Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

:shock: :o
Калико, нима искаш да кажеш, че ако ги орежа и оставя на гол ствол /без нито една клонка по тях!/, пак ще избият и ще станат компактни? :hmmm:
Танет :tzvetentze: благодаря за предложенията, имам нисички рудбекии, ехинацеи, флокс...явно това лято пак ще е шарения :D
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от zeleno »

Аз в подобна каменна саксия няколко години подред мъчих какво ли не /най - вече си представях мушката в тях..., ама нищо не излезе.../
Сега съм наслагла студоустойчиви сукуленти и забравям за нея
Вечно зелено - никакви грижи...
Всъщност защо си ги наслагала щом и от другата страна ти е градина ?
Красиво е , някак подредено изглежда , но на практика ти заемат място и трябва да ги пълниш с кво да е , а не примерно с рози... :mrgreen: /а там едни минита биха паснали чудесно/
Такава туя има до входа на кръчмата в моя блок
Орязох и долните клони , вдигнах я като дръвче , просветли се под нея и стана много добре
Под нея има насяти юки които си виреят безпроблемно...щото сухото не им пречи явно...
Този тип туя /ако е точно туя де , щото не виждам добре/ прави много интересен усукан ствол
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от zeleno »

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от calico »

Гале, сега като гледам пак твоите туи, те имат дебел ствол отдолу, а туите на работата бяха като храст и наистина се сгъстиха до долу.
ама за твоите не знам дали ще стане, някой експерт трябва да каже. може би да си ги оставиш така, не са лоши

за саксиите- сложен ти е въпроса не за друго ми щото са много.
що не ги махнеш от тая страна и наистина да насадиш мини розички?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Зеленко :tzvetentze: Самоцитирам се :D
Galq 03 написа:..... Сега ако ме питаш сигурно не бих ги сложила, ама преди 2-3 години си мислех: ще си увелича площта за цветенца и ще спирам пороите да не ми влачат цветята и луковиците в зеленчуковия двор и на поляната под дворното място :twisted:
calico написа:Гале, сега като гледам пак твоите туи, те имат дебел ствол отдолу, а туите на работата бяха като храст и наистина се сгъстиха до долу.
ама за твоите не знам дали ще стане, някой експерт трябва да каже. може би да си ги оставиш така, не са лоши

за саксиите- сложен ти е въпроса не за друго ми щото са много.
що не ги махнеш от тая страна и наистина да насадиш мини розички?
Калико ако можех сама.....до сега да ги няма вече, дори и да ги освободя от дренажите и почвата пак са тежки :eeeh: МъжО не иска да ги мести, пробвала съм с намеци нещо....ама без успех :lol: Дърветата са стари 20-25 г може би :hmmm:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Магдалена »

Цитирам Миша от темата за разсадите:
"Glechoma hederacea 'variegata'-многогодишно растение,расте изключително бързо,подходящо както за слънчеви,така и за сенчесто изложение,за една година бързо и лесно достига дължина около метър ,издръжливо на засушаване ,разраства се бързо."
Изображение
Аз имам ето това, мисля, че е същото?! Или пък не е?? Точно за година покри много кв.метри.Скубя и хвърлям непрекъснато.
Мога да изпратя,ако искаш Галя.Наистина красиво пада и /или почвопокрива.
И през зимата си е добро на външен вид.Добре стои и в комбинация с фестука. :sflower: :sflower:

Ох,от бързане забравих да пиша най-важното- градинката много ми харесва!
Светла и приветлива!Искам да виждам и другите цветя,когато нацъфтят! :daaa:
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Магдалена :tzvetentze:
Бих пробвала с "Glechoma hederacea 'variegata' ако можеш да ми изпратиш, то без проба-грешка няма как да стане :D Досега пробите са все грешни...но с Ваша помощ се надявам да оправим положението :nod: :liubov2:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Виола »

Гале, ако нямаш нищо против едногодишните, аз ти препоръчвам за такова изложение калдаръмче и калибрахое. Правят си компактни туфички и цъфтят цяло лято. Друг вариант са почвопокривните розички, мисля че ще стоят много добре в тях.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Вили, иска ми се нещо многогодишно, 2-3 години експериментирам с едногодишни и не съм доволна от експериментите :D
Това са 20 саксии :ufff: Аз си наумих хойхери да набуча, при по-мека зима пак са свежи и през различните сезони са обагрени различно, така няма да ми омръзнат ;) Е разбира се няма да са еднакви, имам няколко сорта, ще комбинирам по някакъв начин. За съжаление няма да стане това лято, защото нямам достатъчно растения :eeeh:
dal

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от dal »

не разбирам за какво говорите ....
вие не виждате ли че това са сандъци за едногодишни цъфтящи?
какви са тия великденчета и бурени , то все едно да се спести и грам грижа , от камънаците да красивее?
няма нужда нито да е скъпо , нито сложно
разбирам че трябва да е без никакви грижи обаче , което е малко притеснително откъм ефект , нещо като с пръдня боя

калдаръми , тагетиси от ниските , лобелии , агератуми се самозасяват ,газаниите никнат безпроблемно само да паднат семенца , тук там някоя хойхера за цвят зимата , че там не се задържа много сняг
гаура от туфите , гайлардия , тук там лавандули , от ниските салвии , са и многогодишните решения за цъфтящи и безпроблемни , и пак седуми може да си сложи , зелки и какво ли още не
налице са на практика много растения с ръст до 50 см , които ще свършат работа , с минимум усилия
три пакета петунии микс по три лева от джиджените дават поне 100 годни разсада и стават за два месеца за навън

да няма да няма , колко да няма грижи и колко да е красиво? :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”