ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Модератор: Миша

Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от Виола »

Преди няколко дни си купих нова хортензия макрофила. Още е в саксията, но листата и цветовете клюмнаха. Поливам я всеки ден, но не се оправя. На сянка е.
Помогнете със съвет, ако можете. :flower Какво да я правя?
dal

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от dal »

и моята, хем купена с корени -май от полша ли? тази пролет садена изсъхна , с корени , с цветове изкара отгоре -поливана ....
от типа на ванила фрайзе или нещо от сорта беше .... :hmmm:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от Виола »

Търся из нета информация за такова съхнене, ама нищо не намирам. :hmmmmmm: Отивам за Топсин, дано се оправи. :stiskam:
denitsavm

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от denitsavm »

Вили, изрежи цветовете и под парник на сянка я пробвай :stiskam: Мисля, че нищо болестно и няма... просто е от форсажа да изглеждат търговски :hmmm:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от Роза1924 »

Моята 'Vanille fraise от тазгодишната полска поръчка също беше започнала да съхне, въпреки поливането. Извадих я от пръстта една седмица след засаждането, натопих я за няколко часа в кофа с вода, така, че торфът около корените да падне, разположих я в пръстта с по-разперени корени и полях обилно. Два дена стоя захлупена с една кофа отгоре, след което тръгна да расте и сега избиват цветове.
В последно време като си купя някакво цвете, първо му освобождавам корените от торфа - голяма беля прави.
dal

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от dal »

утре ще подстрижа до долу моята позасъхнала хортензийка и верно ще и нахлупя нещо отгоре + малко вкоренител в лейката от течния
по зле няма как да стане :nod:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от greeneyed »

Да споделя и аз - последната хортензия от поръчката от Полша беше в саксия, специална пръст, ала-бала, какви ли не глезотии. Като я погледнах в петък- засушена, върховете клюмнали,потъмняли, ще припадна.Саксията се напича от слънцето, макар и само за няколко часа след 17ч. Извадих я моментално, посадих я на полусянка, полях обилно, сега е кукуряк!

Дъбоволистната оформи хубав цвят, Ванила фрейз е с пъпки. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ! Хортензията ми съхне

Мнение от Виола »

Благодаря ви много за съветите. :tzvetentze: :liubov:
Дени, така и направих, веднага й изрязах цветовете и я полях обилно. Даже я напръсках с пръскалото. Днес обаче като се върнах от село щях и аз да припадна; беше цялата в паяжинки от акар. Полях я и я изкъпах направо под чешмата. Утре сутринта ще ходя за акарицид, дано да я спася. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”