Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Роза1924 »

Галя, добър вариант е редуване на зелена със сребриста сантолина. Вечнозелена, сухо и слънцеустойчива - сама си расте, че и цъфти по някое време. Можеш да я стрижеш както желаеш. Виждала съм кубчета от сантолина. За разнообразие може да си оставиш една саксия в средата, в която да си засаждаш едногодишни - всеки път различни.
Ето тук са двата вида сантолини
Изображение
На лято мога да ти изпратя резници :daaa:
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от таня28 »

Изображение Моята градинка е зад блока, но е "Г" образна, затова ще се похваля тук. Изображение
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Магдалена »

:hmmm: Танечка,мила,не искам да те обидя, но това е темата на Галя!
Добре би било да си отвориш твоя тема,ако искаш да ни представяш развитието на твоята блокова градинка!
Или пък да ни показваш снимките си в темата за нашите градини!?Защото тук, виждайки ново мнение,
аз лично очаквам да коментираме и се радваме на градинката на Галя! :daaa:
С най-добри чувства! :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Роза1924 написа:Галя, добър вариант е редуване на зелена със сребриста сантолина. Вечнозелена, сухо и слънцеустойчива - сама си расте, че и цъфти по някое време. Можеш да я стрижеш както желаеш. Виждала съм кубчета от сантолина. За разнообразие може да си оставиш една саксия в средата, в която да си засаждаш едногодишни - всеки път различни.
......
На лято мога да ти изпратя резници :daaa:
Роза 1924, благодаря за предложението...ако не е късно на есен бих е възползвала :oops:
Ето какво сътворих, все още растенията са малки, но се надявам с времето да изпълнят саксиите :stiskam:

ИзображениеИзображение Изображение Изображение Изображение

Есента ще има промени и допълнения ;)
Маги, твоите цветенца са настанени на друго място /за сега/ развиват се добре, ще заемат почетна позиция есента, като дооформя започнатото :nod: :tzvetentze:
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от pepina »

Гале, нали все гледам "собствените мнения", не съм стигала въобще до тази :dovolen: Глемам, че вече си разрешила по някакъв начин дилемата със сандъчетата. Но ако бях се включила навреме, щях да гласувам за сукулентна градинка, за каквато има предложение по-преди. Наистина е супер за сандъчета, сукулентите не се притесняват нито от набита почва, нито от сухо, нито от слънце. Винаги са декоративни и има голямо цветово разнообразие.
Що се отнася до туите, да не би твоето да е като моето - обикновен кипарис. Поне по хабитуса силно прилича. Моите са над 10 м. Честно казано, ако е така, не търпят въобще никакво рязане. Един ми изсъхна само защото му подрязах долните клони, а беше вече на 4-5 години, голямо дърво. Защо не ги "облечеш" наоколо с някакви други по-компактни иглолистни с различна височина и цвят - сребристи, жълтеникави...може някой варовиков камък, по нашите места има такива благини, не е нужно да човек да ги купува на безумни цени. Мисля, че ще се получи чудно кътче.
Най-после разбрах от кое тайно джобче ги вадиш всичките тия снимки на страхотни рози :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”