Помощ!!! Отрових си розите!

Модератор: Миша

Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Помощ!!! Отрових си розите!

Мнение от milena02 »

Имах същия проблем с контейнерна роза. В момента цъфти в градината, та знае ли се. Според мен розата просто се адаптира. Махни й пъпките, пресади я, напръскай с препарат за листно подхранване с аминокиселини, не я преполивай и не я дръж на пряко слънце. Това ми хрумва като идея за спешна реанимация. При мен свърши работа. Обаче пак казвам - розата дойде в контейнер, но веднага беше пресадена навън.

И докато съм в тази тема, дето аз я отворих пролетта в паниката си, да докладвам положението: Всичко оцеля! От близо 80 пострадали рози, само една си седи затапена, всички други, макар да си позабавиха развитието, цъфтят. На някои сега им виждам първите цветове, но други са във втора вълна, а някои не са и спирали да правят пъпки. Лечението беше следното: трикратно яко поливане, буквално окъпване с вода, орязване на една трета от стеблата, подхранване с аминокиселини през седмица в продължение на месец. Това ме посъветвахте, това направих и то свърши работа, за което благодаря. Пиша всичко това, че ако някой друг изпищи, да може тук да прочете какво да прави на първо време.
Кат
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Юли 14, '13, 21:29

Re: Помощ!!! Отрових си розите!

Мнение от Кат »

Благодаря много за бързата реакция :dovolen: и на мен ми хрумна, че може просто да се адаптира, но както казах - 2 рози са ми умирали вече и съм много стресната. Преместих я още снощи на място, на което не пече, пак е на терасата, но на сянка. Ще си купя препарат за листно подхранване също така, но се чудя дали няма да се стресира много ако я пресадя...
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”