Мутации - Пелорици и други щуротии

Публикувай отговор
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от evita »

Добис,моята е на много светло за това цвета е по наситен.Видях я Дорената преди време,май е от едно и също място,от Кърлин :nod: .
Я снимай цветовете
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от dobis »

от как е дошъл е на двора , под асмата, ама хубаво го блъскаше слънцето следобед , първия цвят падна вече , но всеки следващ е по- блед...утре , че не ми се ходи по дъжда сега , ама и на светкавица кой знае какво ще стане..ще потрае до утрееееее.....
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от dobis »

tazi е най-близо до истинския му цвят ...много хубавко и здраво растение е , ама нещо някоя баба или дядо го бъркат
Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от evita »

Добис,ториш ли го?Мнооогооо е бледо за Pulchra
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от lila »

Еви, не е ли каръшик - прилича на първичен хибрид :hmmm:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от evita »

Лиле,Добис взе Дорената Pulchra,която цъфна доста прилично,има я някъде из форума.
Тази китка нсе едно е друга :nod:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от dobis »

листата му са тъмно зелени, не е гладно, на двора е , не е вътре ... но тия петна на повечето картинки ги няма , дори и да преглътна че е розово , да пренебрегна и жълтото ...ама направо е някаква мешавица според мене , кой знае коя пчела къде е била преди...или кой алкохолик е объркал епруветките :lol: :lol:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от dobis »

същата е , като дойде беше само с малко по- розово цветче, изобщо не е било такова цикламено, но пак си имаше нещо като точки на бял фон , много не го огледах , а се беше и посмачкал малко. А дори по- жълтия цвят трябваше да се отвори първи , но първо цъфна третия , тогава и той втория. Ама пък си ми е уникалничко , обърканичко и си е мое, и много си го обичам , и Дорето каза че е имал бебе , и тайничко се надявам да роди и на този цветонос, и аз да си имам бебе... :ieeee: :ieeee: :ieeee:
а , да , листата му бяха по- светли , потъмняха при мене , то и корнито миналата година беше едно бледолико на листа , ама като го опънах на слънце и смени гамата , доколкото корни зазеленява листа де ...
ей го http://dobis.snimka.bg/flowers/orhidei.294046.20912030" onclick="window.open(this.href);return false; у дъждо толкоС...ама 3 цветоноса пък.. :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от botan »

Изображение
Добре де...може би все пак не са ми чак толкова противни. :sitwasntme:
Insta: ex_hort
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Мутации - Пелорици и други щуротии

Мнение от evita »

Много е готин :slove:
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”