Сицилия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

dal

Re: Сицилия

Мнение от dal »

На втория ден , тъй като на мен и вагъреца ми има вагърци , хукнахме из околиите да огледаме , най близкото градче беше Чефалу. На брега е , китно и неголямо , обаче с катедрала на 10 века ,разбира се.
Чисто , пометено за разлика от панелното палермо , където чистачите стачкуваха и всичко беше заринато в камари боклуци , Чефалу е една от живописните перли на Сицилия.
карти на градчетата има навсякъде
Изображение
Изображение сградите -нова , на сто , до нея на 300 години , после пак нова - шарено , обаче напълно вписано някак . който познава италианския дизайн и стил , знае за какво става въпрос- уж няма нищо а изглежда хубаво. :nod:
Хубави сицилианци няма , аз поне не видях , ама не съм и търсила- ако имат някакъв сексапил и качества , вероятно на мен третото ми око не ги е доловило
Изображение
Изображениесицилианките са шумни цветни и вресливи три пъти колкото гъркините. Не работят , разбира се.
Този петохуй не разбрах какво е Изображение :D
църкви да искаш Изображение
Царе са на тесните клаустрофобични улички и съответните малолитражки и моторетки сенсекиз , с които се придвижват по тях
Изображение
тази е затворена Изображение
площад пред кметството и катедралата -кафенетата са вечно пълни , народ който за никъде не бърза и няма какво да прави -това личи във всичко и навсякъде
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
обаче катедралите са си работа на господ , ама ние искаме и кръчми , нали
щото то душа душа , па накрая и едно наздраве трябва да каже :D
терасите към морето са хит
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение риби пици пасти морски деликатеси , салати и каквото се сетиш -нищо свръхзвуково , освен цените леко :lol:
Изображение ценоразпис в кръчма- цените са между 3-4 евро вода кафета и 7-27 евра салати ястия и разни техни кулинарни тинтириминтири
всички улички се събират в подковата на залива и пристанището
Изображение
Изображение

къщите , всеки е строил по да не казвам какво си
Изображение
виж лозата от къде извира :D Изображение
Изображение
царете на детайла , това са те Изображение
Изображение :hihihi:

..................разни фотки от градове и камънаци
манастир 10 век , строен върху римски а той върху гръцки а той върху.... :D
Изображение
и сицилия като майорките е пълна с германци , да бяха дали по на юг към момента на римските баталии , нямаше да влачат фотоапарати сега :D Изображение
Изображение
орган има навсякъде обаче , не че са религиозни особенно
Изображение
Изображение
катедралите са като музеи и гробници на тези , които са строили воювали и дарявали
всяка катедрала има ето такива находки
Изображение Примерно , рода Росси изгражда еди какво си дарява еди какво си на града и пари за еди кой си поход и война.
Изображение
саркофазите им са от мрамори , убедена съм че капаците са тежки именно за да стои здраво прибран духа и мощите на някое регионално шило с широк размах във всички смисли
Изображение отбелязано е любимото му вино от Таормина , в случая :mrgreen:

следва
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Сицилия

Мнение от lenuza73 »

:lol: :lol: Продължавай,продължавай Дал,че за капак на гадното ми настроение,ти ме накара да се посмея :lol: и аз не разбрах на кое казваш петохуй,ама тая Фешън Пикла е яка :lol: ....by the way като гид си супер добра :daaa:

п.п :angelche: Много им евтина водата на тез мафиозо бреййййй... :lol: с мойте вълшебни денги и водата не моА си платя :hihihi: :lol: :lol:
dal

Re: Сицилия

Мнение от dal »

тия ако се чудите какво свират- тарантелла свирят
Изображение
имат едни връзчици на вратовете , дето стават чудни гароти от тях :mrgreen: / ех тва мойто крими подсъзнание/ :hihihi:
Изображение
Изображение
Изображениетия дето влачат германките са пианистът и инструктура по фитнес в хотела , който е арабин не сицилианец , ама няма значение :D

пътищата , отлични щото няма зими
Изображение
магистралата- с пари Изображение
такситата- 8 местни , бели , на пазарлък за кирията
Хората- повечето не работят , но пари имат
жандармерията- всеки ден арестува по 20-30 човека минимум , там ги товарят в автобуси направо :mrgreen:
==========
много снимки са в друг фотоапарат и не са свалени , предимно от пътувания
малко гледки от интернет от острова
Изображение
Изображение
Изображение
перфектно съхранени гръцки храмове Изображение
Изображение
Изображение
катедралата в Палермо Изображение
театъра в таормина Изображение
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Сицилия

Мнение от desi_slava »

Благодаря за разходката,Дал! :tzvetentze: И чакаме още.. :nod:
Аватар
Пчела
Дълго кафе
Мнения: 146
Регистриран на: Апр 10, '13, 09:11

Re: Сицилия

Мнение от Пчела »

Ехааа, супер, днес цял ден се разхождам из Сицилия :angelche: Дал, благодаря за снимките и екскурзоводската беседа :daaa:
"We can complain because rose bushes have thorns, or rejoice because thorn bushes have roses." Abraham Lincoln

"There are no gardening mistakes, only experiments." Janet Kilburn Phillips
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Сицилия

Мнение от gabi123 »

Прекрасно е Дал!И аз току що приключих с разходката!Благодаря че я сподели с нас!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2448 пъти

Re: Сицилия

Мнение от Мария Николова »

Като заиглена с безопасна игла за тебе, :hihihi: крачих и се возих заедно с теб, Дал, но не ми стига. :potekoha: :potekoha: :potekoha: Искам още! :ieeee: :ieeee: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Сицилия

Мнение от serena »

Дал, чудесно пътешествие и фото-разказ, благодаря! Съдейки по описанието ти, там някъде е Мястото за мен, щом цветята цъфтят целогодишно, а народът не бърза, защото няма какво да прави. Направо рай! От догодина почвам да уча италиански :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Сицилия

Мнение от Marti »

имам един приятел италианец,който живее в Сицилия. Припадам зимата като започне да пуска снимки от терасата си, опънал един хамак, едно хубаво слънчево време. Показвам му нашия сняг, а той ми казва "Ами аз живея почти в Африка"
Аватар
vyara
Виенско кафе
Мнения: 305
Регистриран на: Фев 3, '11, 14:30

Re: Сицилия

Мнение от vyara »

Някакси съм я пропуснала тази тема. Благодаря за разходката, много интересно ми беше. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”