Нашите прекрасни рози -2013 г

Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от Elyza »

Ех, че са красиви тези "сини" рози! Поставени заедно, правят неповторим кът. И има толкова много цветя, с които да бъдат допълнени- лавандули, перовскии, кариоптерикс, лупини...
"Ангелското лице" е чудна розичка във всяко отношение.
Гюлче, много си права. Похвалих розите, защото те цъфтяха, когато мушкатата и петуниите загиваха само като мина покрай тях. И знаейки, че с моите цветя имам някаква особена връзка и виждайки тази гибел, в периода, когато ми беше най-черно на душата, просто помолих друг да ги полива. :snif:
Сигурно повечето цветарки сме имали такива моменти, в които знаем, че цветята ни усещат. Сигурно и аз съм "луда" по своему, но говоря на розите...те са горделиви цветя, обичат да им се казва колко са красиви и неповторими.
И така...не пипай будлеята! :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от calico »

mileni написа:Защото стои,като завехнала,по края на листенцата ,на самото ръбче, а и тя е на шарена сянка.Миналата година ми прави номера беше на повече слънце и я местих ,но пак не ми харесва.

точно! аз затова я разкарах, едно лято и вече я няма. Тя и след три лета ще е така унило бледа.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от mileni »

Грийни ,дано се хване Еб, ако не стане пак ще опиташ,заслужава си розичката.
Спомних си неволно ,как Блу и Дал се шегуваха с нея,като Дал я викаше ,къде е ,да се покаже :lol: :tzvetentze:

Елиза ,лилавеещото кътче ми е едно от любимите места из двора :tzvetentze:
не само ти си говориш с розите ,аз им се извинявам като ги местя :D
Добре е ,че са отминали трудните моменти,от лятото и сега си отново сред нас :gush: :tzvetentze:

Калико ,аз не съм недоволна от цвета , а от завяхването и по ръбчето на самите листенца.Миналата година го нямаше :snif: Цвета и ми харесва такъв студен :dovolen:
Последно промяна от mileni на Дек 5, '13, 21:14, променено общо 1 път.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от pepelqshka71 »

След прочетеното по-горе намислената за пролетна поръчка Новалис веднага я заменям с Еб тайд. Е, консултирах се и с енциклопедията, но ако трябва да знам, нещо по от кухнята казвайте. За шарена сянка и до 90см и да е в ЛилА :angelche:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от pepelqshka71 »

Макар, че сега се сетих - имам резниче Новалис от Дал, ако се хване няма да го изхвърля, а ще го пробвам и него на шарена сянка, може пък при мен да зацъФти с цялото си великолепие
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от mileni »

При други хора от форума ,Новалис се развива добре.Мисля ,че при Гюлсем я гледах.Нека и те да си кажат,който я има.
Двете са много различно лилаво с Еб.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от calico »

mileni написа:При други хора от форума ,Новалис се развива добре.Мисля ,че при Гюлсем я гледах.Нека и те да си кажат,който я има.
Двете са много различно лилаво с Еб.

вероятно, тя си е хит иначе
аз просто не я харесвам, безлична ми е, и може би затова не вървеше при мен. А завяхването си го имаше и при мен.

Пепеляшке, вземи си Лавендер Айс. А още по-добре ако намериш Енджъл Фейс
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от Galq 03 »

Елиза, както винаги перфектна :tzvetentze: Радвам се, че ни даде възможност да се насладим на розите ти, прекрасни са, снимките няма да коментирам, защото каквото и да кажа, ще е малко :slove: /
Миленка, много хубаво лилаво "петно" ...обичам този цвят :nod:
Еб Тайб ми е мечта отдавна, Ангелско лице също....Новалис вече е в градината, наистина е малко капризна откъм слънце, но моята е под лозите, чувстваше се добре и нарасна / и цъфтя/ доволно за един сезон :nod:

Изображение

Изображение
Последно промяна от Galq 03 на Дек 5, '13, 21:40, променено общо 1 път.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от pepelqshka71 »

Калико, Лавендъра ми е в списъка а за Енджъл Фейс не знам нищо, сега ще я проверя в енцикопедията.Благодаря :tzvetentze:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Нашите прекрасни рози -2013 г

Мнение от pepelqshka71 »

И вече я проверих - влиза и тя в списъка :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”