и да споделиш наблюденията си със снимки за поука какво ще стане през лятото. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Ами аз съм получавала леко омекнали,сбръчкани,може би дехидратирани- пък са си били ОК после.
Вземи ги посади вече,с пясъчно гнездо отдолу,нали почвата няма да замръзва повече!
Мисля, че Мария ще даде добър отговор! :daaa: :daaa:
пп.Мария ме е изпреварила! :tzeluvka: :tzeluvka:
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”