Азалия, Зеленика, Рододендрон (Rhododendron)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15898
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 900 пъти
Получил благодарност: 1773 пъти

Re: Азалия

Мнение от Гео, граф »

И последната едва крепи душица :cry: ... Пръскам, поддържам влажност на почвата, торя по учебник с тор за азалии, обаче и тя е пътник. Давайте акъл, моля ! :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
lbaltova
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Юли 17, '10, 09:56

Re: Азалия

Мнение от lbaltova »

Спокойно аз уморих 2 броя :evil: Сега имам една само и много добре си върви :stiskam: за тях май е най-лошо преполиването :nod:
Само тази ми остана Изображение
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Азалия

Мнение от vili60 »

Азалеите се чувстват добре на хладно,да не кажа на студено.Северното изложение е идеално за тях.Аз имах четири вида и ги гледах на източно изложение, но едната даде фира така изведнъж.Окапаха и листата и сега са сухи голи пръчки.Все още се надявам да пусне листенца.Затова съм сигурна,че и е било топло.Според мен поливането трябва да е в зависимост от местположението и.Да се полива така,че субстрата да не изсъхва напълно.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Азалия

Мнение от ida_ili64 »

Имах една азалия,която получих в началото на цветарската си страст и дори не знаех как се казваше растението.Гледах я половин година без да имам грам проблеми с нея.И да,наистина на северен прозорец в стая,която не бе студена,но се пускаше парното.Като си дойдох за отпуската в България и се прибрах отново след това,нямаше вече азалия-само голи пръчки... :eeeh:
От мой горчив опит ще кажа няколко съвета:
1.Обича влага,но не я преполивайте,не я забравяйте и да изсъхва.
2.Дръжте я на хладно място,но не и на течение!
3.Да не я пече директно слънце,но да има достатъчно светлина.
4.Не й обръщайте специално внимание,не я обгрижвайте като примадона и не й байте!Може да й добавяте капка -две оцет веднъж в месеца към водата,не прекалявайте с торенето й.
5.Не я пресаждайте,ако не й се налага.Но и тогава бъдете много внимателни-имат чувствителна коренна система и след пресаждане внимавайте с поливките-не прекалявайте.
6.Ако си хвърли листата,не бързайте да хващате ножиците и да режете!Оставете я да се самооправи,и едва след като видите,че е оформила нова хувава кораона,чак след следващия й цъфтеж я подрежете и оформете.
Последното се отнася и до рододендроните и установих,че при съвземащ се след премръзване рододендрон,е фатална грешка,след като пусне нови филизи,да се орязва старото стебло.Оставя се така,поне една година,докато укрепне растението.
И за успокоение на всички-тази година бе трудна за всички азалии и рододендрони,особено за тези,които са градински и прекараха зимата навън.
Преди 2 години:
Изображение

Ето го моя хубавец предната пролет:

Изображение
Ето го в началото на това лято...с над 5 премръзнали клона,а сега е даже още по-рехав... :hmmmmmm: :
Изображение
Искрено се надявам да оцелее,но че цъфтежа му ще е оскъден е ясно още от сега-има само около 3-4 пъпки,даващи надежда за цъфтеж.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Азалия

Мнение от vodo-leika »

Най-големият ми парадокс - азалията,в транспортната си саксия, поливана само с вода, без никакъв тор.
Изображение
Изображение
и в добра бяла комбинация:
Изображение
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Азалия

Мнение от detelina72 »

Здравейте приятели, ако има някой от Русе да кажа, че в Бриколаж има чудесни азалии на добра цена отрупани с цвят. Сега се връщам от там разбира се с покупка. Не са удавени както почти винаги, а са прилично засушени.
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Азалия

Мнение от danielka_y »

Хайде и тук да се дена :hihihi:
Имам резници, как да вкоренявам или на принципа - проба грешка, пясък-перлит-вода-пясък+торф :hmmm:
Изображение
dal

Re: Азалия

Мнение от dal »

пролетта:април
Изображение

в комбинация Изображение

днес Изображение

Изображение а в дясно-облистващото се хиби-семенак на Евчето :stiskam:
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Азалия

Мнение от iana_hk »

И моята хубавица в пълния си блясък
Изображение
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
dal

Re: Азалия

Мнение от dal »

Браво , Янче , кажи как я разцъфтя така хубаво?! :tzvetentze:

п.п.коледната звездичка е красавица , и май не е чисто червено?!
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”