Haberlea rhodopensis

Публикувай отговор
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от Mike »

Сега ще има -пресни пресни. Сега дондуркам една Рамонда мукони -втора година разсадът е 4-5мм, много бавно растат в началото бе.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от nadin »

Mike написа:Сега ще има -пресни пресни. Сега дондуркам една Рамонда мукони -втора година разсадът е 4-5мм, много бавно растат в началото бе.
Онези от биологическия от които взех силивряка ги питах и за рамондата. Казаха че били пробвали ама растяла много бавно и не можели да я позват за изследването. Демек ако силивряка расте бавно , рамондата е пъти по-бавна. Прави си сметката :D
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от libra »

Nadin,можем ли да вземем от института растения?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от МГХ »

Mike написа:Сега ще има -пресни пресни. Сега дондуркам една Рамонда мукони -втора година разсадът е 4-5мм, много бавно растат в началото бе.
А, аааа,може ли да опитам.Нещо задобрях със сеитбата на семена всякакви :lol: :lol: :lol: :lol:
libra написа:Nadin,можем ли да вземем от института растения?
може ли ?
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от donkata »

Дано не се изложа, като недоразбрала, но това, което Mike нарича саксийка, e Ramonda, а не Haberlea rhodopensis нали? :hmmm:
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от nadin »

donkata написа:Дано не се изложа, като недоразбрала, но това, което Mike нарича саксийка, e Ramonda, а не Haberlea rhodopensis нали? :hmmm:
Не това в саксията дето цъфти си е Haberlea rhodopensis. Рамонда още никой няма цъфтяща май. Някой си я гледат от семена и е малка а други си я поръчахме голяма ама е току що засадена. Така че е рано още за цвят.
Последно промяна от nadin на Апр 29, '14, 13:43, променено общо 1 път.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от nadin »

libra написа:Nadin,можем ли да вземем от института растения?
Ами института се казваше АгроБиоИнститут и се помещаваше в Биологическия на Драган Цанков. Доколкото си спомням човека с който контактувах се казваше Джилянов май. За съжаление съм си си затрила всичките телефони на които звънях тогава. Ако някой има по-дебела връзка там или познава някой лично нека той да пробва, защото аз като външен човек доста се изгърчих докато се докопам до една саксия. За по-големи количества не знам дали въобще ще се навият. Те всъщност не го произвеждат а са го сели веднъж и са ползвали растенията за разни експерименти по някакъв проект,след което саксиите са им останали и повече не са сели.
До колкото знам и в Пловдив в някой от институтите са имали проект за размножаване на Силивряк , но тогава като звънях директно ме отсвириха. Може някой от Пловдивчани ако се заинтересува.

Иначе в Едром продават силивряците за по 4 паунда. Ако някой много иска може и от там да си го вземат, евентуално наесен.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от libra »

Моят беше от там.Бях останала с впечатление,че пловдивският продава и можем да организираме поръчка.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от nadin »

libra написа:Моят беше от там.Бях останала с впечатление,че пловдивският продава и можем да организираме поръчка.
Ако имаш идея къде в Пловдив можем да го намерим аз съм за.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Haberlea rhodopensis

Мнение от libra »

Не,не знам.Имах предвид,че моят беше от Едром.
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”