моята ненормална градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Algol
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 14, '13, 14:44
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моята ненормална градина

Мнение от Algol »

.
https://www.flickr.com/photos/56973830@ ... 1703791670

"Използвачите се катерят нагоре по стълбата, обути в твоите панталони, а ти стоиш отдолу без гащи и се чудиш от къде ти духа!"
Algol
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 14, '13, 14:44
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моята ненормална градина

Мнение от Algol »

Правилно си забелязала :-) има много циклами, но когато имат листа (а аз обожавам листата на цикламите), другите растения не са много за снимка и затова рядко цикламите присъстват в кадър. А тази хепатика, която аз си я знам с народното наименование "гълъбови очички", до миналата година мислех, че няма да вирее в градината и затова само я гледах и снимах в горите на пролет. Реших все пак да опитам след като срещнах в нета снимки на декоративни сортове от нея... и опитът се оказа доста успешен.
Последно промяна от Algol на Май 27, '13, 16:56, променено общо 1 път.
https://www.flickr.com/photos/56973830@ ... 1703791670

"Използвачите се катерят нагоре по стълбата, обути в твоите панталони, а ти стоиш отдолу без гащи и се чудиш от къде ти духа!"
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: моята ненормална градина

Мнение от НаталиГ »

Много стилна градинка! Малко място с много красота!
Аватар
pipi
Виенско кафе
Мнения: 374
Регистриран на: Май 2, '11, 11:03

Re: моята ненормална градина

Мнение от pipi »

Страхотно! Толкова естествено и .... горско :nod:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2253 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: моята ненормална градина

Мнение от pepelqshka71 »

Добре дошъл :tzvetentze: Браво Algol !!! Това кътче е възхитително. Имаш поглед на ландшафтен архитект. Благодаря и за инфото за папратите. Аз също съм си донесла от гората, но имам само един/такъв намерих преди години/ и си го чувам и до сега. Видях го и при теб/с нарязани листа по грубичък/. Давам заявка като ходиш в гората да ми набереш и на мен от твоите прекрасни горски папрати - или поне един волски език :sblush: :ieeee:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Algol
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 14, '13, 14:44
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моята ненормална градина

Мнение от Algol »

pepelqshka71, волски език мога и от градината да ти извадя, имам прекалено много, а и те се чувстват като в рая, плодят се и постоянно се сдобивам с нови. Според мен най-добре е папрати да се садят в ранната есен, за да имат месец два да се хванат преди студовете.
Колкото до ландшафтните архитекти, много ги уважавам, но тяхната работа в 90% от случаите се свежда до подбор на растения от разсадника и подреждането им на определеното място. Много от градините на пишещите във форума ми допадат повече от тези изградени от професионалисти.

Изображение
https://www.flickr.com/photos/56973830@ ... 1703791670

"Използвачите се катерят нагоре по стълбата, обути в твоите панталони, а ти стоиш отдолу без гащи и се чудиш от къде ти духа!"
Аватар
pipi
Виенско кафе
Мнения: 374
Регистриран на: Май 2, '11, 11:03

Re: моята ненормална градина

Мнение от pipi »

Още сега се записвам за ранната есен - за волски език :stiskam:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: моята ненормална градина

Мнение от Di_Va »

Чудесна градинка - и различна! Поздравления! Явно имаш задълбочени познания в областта на папратите и си успял да сътвориш нещо много хубаво!
Algol написа:...Колкото до ландшафтните архитекти, много ги уважавам, но тяхната работа в 90% от случаите се свежда до подбор на растения от разсадника и подреждането им на определеното място. Много от градините на пишещите във форума ми допадат повече от тези изградени от професионалисти......
С това съм съгласна на 100 %!
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: моята ненормална градина

Мнение от Mike »

Тъй като си падам и аз по папрати разхвърляни из градината - често купувам разни и ги садя по двора за експеримент. Cirtomium falcatum вирее в градината вече пета година /два броя имам/, а миналата есен си купих Венерини коси /адиантум капилус венерис мисля е името/ - сега го гледам е избил в градината.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: моята ненормална градина

Мнение от nadin »

Много ми хареса градинката. :stiskam: :nod: Ето още един фен на сенколюбивите растения като мен. :D
Ако имаш в повече Волски език и изтравниче ще съм ти много благодарна ако ме имаш предвид като ги разсаждаш. В замяна може да ти дам каквото поискаш от мойте сенколюбиви. Имам 3 вида хепатики, 4 вида циклами. Добре ще ти вървят пролет еритрониумите и ниските кандилки флабелата, които ще дадат малко цвят без да се натрапват. Наскоро се сдобих и с анемонели много красиви цветя с много хубави листа. Нямам много папрати защото при мен е сухо но сега си правя алпинеум на сянка и там имам място точно за едно две изтравничета м/у камъните и волски език та затова ти мрънкам.
Виж отдолу в подписите и каквото искаш в замяна ми пиши на лични.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”