За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от helan »

Изображение Опа тема за моята гордост над 5 м на 10 години и само дъждът а полива Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от calico »

Хелън, това Сиси климбинг ли е? Цъфти ли повторно? цвета ми лилавее, затова питам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Julieta7777 »

ljuboznatelna написа: Но пък няколко пъти вече се любувам на тази на Олея (градински център), позиционирали са я на мрежата, разкош! Сигурно голямо стригане пада за да е там вече трета година цъфтяща.
Нещо се случи с моята жълта красавица от Олея...(Роза Лейди Банкс). Вече 2-ра година си растеше яко, но без цвят и тази зима - мека и безснежна, просто по стеблата се появиха черни петна.... отива си....
А толкова я обичам! Заразих се точно от тази на оградата на разсадника край Пловдив преди две години, минавайки случайно от там :dovolen:

Онзи ден поръчах нова от там - дано този път видя прекрасния жълт водопад и при мен!!!!! :daaa: :daaa: :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от ljuboznatelna »

Пробвай да пръскаш. Не съм специалист, но разни фунгициди - скор например? Аз спасих миналата година доматите, черни ама черни бяха, и стебла и плод, всичко. Някакъв коктейл ми препоръчаха в агроаптеката - скор, ридомил голд и още нещо, и ги спасих, че и лютеница правих. Казаха ми да пръскам три пъти през четири дни, после след две седмици.(малко ми е била отровна лютеницата :lol: )
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Zory »

Julieta7777 написа:
ljuboznatelna написа: Но пък няколко пъти вече се любувам на тази на Олея (градински център), позиционирали са я на мрежата, разкош! Сигурно голямо стригане пада за да е там вече трета година цъфтяща.
Нещо се случи с моята жълта красавица от Олея...(Роза Лейди Банкс). Вече 2-ра година си растеше яко, но без цвят и тази зима - мека и безснежна, просто по стеблата се появиха черни петна.... отива си....
А толкова я обичам! Заразих се точно от тази на оградата на разсадника край Пловдив преди две години, минавайки случайно от там :dovolen:

Онзи ден поръчах нова от там - дано този път видя прекрасния жълт водопад и при мен!!!!! :daaa: :daaa: :daaa:
Края на миналото лято от същия разсадник си купих и аз жълта лутея - Лейди Банкс, добре се развива и нараства, и не е боледувала, няма въшки, .. но за жалост не цъфти :hmmm: Първа пролет е в моята градина, това нормално ли е :hmmm: да не цъфти до този момент Нещо да ми препоръчате да я подбутна
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Lizi »

Цъфти само на стари клонки от миналата година . Ако я режеш всеки път няма да цъфти .
Режат се само клонки,които вече са цъфтели.
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Zory »

Благодаря, Лизи, аз нищо не съм рязала, но на два пъти имаше инциденти и се чупи. Миналата година още като я посадихме и една сутрин намерихме най- големия й клон счупен. Така и не разбрахме какво се е случило, предположихме, че котка е скочила защото е до постройка на съседите. В началото на тази пролет пак намерихме доста тлъст клон счупен, но може и ние да сме си го закачили. Сега вече ще наблюдавам за догодина.
Още веднъж благодаря!
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от краси кубарелова »

Нежното "чудовище" Cecile Brunner. Перфектен цвят, идеален за бутониерка :ieeee: Изображение
Изображение
Светът е пълен с непознати хора...
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

Нейно змейско великолепие Сесил е просто вълшебна :potekoha: Надявам се, че си й и оставила гигантейско място, за да развихри всички огньове на красотата си :ieeee:
Наистина ли има ябълков аромат?
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от краси кубарелова »

bell, днес напръсках всички рози против въшки и ми е трудно да уловя ябълковия аромат, но утре ще я подуша. Много е красива, като розово облаче е. Ще и направя снимка да я видите. Още е мъничка, цветчетата и са като напръстниче, но са съвършени и на пъпка и като се отворят. На една почти изсъхнала слива я качвам. Има място и на ширина и на височина :ieeee:
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”