Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Публикувай отговор
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от evita »

Ботанчо,точно така,ако е на камъни трябва да се полива така че бързо да засъхва растението.Лично аз не бих гледала катлейка в камъни,било то и каменна лелия.Моите са в керамика и ако сложа и камъни ще станат много тежки.
И друго съображения имам аз.Когато корен попадне на ръба на саксията и е лято,то тя е напечена яко,самия корен изгаря.Представям си тук в тоя пек какво ще стане с корените на една катлейка ако е в камъни.За това ако искаш да гледаш к.лелии в камъни,нека е в умерено топло помещение.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от lila »

И така си е - затова моите скални лелии са в чист сфагнумец - заедно със някакъв софронитис. Чудничко им се отразява, за корените също си права, колкото до скалните лелии - важно е корените да не пресъхват - основен момент, тъй като са тънки и лесно се увреждат, а аз миналата година "изпържих" цветната пъпка на едната лелия защото беше оперена на яко обедно слънце :oops: .
evita написа: И друго съображения имам аз.Когато корен попадне на ръба на саксията и е лято,то тя е напечена яко,самия корен изгаря.Представям си тук в тоя пек какво ще стане с корените на една катлейка ако е в камъни.За това ако искаш да гледаш к.лелии в камъни,нека е в умерено топло помещение.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от Titi »

Нещо любопитно, с което да оплакнем очи :dovolen:, копирано от сайта "Клуб за екзотични пътешествия" - Фейсбук.

Ако мислите, че само хората и животните имат черти на лицето, помислете отново, когато се вглеждате в тази орхидея.
"Monkey orchidс" виреят на голяма надморска височина в гористите райони на югоизточен Еквадор и Перу и са били открити само преди няколко гоини. И ако откриването им като вид е отнело значително време, за учените вероятно не е било трудно да решат как да ги нарекат. :)
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от lila »

И в хобикафе сме виждали такива чудеса - можеш да разгледаш тук темата на Митко - администратор на форума Dionaea-bg.com
Изображение

Dracula/Дракула, Студенолюбиви орхидеи sub Pleurothallidinae

;)
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: Оплакни очи - сайтове, колекции орхидеи

Мнение от zlatniq »

elena kirilova написа:кажете де
някой боклук ли съм купила или що
и какво да я правя
да я стресирам някак ,че да вземе да цъфне поне
Ели, чудна орхидея си купила :nod: Една от мечталките ми. Поръчах я едва тази година и нямам търпение да я видя на живо. Как се развива твоята към момента?
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”