ако имахте само една роза

Публикувай отговор
dal

Re: ако имахте само една роза

Мнение от dal »

Наа , разлчни са :hmmm:
за Molineux гласувам с две ръце
за Jubilee celebration -също , но расте по бавно , клоните са по фини и слаби , клюма повече от Molineux

ако бях аз , из мулинетата щех да набода и кристофър марлоу и пат остин , а из юбилейката- крокус и фалстаф

но и само двете да са -кой каквото и да ти напише , след 3/4 години ще е потресаващо - и да го снимаш! :daaa:
Изображение
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1124 пъти

Re: ако имахте само една роза

Мнение от greeneyed »

Значи моят Юб.селебрейшън и занапред така ще клюма. Обяснявах си го, че е млад /от Петрович е/. Иначе е изумителна картинката: ;)

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: ако имахте само една роза

Мнение от dal »

той клюма красиво , а и като стане 150 см ще клюма към теб :nod:
имах предвид като сравнение , щото двете ще са в ленти като сортове в перспектива :tzvetentze:

клюмат , ама ....Изображение :slove: :slove:
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: ако имахте само една роза

Мнение от naa »

Молинекс е по-висока роза,а Jubilee celebration по-разлята т.е широка,поне така се изавяват при мен,няма ли да е малко несъразмерно от двете страни :hmmm:иначе и двете са си много хубави
Понеже има малко денивелация, молиньото мисля да е от долната страна, а от горната страна да е Джубили, тъкмо да се гледаме в очи. Понеже като ги поръчвахме, ги поръчах за масовост, а сега са ми най-хубавите и главно най-цъфтящите, та затова от тях заложих доста чепки.
Значи да ги разнообразя с Пат и крокус -добре, ще заложа и от тях, тъкмо имам освободени сандъчета с пръст.

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Много благодаря.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: ако имахте само една роза

Мнение от naa »

Аз избрах тези две рози от гледна точка на това, че цветовете им са разположени нагъсто един до друг.
Имам въпрос: Дали това са най-цъфтящите рози с такъв вид разположение на цветове? В смисъл, цветовете да не са на етажи. Като се погледне отстрани, да се вижда цвят до цвят, без стърчащи поединично клони или цветове.

Дали тези рози са най-правилния избор? Защото при мен другите ми рози може да не са случили на добро място и затова да не са се проявили така добре, а всъщност да са с много потениал.

Колко висок може да стане молиньо, ако не се реже? Ще мине ли двата метра?
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: ако имахте само една роза

Мнение от дара »

Наа,Молинето при мен е 1,50м с рязане през пролетта.Висока и изправена,но е и кичеста 3-годишна е
Изображение
Ето я моята,но снимката не е хубава,това е през лятото,сега е по-висока и още цъфти.Обикновенно режа 2/3 от нея,че добре расте.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: ако имахте само една роза

Мнение от naa »

При това положение Молиньо май е по-скоро за ограда! Или за солитер. Май и крокус е с подобен растеж.
Значи, остава само Джубили. Здраве да е, тя е и ароматна.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: ако имахте само една роза

Мнение от дара »

Наа,Крокус не е изправен като Молинекс,голяма роза е около 1,50,може и повече,но е полегнала,широка и разпиляна.
При мен е солитер и се е разпиляла на всички страни с едни дълги и тънки клони,и не спира да цъфти :daaa:
dal

Re: ако имахте само една роза

Мнение от dal »

Молино е прекрасен избор :nod:
Не се отказвай от идеята , ще имаш най прекрасната алея :tzvetentze:
Направи ги както си решила -включи по малко за цвят и другите 4 сорта резници
и живот и здраве , никога няма да забравиш тези ни тука чуденки :ieeee:
Колкото до сортове за алеи и висок бордюр - виж тук
http://www.davidaustinroses.com/english ... ageId=1896Hedging розите му
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: ако имахте само една роза

Мнение от naa »

Явно молино ще отиде на оградата, защото е висок, няма да се откажа от него, но не искам да ми скрива гледката. Не искам и да режа обаче.
И без това вече заложих резниците, явно при всички случаи стига до два метра без рязане.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”