ако имахте само една роза

Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: ако имахте само една роза

Мнение от Tanet »

Eee Бел, по-експресивно описание на роза тук не съм срещала. Не е случайна онази комбинация в твоята снимка на седмицата, носиш си отношението и чувството към цветята. Много ми хареса описанието на твоята роза, чак се замислих как я карам без "царица майка " аз :tzvetentze:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
bell

Re: ако имахте само една роза

Мнение от bell »

Танет, Калико е причината пускайки подобни теми, аз пък се лепвам, като муха на мед, чак и на мен ми стана смешно :D хе хе тук може да се вихри експресивното, ама сега ще видиш на Дал интуитивното в дуелите :twisted: чакай да я грабне музата и да ги размята!
т
dal

Re: ако имахте само една роза

Мнение от dal »

Белл , ще си я купя аз тази роза , дето така поетично я описа :liubov2:
р.р. Дейвид Остин редовно я простира на първа страница в сайта , това не е случайно изобщо !
Знам че ще ми дадеш резник , но неща да чакам и да дремя три години около нея :D

Музата сега съм я вързала в мазата за парното на вода и сухар , щото има много работа тук.
Искам , ама не мога.
Но довечера ще я черпя едни фафли и ще пусна темата , вие подгответе еднакво изглеждащи /уж/ де , розки , да си развием темата :nod:
нейде бех набедена че не съм дала на Юлето да снима бургундито дето неще да цъфти у нас като при Румито и у вас , оф бактисах с нея вече , утре ще я преместя до другия айсберг в мелето , дано направят някакви композиции да се разберат помежду си :hihihi:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: ако имахте само една роза

Мнение от Tanet »

Дал, натири я до набедената за болна щамба 44 и ще видиш как ще полудее предсмъртно.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
bell

Re: ако имахте само една роза

Мнение от bell »

"нейде бех набедена че не съм дала на Юлето да снима бургундито дето неще да цъфти у нас като при Румито и у вас , оф бактисах с нея вече , утре ще я преместя до другия айсберг в мелето , дано направят някакви композиции да се разберат помежду си :hihihi:[/quote]"

и като се развихри това бургунди лелее :D оставам с очакване след една година да напишеш в таз тема че това ти е любимата ти роза и ще има гарантирано всефорумно оживление и празненства!!! :hihihi: но засега си остава в темата Трън в очите :tzvetoman:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ако имахте само една роза

Мнение от calico »

Бел, и аз имам Харлоу Кар. Но няма нищо общо с твоята. При тебе е просто съвършена. Моята наляга настрани, цъфти в калта, тънки вейки и всичко това съчетано с най-бодливата роза просто ми прилошава от нея. Не знам какво да я правя, а е на слънце, има си всичко. и е трети сезон. :evil:
вероятно трябва да е солитер както при теб, а при мен е в леха и е доста тясно.
Много се радвам на твоята, помня и миналата година така ме впечатли и затова не натирих моята, и сега ще търся някакво компромисно решение.
иначе не остава почти никога без цвят и е ароматна, и всичко което си написала за нея е точно така.

ужасно ми хареса поста ти. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: ако имахте само една роза

Мнение от mama_li »

След поетичното описание на бел и най-вече след снимките на храста, няма начин да не я търся е купя тази роза :stiskam:
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: ако имахте само една роза

Мнение от setipeti »

Бел, напомни ми за Шекспир :tzvetentze:

Очите й не са звезди, не може
устата й с корал да се сравнят.
Тя няма бяла като перла кожа,
а гарванови плитки, смугла гръд.
Не бели рози — пищни и богати —
не алени са нейните страни,
ухае тя, но с нежни аромати
едва ли би могла да се сравни.
Страните й не са като жасмини,
не бих сравнил челото й с цветя.
Не знам как шестват нежните богини,
но знам, че стъпва по земята тя
и буди по-сърдечни възхищения
от много други, лъгани в сравнения.

:ieeee: :ieeee: :ieeee: и тази роза влиза в списъка ми.., как мога да пропусна такава царица :dovolen:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: ако имахте само една роза

Мнение от milena02 »

То майтап, майтап, ама аз наистина съм изправена пред задачата да избера една единствена роза. Случаят е такъв. Искам да засадя от вътрешната част на Г-образна каменната ограда в задния двор катерещи рози, които да прехвърлям през нея. Ще ми трябват около 20 корена, ако ги засадя през 2 метра. Решила съм обаче, розите да са от един сорт, при това бял (за да освети оптически тъмната част от двора). Изложението е североизток, в различни часове от деня розите ще са в сянката на къщата, но ще виждат и слънце все пак. Та, вариантите, на които съм се спряла, са два:
1. Mme. Alfred Carrière
2. Climbing Iceberg

"Мадамата" е по-красива, по-гъвкави са й клоните, търпи сянка, обаче пък цъфти по-малко, на вълни. Айсбергът цъфти нон стоп, но не става за превиване и май не е толкова толерантен към сянка, което е много важно. Целта е да се постигне бял фон покрай тревната площ около къщата. Дайте акъл, моля. Ще е идиотизъм да сбъркам с 20 рози накуп. Казвайте кой коя би избрал, ако трябва да засади 20 парчета от нея?
dal

Re: ако имахте само една роза

Мнение от dal »

Миленче , с това си за темата Рози за масив по принцип / имаме такава/
Обаче те моля да не взимаш прибързани решения тук , и пред двете които си изброила не те съветвам да вземаш 20 алфред карие -това ще е огромна грешка ;
според мен трябва да играеш поне с 4-5 сорта и от всеки с редуване по 4-5 бройки , за да се разминат в цъфтежа и почивките , тъй като все пак това са катерачи;
на първо време ми хрумва и ти казвам да ги вземеш от холандеца непременно -силни растения и поносима цена
-единият да е айсберг климбинг , но от него а не от тук , щото ще улучиш тази подложка дето не повтаря цъфтежа от бг
-на второ- гирлянд д амур- муск хибрид търпи сянка и цъфти много изобилно и цяло лято до есента и е със ситни цветчета
-вземи си белия еден като трети сорт- красиво , обилно , розовото избелява до бяло и е перфектна лампа в тъмното
нямам време но до довечера ще ти ги допълня и с картинки
и два метра между катерачи е много място ....първите 2-3 години ще имаш доста рехаво зацветяване на оградата - помисли на първия етаж какво ще има -флорибунди или храсти и летни многогодишни цъфтящи , лилиуми , или?
този проект си е предизвикателство
и ми пиши оградата от какво е и колко е висока :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”