Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от elena kirilova »

ми то това е случайно ,някак съм го усетила инстинктивно
сега ще се опитам поне името й да изровя от другия форум ,ако изобщо може
беше толкова отдавна
elena kirilova

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от elena kirilova »

Re: Поръчка орхидеи Botorch Orchideen
от elena kirilova » 27 Яну 2010, 11:33

понеже имам много да наваксвам ще се включа със cattleya warneri coerulia - 20 евро
надявам се да е същия син цвят както на снимката
е това съм сътворила тука
тази е катлеята
elena kirilova

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от elena kirilova »

кажете де
някой боклук ли съм купила или що
и какво да я правя
да я стресирам някак ,че да вземе да цъфне поне
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от lila »

C. Labiata и C. Warneri са два от най-цъфтящите видове бразилски катлеи – C. Labiata цъфти на есен, а C. Warneri – на пролет (късния май и юни в US – за ориентир :) ). Често ги объркват една с друга., но ние няма да се занимаваме с това. Растението е етикетирано прономеровано и прошнуровано.
Изображение
Булбите на C. Warneri нарастват през зимата – тогава повечето катлеи са в период на почивка и е малко объркващо ако ги гледаш различни видове на едно място.
Затова осигури и най-топлото и светло място на някой прозорец и поливай редовно – зимата е момента.
Листата трябва да са светлозелени – това е знак, че светлината и е достатъчна. Нуждите от светлина на C. Warneri са леко занижени в сравнение с останалите катлеи, затова имаме за ориентир листата.
След като започне оформяне на цветните пъпки, катлеята (това касае всички катлеи апропо) не бива да се излага вече на толкова силна светлина (пряко слънце) и температурите трябва да се понижат, иначе рискуваме да „изпържим“ цвета.
Според Чадуик C. Warneri е подходяща за отглеждане от начинаещи – така че – стегни се! Никакво продаване! Внимавай сега само да не преполееш – има склонност към кореново гниене.
Както винаги избрала си най-доброто, Елена. Слушай Еви за поливане и торене и изобщо и няма да имаш проблем смятам :tzvetentze:
elena kirilova

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от elena kirilova »

достатъчно инфо за да продължи да живее при мен :daaa:
ще я преместя на по топло и пак ще чакаме
благодаря ти Lila :tzeluvka:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от evita »

Ич да не ме слуша мене за поливането,моите се изживяват като блатни растения.Щом и расте ,нека я гледа както до сега :nod: ,ще цъфне.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от evita »

Елена,сега сериозно.
Къде я гледаш,имам предвид като изложение,при какви темперетури,торене?Снимай я като имаш време.
Иначе за катлеите има правило,добре е субстрата да е оцедлив,да не задържа много влага,да не загнива.През активния растеж е добре да ториш,аз специално торя винаги когато поливам,но торя съвсем символично.Торя и по време на цъфтеж за ужас на повечето орхидеисти :mrgreen: .
Чакам снимки ;)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10794
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 471 пъти
Обратна връзка:

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от botan »

evita написа:Иначе за катлеите има правило,добре е субстрата да е оцедлив,да не задържа много влага,да не загнива.
Демек камъни. :hmmm:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от evita »

Да,може и камани ,ако са каменни лелии,макар ме и каменните лелии могат да живеят в субстрат от едри кори .
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10794
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 471 пъти
Обратна връзка:

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от botan »

Това съобразено ли е с нуждите на растението? Имам предвид, това че едно растение живее на камъни или пък живее в ксерофитни условия не е гаранция, че за одомашнените най-походящия субстрат ще бъдат пак камънаци или пък ще бъде най-добре като бъде поливано оскъдно.
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”