Zygopetalum AU

Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Zygopetalum AU

Мнение от dimitar »

За пръв път цъфна само с 2 цвята под моите условия, но са впечатляващо огромни.

Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Zygopetalum AU

Мнение от libra »

Много са ми любими,но моят го докарах до 2 листенца от сух въздух,предполагам. Ароматен ли е?
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Zygopetalum AU

Мнение от dimitar »

Много.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Zygopetalum AU

Мнение от liubami »

:tzvetoman: супер!
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Zygopetalum AU

Мнение от Невена »

Споделете при какви условия ги гледате, че на моето Зиги явно хич не му харесва при мене, а "сме заедно" от поне година. Булбите му са набръчкани, изобщо не се оправат, има бебе и само неговите корени са бели. Днес уж го почистих от всичко изсъхнало, смених му субстрата с нов и сух. Незнам какво да направя за да тръгне. Пък за цвят не мога да си мечтая дори!
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Zygopetalum AU

Мнение от dimitar »

Невена написа:Споделете при какви условия ги гледате
Под моите условия - целогодишно висока влажност на въздуха около 80% през деня и над 90% вечер. Сенчесто място без директно слънце. Не поливам - оросителна система върши това дифузно. Торя с тор без урея. Темепратури над 47C през лятото до 5C през зимата.
Но, това, което работи за мен, може да не работи за теб и твоите условия....
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Zygopetalum AU

Мнение от Невена »

Благодаря ти все пак за отговора. И при мен влажността е 80 %, поливам като се сетя, няма пряко слънце, а температурата и аз незнам каква е, защото няма един нормален термометър вкъщи. Но искам да ти кажа, че скоро сменихме квартирата и се надявах в различните условия да тръгне, а то даже се развали... Сега реанимира (уж), пък да видим..
Нощна птица
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Апр 25, '15, 16:32
Местоположение: София

Re: Zygopetalum AU

Мнение от Нощна птица »

От няколко дни и аз имам зигопеталум. Попрочетох за него, но не съм сигурна - с потапяне и престояла вода ли да се прави поливането?
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Zygopetalum AU

Мнение от Titi »

Нощна птица написа:От няколко дни и аз имам зигопеталум. Попрочетох за него, но не съм сигурна - с потапяне и престояла вода ли да се прави поливането?
Ако ти е само той, веднъж седмично го потапяй в съд с престояла вода за един час. Намери му светло място, без да го пече слънцето. Ако имаш и други орхидеи, поливай когато и другите, нищо по-особено не му трябва. Аз имам един измежду фаленопсисите, цяло лято стоят на открита тераса, но са на пода - слънцето не ги достига. През ден като мия терасата им хвърлям по една кофа вода и на тях, и до там се приключва с грижите. Моят съвсем скоро прецъфтя.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”