Унищожаване на растения

Модератор: Миша

Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 401 пъти

Re: Унищожаване на растения

Мнение от zeleno »

Честито Дени !
Първи начин - реже се до пън и се залива с прегоряло машинно масло
, ще ти се струва , че не върши работа , но на втората година издънки вече няма да има /изпробвано на джанка/
Втори начин - прави се дупка с бургия в ствола на дървото /не е нужно да се реже до пън/ и в дупката се налива акомулаторна киселина /това е метода на родопчани да изсъхват избрани от тях борчета и после си ги режат щот са изсъхнали.... :mrgreen: , бургията не вдига шум , дупчицата е на скришно място и така....между впрочем това е метод и да умориш съседски орех който ти съсипва градината , но съседа не желае да го реже/
Трети начин - с Раундъп
Реже се летораста ниско и веднага , преди да е изсъхнал отреза се маже с Раундъп 50 процента р-р , това може да се прави ако леторастите са малко , там където го четох пишеше , че става с размер на отреза колкото левче
Аз го изпробвах на едни саморасляци в "Английския двор " на блока - става :daaa:
Колкото и да обичам растенията , особено дърветата , има ситуаций в които трабват спешни мерки
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Унищожаване на растения

Мнение от milena02 »

Нещо еретично да попитам: Как да уморя стара роза? Поне на 10 години е, някакъв чаен хибрид, който почти не цъфти. Около нея обаче има засадени хубави рози и ако се развъртя с кирката да изкоренявам старата роза, ще ги повредя. Как да я махна? Обаче така да я махна, че на нейно място да засадя нова.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Унищожаване на растения

Мнение от Di_Va »

Милена, имаше тук някъде клип, който мн.добре показваше преместване на роза с две прави лопати, ( но не успявям да го намеря), идеята ми е да използваш подобна техника, за да извадиш старата роза и на нейно място да разположиш новата. Не съм сигурна, обаче, че няма да се получи проблемът с издънките като при джанките?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”