Домашна лимонади и напитки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от dancheto »

denitsavm написа:Ми, Краси, покрай реките е пълно :nod: , няма начин да го сбъркаш :daaa: 20 цвята, 1 кг. захар, 5 л. вода, сок от 1 лимон. /за водата не съм сигурна :hmmm: /
Аз го приготвям като на 1литър вода слагам 6-7цвята, 1кг захар, престоява 24часа и прецеждам, естествено се разбърква периодично, до разтваряне на захарта. Това е концентрат, след това прибирам бутилките в хладилника, обикновено ги слагам в пластмасови шишета и след това си разреждаш до вкус от концентрата. Никога не съм заваряла, правя за момента, докато има цвят, после караме на спомени! :D Обикновено във водна чаша слагам 1/3 сироп, а останалото вода. Естествено милото го обича по наситен, сладък сироп, а ние с децата разреждаме по горе описаното количество. Лимон не съм слагала никога, но не пречи да опитаме. :daaa:
П. П. - Всъщност, сега се сещам, че когато ми се пие газирано, купувам от магазина, газирана вода и с нея разреждам от концентрата. :dovolen:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от lenuza73 »

50 цвята бъз киснат в 4 л вода 48 часа ,като от време на време се разбърква .Прецежда се и се прибавят 3 кг захар и 2 пак лимонтузу или сок от 4лимона,бърка се,докато захарта се стопи .Стерилизира се 20 минути за зимата или го прибирате в хладилника за прясна консумация .Ако искате да е газирано -добавяте 2-3 зрънца ориз във всяка бутилка,но не повече,защото иначе бутилките гърмят като шампанско.
:lol: :lol: :lol: Шампанското е вкусно Мише...вероятно и моята майка го е правила така,но когато ми даде от този бъзи сироп пропусна да ми каже,защото преди да го кусам вече се бях изкъпала с него

:tzvetentze: Темичката е супер ...научих някои хубави рецепти и скоро ще ги изпробвам
denitsavm

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от denitsavm »

acid написа:Продукти:4 клонки маточина,1 литър вода,1/2 лимон,175 гр.захар.
Маточината се слага в шише и се долива с вода.Добавя се лимона на резенчета.Стои така 2-3 дни.После се разтапя захарта на бавен огън и се добавя в прецедения сок.И пак се оставя да отлежи около 2 седмици.Аз го оставям в хладилника обаче и го пием почти веднага.Ако не се сложи лимон напитката става с много приятел розов цвят :D Който винаги съм се чудела от къде идва?
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от краси кубарелова »

Имам маточина, лимони и захар, остава да забъркам лимонадата и да имам търпение два, три дни да я опитам! Благодаря за хубавата рецепта :tzvetentze: Чудя се дали ще стане хубава лимонада с листенца от трендафил и лимони? Защо не? Ще опитам и ще споделя :liubov:
Светът е пълен с непознати хора...
denitsavm

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от denitsavm »

sasha написа:Научих от Naa една великолепна рецепта: листа и клонки от мента се пасират с вода. Престояват така може би час или два/колкото искаш/. Прецеждаш и добавяш захар и лим.киселина/може мед и лимонов сок/.Разреждаш с вода, когато ползваш. Великолепна напитка за лятото. По-късно аз сложих настъргана лим. кора, но трябва да се внимава, за да не доминира над аромата на ментата/въпрос на вкус/
Току що получих точната рецепта от Наа
Рецептата за сироп за зимата е на 600 грама ментова вода се слага един кг захар и едно лимонтозу. Така се получава пределно наситен разтвор и не е нужно да се вари, просто си седи така и не се разваля. А ако се сложи на 1 кг ментова вода 1 кг захар, ще трябва да се вари, което не е добре.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Миша »

Някой правил ли е домашен ябълков оцет?Търся проверена рецепта .Имам толкова наядени ябълки от скорците,не ми се ще да ги изхвърлям ,а за сладка и мармалади нямам време .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
mama_li

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от mama_li »

Мише, една година се пробвах по изпитана рецепта от колежка, която всяка година е правила. Трябва да я потърся.
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Димана »

Миша написа:Някой правил ли е домашен ябълков оцет?Търся проверена рецепта .Имам толкова наядени ябълки от скорците,не ми се ще да ги изхвърлям ,а за сладка и мармалади нямам време .
Свекърва ми прави всяка година. Отбира нахапани и натъртени плодове. Изчиства нараненото и хубавата част я смила с месомелачка. Не ги бели, не маха семките, само дръжките изчиства. Има си един стъклен съд с широко гърло, около 4-5 литров. Сипва в него смления материал и запушва съда с тенекиена капачка плътно, но я надупчва обилно. Държи го на топло, но не на пряко слънце около месец и половина. Всеки ден го бърка. Прецежда го през ситна цедка и го налива в бутилки. Прибира ги на тъмно. Сутрин пие 2 части оцет, 1 част вода и го подслажда с чаена лъжичка мед. Казва, че много помагало за нормализиране на кръвното. :daaa:
mama_li

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от mama_li »

Ето рецептата за домашен ябълков оцет, която имам.
Продукти и количаства:
10 литра вода
1 кг захар
5 грама мая за хляб
1 литър оцет
ябълки
Измити, нарязани ябълки, с изчистени дръжки, да няма загнили части. Заливат се с вода, да се покрият. Бърка се периодично. След 10 дни се прецежда и се добавят останалите съставки.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Албена »

Димана написа:
Миша написа:Някой правил ли е домашен ябълков оцет?Търся проверена рецепта .Имам толкова наядени ябълки от скорците,не ми се ще да ги изхвърлям ,а за сладка и мармалади нямам време .
Свекърва ми прави всяка година. Отбира нахапани и натъртени плодове. Изчиства нараненото и хубавата част я смила с месомелачка. Не ги бели, не маха семките, само дръжките изчиства. Има си един стъклен съд с широко гърло, около 4-5 литров. Сипва в него смления материал и запушва съда с тенекиена капачка плътно, но я надупчва обилно. Държи го на топло, но не на пряко слънце около месец и половина. Всеки ден го бърка. Прецежда го през ситна цедка и го налива в бутилки. Прибира ги на тъмно. Сутрин пие 2 части оцет, 1 част вода и го подслажда с чаена лъжичка мед. Казва, че много помагало за нормализиране на кръвното. :daaa:
Баба ми правеше оцет по същия начин.Освен това се пие при разширени вени и наднормено тегло.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”