Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от МГХ »

И аз е разходих с удоволствие из градината ти. Показвай. Прекрасни кътчета си имаш.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2170 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Polin »

Пепеляшче, това, че рядко пиша не значи, че не се отбивам в градината ти при всяко светване
на темата ти :tzvetentze: И аз не подозирах колко е голяма всъщност и какво вълшебство си сътворила :liubov:
Истинско удоволствие за мен е да се разходя и да се любувам на прекрасни кътчета :slove: :skiss:
Ами показвай я по-често дееее, моля :tzeluvka: :zazaazaz: :zazaazaz:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Малко, но от сърце.
Изображение

Изображение

Тревистите хибискуси са невероятни. Белия зацъфтява пръв. Имам червен и розов. Цветовете са огромни.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стеларче от мечтица. Оленка :gush:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Shami »

Пепеляш,залепнах за сандъчетата ти :omgoo:
Мноого ми харесаха :daaa:
Двечки ли си си взела само или са ти повече?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Двечки са ми Шами и са стари. Купувани са от Троянско преди 7-8 години.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Гео, граф »

Пепеляш, поръчах си хибискус Summerifis Perfect Storm и като гледам снимките в нета, много прилича на твоя. Не съм отглеждала досега тревисти хибита, само най-обикновения сирийски, та да ми кажеш някоя магия за тях? Засега го държа в транспортната саксия, смятам да го садя на вилата есента, че сега ме е страх да не загине в жегите. Този си остава нисък, нали :hmmm: ?
pepelqshka71 написа: Юли 9, '23, 20:55
Тревистите хибискуси са невероятни. Белия зацъфтява пръв. Имам червен и розов. Цветовете са огромни.

Изображение

Тук само ми избиват сълзи в очите от красота :sheart: :sheart: :sheart:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, моя е Hibiscus moscheutos SUMMERIFIC 'Cherry Cheesecake' . Малък, малък, колко да е малък. Тази му е втора година и е колкото мен (163см). Червения също е толкова голям. А розовия ми е от есента и е около 40см. И аз мислех, че ще са около 60-70см високи, но те ме изненадаха. Задушиха ми върболиста от Тути. Надминаха го и го притиснаха между тях. Ще го местя наесен.
Посади го наесен, ако няма кой да го полива редовно. Късно есента режеш до долу и зариваш като розите. Напролет тръгват по късно, но отриваш и чакаш. Когато мислиш че се е споминал и той - хоп и пусне листенца ;) . Само първата година ги заривах. Тази - не, но тя беше и топла, а те по големи.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Тутти »

Пепеляшче, много са ти красиви тревистите хибискуси, цвят-цял свят.
Върболиста не се плаши от притискане и задушаване. Ако държиш, част от него премести на друго място да си прави туфа. На мен пък ми хареса комбинацията с него и хибискусите, дори реших да те копирам. Върболиста ще пълни мястото докато хибискусите се натуткат да пуснат листа и цъфнат.
Хубава градина направи ти, всичко ми харесва, ехинацеята ти е топ модел.
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2008 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от трепетлика »

pepelqshka71 написа: Юли 9, '23, 20:55 Малко, но от сърце.
Изображение
Пепеляш , не мога да идентифицирам синьото разкошество отзад - вероника някаква ?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Трепетличе, извинявай, че толкова късно ти отговарям, но търсих по файлове от коя поръчка е и как се казва. Да - вероника е и мисля, че е от албамар, но така и не намерих точното и име.
Ето я миналата година:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”