Моята градина - vasileva

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
denitsavm

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от denitsavm »

Значи за колите Дал е права... донякъде ;) Знам, че новите строителни планове вървят с озеленителните такива и не дават акт 16 без да е завършен проекта :nod: Т.е. ако това е така при вас, ще трябва да го завършите. Може настилката да не е бетон или асфалт, може да е чакъл или ако имате възможност с паркинг плочки :nod: Ако мъжа ти обича да човърка колата си редовно, ще е добре да си я прекарва наблизо /брат ми има гараж в мазето, който е незавършен защото въобще не му е зор да го ползва като такъв, ако беше моето момче - това щеше да е първото място, което ще обзаведе и направи използваемо/... Иначе - зимата си е къртовски труд да почистиш снега от толкова дълга алея, мен би ме мързяло всеки път да отварям, затварям порти и да маневрирам ... Може да си направите парко-места до входа, с навес, пергола или гараж... това пък ще значи пренасяне на багажи на ръка :hmmm: Така или иначе, с или без коли - широка права алея ще е необходима :nod:

За басейна - аз също съм като цяло против, точно поради гореизброените причини - повече работа и средства, отколкото време прекарано там. Но пък това е любимо място на деца и гости, заради което ако имах място и средства бих си сложила нещо малко :dovolen: Мисля, че на такова разстояние, на каквото сте го планирали е хубаво, аз бих го сложила наобратно - да се размени дължината и ширината, някак дължината да съвпада с дължината на къщата, а верандата да се поудължи до басейна, да е свързана с едната му страна.

За верандата предполагам, че е свързана с кухня, трапезария или хол и ако е така ще играе роля на лятна трапезария и ще е удобна и без външен кухненски кът
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от vasileva »

Още веднъж благодаря на включилите се с идеи :tzvetentze: Сега малко обяснения – къщата е построена и вече се работи само вътре в нея. Денивилация почти няма защото при строежа на къщата е отнето от терена и е почти равен с малък наклон към улицата. Имотът е във Варненско и е в същото село в което сме живели и досега, така че климата ни е ясен. За пътя и нашето желание е да е от чакъл или нещо друго, но не бетон. Ще помисля за гаражи на уличната регулация, но лицето не е много голямо. Портата ще се отваря с механизъм така че отварянето и затварянето на ръка отпадат. Верандата е свързана с кухня-дневна с площ 35 кв. м.
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от dal »

Сега...то и сестра да ми беше , пак същото щех да ти напиша -ако някъде невчесан тон- ще ми простиш -не е от зло сърце :D
Предлагам ти колите в началото след входа , с навес , а отстрани откъм басейна по този навес можеш да качиш каквото искаш- рози асми декоративни дървета иглолистни- варианти много.
е такова някакво с покрив с наклов заради снеговете
от дърво Изображение
Изображение

Не бетонирвайте алеята навътре, щото ще къртиш -това е сигурно.Играй с трамбовани камъни , плочки бетонени , с нещо дето подлежи на лесен ремонт и на преместване.
Конструкциите над местата за колите ако може ги вържи стилово и като материал с навесите за местото над къщата , можеш да го направиш така че да е идейно цяло като материал- така няма да стои кърпено и няма да те дразни.
За басейна -добре е , ама май наистина да се обърне ширина и дължина спроти къщата.
Изображение
За денивелацията /аз и тук съм достатъчно пострадала като терен :nod: / -през десетина метра може и да ти се наложи да терасираш- тамън ще добиеш красиви прагове за пълзящи рози с ниски стенички и кътове сокуленти/ иглолистни/ камъни-изобщо прекрасни композиции може.
-питах за кладенец заради възможност за капково че е облекчение при отвъждане на градината , а и наклоните трябва да се предвидят заради маркучите и водата ...
Изображение
стени и нива Изображение
Изображение
dal

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от dal »

малко кътове -в градини и дизайн ще намериш и теми и идеи много из темите
Изображение
Изображение
Изображение
ето тука задънваш си края на гаражните клетки и не ти навява и да не ти правят котките лапички по колите :D , сваляш си покупките и през вратата си ги носиш в къщи Изображение
изобщо интернет е пълен с идеи , трябва да си харесате даедно вашите си , успех :tzvetentze:
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от vasileva »

denitsavm, dal, libra блатодаря ви още веднъж, че се включихте :tzvetentze: сега ще прочета всичко, а след малко ще кача и снимки. Дал а за тона не бери кахър - важното е да е продуктивен и от добро сърце. Знам, че всички имате неоценим опит в градинарството и давате съветите от сърце и от патило.
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от calico »

Василева, аз не мога да разчета добре плана че е дребен, но ако непременно трябва да има алея за колите, защо над нея не направиш тунел от рози?
имаш място от едната страна, до оградата, трябват ти около 50 см, тунела да е два метра широк е достатъчно и малко по-висок, с метална конструкция по която да се вият рози. Има огромни катерачи дето ще ти свършат тая работа и ще стане и красиво гледано отстрани. Друг вариант е да вържеш едната страна на тунела направо към оградата и розите да ги садиш от другата страна.
а настилката долу може да е плочи с трева между тях, или ония малки бетонни кутийки през които прозира трева
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от vasileva »

calico общо взето за сега това е моята идея . Даже имам точно такива катерачи които ще преместя в новия двор. Мислих и за бетонните кутийки, но попаднах на подобни пластмасови. С тях ще се вижда повече тревен килим, но не знам дали са издръжливи - Изображение
http://www.netspace4u.com/index.php?m=3 ... 0%B3%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от denitsavm »

Такива пластмасови са наслагали в Билата на бул. Братя Бъкстон - не са зимували още, но са съвсем здрави на жегите и натоварения трафик :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от ljuboznatelna »

Тази снимка спира дъха!
Изображение

Изображение
И изобщо имаш много красиви рози!
Твое дело ли е старата градина? Ако да, ти си готова да се справиш и без помощ ;) Само снимай и показвай :dovolen:

Видях в албума ти и малко по-голям вариант на схемата, обаче пак не е ясна. Аз знам, че във Варна снегът е почти никакъв, обаче знам и че колите е добре да са на сушинка. И не е удобно да са една зад друга, особено ако имаш зад себе си две, а искаш бързо да тръгнеш. Все пак нямаше ли възможност портата да е от дясната страна и алеята да е там?
Веранда 4 на 4 е добре, но ако имаш повечко гости ще ти дойде тясна. Всичко зависи разбира се от навиците и живота на семейството.
И за басейна нещата стоят така. Нашият е диаметър 2,50 с надувен борд, и си ми е съвсем достатъчен. обаче заради това, че постоянно щъкат из двора съседчета или изневиделица някой реши да намине, съм го ползвала не повече от 10 пъти. Иначе на мен лично би ми било удобно, ако е много близо до къщата.Ей така:
Изображение
И аз моля да пуснеш схемата с размери и по-голяма.
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Моята градина - vasileva

Мнение от vasileva »

ljuboznatelna - да старата градина е изцяло мое дело /естествено благодарение и на вас с много четене на мненията във форума/. Въпреки четенето и опита /местила съм и аз розите по няколко пъти/ имам нужда от вашите съвети, така че не ме щадете - пишете, пък то е ясно, че накрая аз ще си взема решенията и аз :ufff: и пак ще местя и така много пъти .... Колите условно са нарисувани три защото тази чупка отзад на къщата се явява един добър обръщач и мястото е достатъчно за 3 коли и за навес. На снимката явно не се виждат размерите, но всъщност е така - мерили сме поне сто пъти :) Не зная как да направя по-голям вариант на схемата, но ще опитам - ако трябва ще я нарисувам и ще напиша размерите. От дясната страна на къщата разстоянието до съседния парцел е 1 м. Там си мисля да сложа една пергола с врата за да не може да ходи отзад този разбойник Изображение За басейна май няма да се откажем - вече писах, че последните 6-7 години имахме басейн и според нуждите и навиците на нашето семейство смятаме, че трябва отново да има.
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”