Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Публикувай отговор
bell

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от bell »

Деси, Green Ice е страхотна и Дени тази, която ти е от резник е много нежна и сладка, трябва да я разкрием! :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от calico »

мария Терезия при мен има два клона по 1 м.
тя мми е разочарованието а Лариса още по-голямо, и двата трябваше да са компактни и ниски
тъй че според мен не разчитайте на разни ниски флорибунди и храстови да си останат ниски. Мисля че трябва изрично да са класифицирани като патио или мини

а тези от серията Кордана са ми любимите малки розички
за съжаление Кордес май не ги продава от сайта си
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от belika »

кордани продават в цветарниците - цъфнали холандски минита с надпис - кордана/кордана гранде/, при късмет някои и имена си имат на целуфанената опаковка. работата е, че повечето достигат метър - дори в сандъчета. та не знам колко минита са и те. но за цъфтежност нямат равни. повечето.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от дара »

Деси,тази Green Ice е фантастична,голяма красавица :o :potekoha: :potekoha: :potekoha:
dal

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от dal »

честно казано , не е лошо да изтъкнете достойнствата на някои
освен че са под метър , разбира се ;
също би било хубаво защо някоя която е под метър не я класирате тук , какви недостатъци има
Според мен лаваглут независимо от атрактивните си качества е твърде висока за тук -ако си имаме тема за розите около метър - тя е за там , и малко нагоре става ;аспирин , мария терезия , артемис също минават 120 см
С тези договорки те могат да си обитават темата

Добавям Cinco de Mayo
до 80 см , храстова , неспирно цъфтяща , с оригинален опушен нюанс на оранжево -доматеното
Изображение
Изображение

минитата също можем да ги сложим с някои уговорки - обичайно при добро гледане за 2-3 години си стават туфи около 60-100 см и цъфтят неспирно. Горе са споменати няколко серии от тях
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от desiyoto »

Мисля че ние си имаме тема за минитата и тази не е за тях,говоря за минитата тип-четири корена в саксийка,да при липса на описание на Бг пазара има изненанди,аз съм прилежен пример :mrgreen: Преди 4 години си направих плътен/според мен/бордюр от тях и сега елате и вижте за какво става въпрос-две в края са огромни 1м големи храсти-червени, до тях жълти ептен мини, след това някаква според мен Веранда 1м висока и т.н. миш маш. Е цветно е де, ама баш пък толкоз... :mrgreen:
Хей за това говоря:
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от zeleno »

Тук само да кажа , че пратих запитване към датския сайт , постнат от Либра , за мин. количества и прочие уточнения
Щото се праскат , че имат пълната серия на Блуш Веранда /респективто Пашмина :potekoha: /
Да видим кво ще стане :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от calico »

zeleno написа:Тук само да кажа , че пратих запитване към датския сайт , постнат от Либра , за мин. количества и прочие уточнения
Щото се праскат , че имат пълната серия на Блуш Веранда /респективто Пашмина :potekoha: /
Да видим кво ще стане :hmmm:
а така! ще се напълним с веранди :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от pepina »

Bordure Nacree
Обещаваща, от пролетта засадена (има-няма 30 см е храстчето) е пъпка до пъпка, цветчетата са по 4-5 см.
За сега не боледува (а имам рози, които се петносаха вече), освен въшките. Дават я до 50 см, цъфтеж на няколко вълни.
Изображение
Моята е много млада, ето и по-развито растениe (макар че Калико е давала тая снимка ;) ).
Изображение

Хубаво, че се включихте да ми светнете лампата за Аспирина, Лаваглут и Мария Терезия, които аз си представях като нисички флорибунди, пък те щели да стават над метър :snif: Явно ще има преустройство наесен.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Ниски бордюрни/патио рози -топ сортове

Мнение от дара »

zeleno написа:Тук само да кажа , че пратих запитване към датския сайт , постнат от Либра , за мин. количества и прочие уточнения
Щото се праскат , че имат пълната серия на Блуш Веранда /респективто Пашмина :potekoha: /
Да видим кво ще стане :hmmm:
:stiskam: :stiskam: :stiskam:
:tzvetentze: :tzeluvka: Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”