Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 349
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от vlax »

sendi1966 написа:
Влах,какъв сорт са не зная,целогодишни са.
Целогодишни ми предлагат няколко познати,но не ми се занимава цяло лято с ягоди.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivanina »

vlax написа:
sendi1966 написа:
Влах,какъв сорт са не зная,целогодишни са.
Целогодишни ми предлагат няколко познати,но не ми се занимава цяло лято с ягоди.
....какво значи не ти се занимава цяло лято с ягоди!?....втръсват ти ?...не ти се ядат!? :o
Боже-е , що не мога аз да кажа това!? :eeeh: ...ми аз и през зимата да има как ...ама тогава са много дървени от магазина . :mrgreen:
vlax,благодаря за съвета за садене- такава джаджа много скоро разглеждах в Бриколажа, но не си взех поради щото отказах да садя лалета . Признах се за победена от сляпото куче миналата есен , след като за последно ми отмъкна пред очите луковиците на лилиумите, и си дадох дума по- вече да не го храня с такива специалитети - да пасе трева сега! :D
Но саденето с пръсти в тия тесни дупки си е зор- работа. Еле , ако си сто и кусур кила човек сгънат на четири.... :lol:
Значи няма да е зле , ако се въоръжа с такава техника! :nod:
Ах , виждам че се жалваш от пораженията от градушката. Ми значи мойто мъж много правилно ми подчертава че противоградушковата мрежа ще остане на мястото си и догодина- независимо какво ще има насадено под нея- за това на доматеното теренче коловете ще продължават да стърчат- в тях ще вържем мрежата. :daaa:а доматите ще са в друга посока! :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

Не става ли с обикновено садИло да се сади? Моите са от клончета, заострени, не купешки. А това за луковиците изглежда кухо цилиндрично и не ми е ясно как ще ми помогне. Сигурно има нещо, което не знам и не се вижда.
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

Не знам дали са целогодишни, но набрах шепичка (дребните са целогодишни, коментирали сме ги)
Изображение
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

Замислям се за малините - същата песен на нов глас. :oops:
Dung, сподели сега режеш ли нещо и колко? Малко е рано, може би, но да се настроя какво да ги правя.
Ягодите ги уредих на фолио и един ред без фолио за всеки случай, че нямаше време да разрохкам, а само прекопахме и беше трудно саденето през дупките. Ако някъде не са се хванали, ще разсаждам през пролетта.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1792
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 212 пъти
Получил благодарност: 193 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dung »

Моите малини не са целогодишни. След като спрат да плододават (към края на юли) изрязвам до земята всички пръчки, на които е имало плод. Те и без това изсъхват до следващата пролет.
Към края на февруари (при мен тогава започват да се развиват новите пъпки на малините) изрязвам всички пръчки на около 1 м от земята. Чела съм, че трябва да се оставят по-дълги, но стават много високи и заемат много място.
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 95 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от libra »

Едно от малкото неща, за които мога да се похваля са малините Люнин,целолетни,така да се каже.Все още има малини,вчера си брах.Едри са ,стават високи .Продават резници по пазарите на пролет.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от ivanina »

Либра, благодаря за информацията която даваш, не знаех че има целогодишни малини. :dovolen:
Открих производителя им Институт по земеделие- Кюстендил http://iz-kyustendil.org/index.php?opti ... 95&lang=bg" onclick="window.open(this.href);return false; - предлагат посадъчен материал , аз вече си направих и поръчка. :daaa:
:tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 95 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от libra »

Няма да съжаляваш!Тези ,които засадихме пролетта и то зад къщата,на северната страна,още имат плод. Трябва да обърнеш внимание на рязането.Ако трябва,ще попитам ММ.
Аватар
stp_stp
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Мар 12, '13, 21:58

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от stp_stp »

И аз се интересувам от рязането - тази пролет засадих няколко корена и сега не зная как да ги режа. Интересува ме също как се размножават от резници и кога - сега или през пролетта?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”