Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Най- накрая се реших да Ви покажа и моята градинка, която за съжаление не е това което би ми се искало да бъде :hmmmmmm: Все още съм на този етап: искам всичко, но не знам къде да го сложа, при поредната поръчка първата ми мисъл е " ооо нямам място вече" след което идва....все ще намеря още малко :lol: Имам да правя много промени, ще споделям тук до къде съм стигнала, надявам се да се включвате активно и да помагате :stiskam:
Това е градинката пред входната врата и поглед на същата от входа към улицата ...миналото лято изглеждаше така

Изображение Изображение Изображение
Хортензията и хемерокалисите преместих, че задушаваха другите растения :nod: Над тази градинка е асмалък, по скоро за сянка от колкото за грозде, покрай бетона има рози :liubov2: / тези които търпят засенчване, но ако не им достига слънцето, ще чопна някоя и друга пръчка от асмата :angel2: / и клематиси, лилиуми, още някой друг хемерокалис, сега настаних и някои хойхери, нарциси и лаленца които смятм да изместя в новата лалеено -зюмбюлена градинка:
Есента:............................... ранна пролет ... ................ и към днешна дата :dovolen:

Изображение Изображение Изображение
Ще продължа по-късно с представянето, че обедната ми почивка / дадена и определена от мен самата :lol: / свърши ;)
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от helan »

Чакаме с нетърпение да видим и твойте красотички :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Гео, граф »

Гале, много хубаво и подредено, ама това беше само за загрявка, за ордьовър един вид надявам се. Давай сега основното, че ей на, икиндия иде, пък мозъчните ни стомаси са празни (ама че термин родих :shock: ) ... Чакаме :arrow:

ПП. Нали няма да изоставиш геснериевите ей :swait: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Гео :tzvetentze: , икиндия дойде и замина :D но ако не бях станала от компа нашите стомаси / в буквалния смисъл/щяха да се празни :lol:
В грешка си, че това е ордьовъра, това е десерта :liubov2: не случайно започнах от тези места :nod: тук долу-горе съм си избистрила нещата, в другите е хаоса и на терена и в главата ми :hmmmmmm:
Колкото до геснериевите....няма такива изгледи за сега ;) Добре, че са за стайно отглеждане, иначе не знам къде щях да дявам и тях :liubov2:
Та да се дойдем на думата. Това е градинката успоредна на лицето на къщата, както споменах хаоса е пълен :oops: нарцисите и лалетата ще се местят, лошото е че като започна работа /която е сезонна/ нямам много време :eeeh: Докато се усетя и вече не си личи къде са били, на есен ме е страх да ровичкам всичко и да ги търся и си карам така 2-3 год вече :oops: Тук съжителстват: божури, кандилки, анемоне, хризантеми, момина сълза, фритилария /която не иска да цъти :evil: / градински теменужки, рози, един корен чимшир и разни други едногодишни.
Тази част е по-дълга и тясна, в дъното на снимката се вижда как с лява чупка :D продължава с по- къса и малко по-широка част.
Изображение
в края на втората снимка не е голо, просто още не са се разлистили растенията, имам и по-малогабаритни розички, които не се виждат :nod:
Изображение
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Ей тези туи ли са какво са :oops: са ми най-голямата мъка
Изображение
Влагата толкова бързо се губи, че там са погребани не едно и две растения :eeeh: Освен това са много разчепатени и на нищо не приличат :hmmmmmm: Не смея /защото не знам как и дали изобщо мога/ да ги оформя по никакъв начин :cry: засадени са от свекърва ми /лека и пръст/ бучнала ги навремето жената пред лицето на къщата, а сега градинката е с коренно променени граници, не ми се нравят много там, но....
dal

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от dal »

Галинке , първо е много кокетно ! :liubov2: Не е и толкова малко !
и има добър потенциал да изглежда и по широко , и по хубаво и с едногодишни , и с многогодишни и с каквото там харесваш ;

ще дойда у вас , ще ми разкажеш за един час какво мечтаеш и какво най харесваш , ще докарам един багажник работи от двора тук , ще ми намериш една каруца оборски тор и две торби несолен пясък и за три дена ще го наредя

Туите можеш да ги оформиш както си искаш
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Мария Николова »

Гале, градините ни са като влак - винаги има място за още един пътник!!!! :lol: :daaa: Много ти е спретната градината. :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от calico »

айде още една нова градина :ieeemyzh:

браво Гале, имаш голямо разнообразие и изобилие от цветя.
ако искаш друга композиция и да е по-подредено примерно, за съжаление трябва да се лишиш от голямото разнообразие и да наблегнеш на еднотипни мотиви. Но разбирам че това ти е около къщата и душата ти иска да вижда разнообразие, та си мисля че и така е много добре.
да го покажеш и като нацъфти обилно :daaa:

какво слагаш в тези бетонови саксии
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Дал, добре дошла :tzvetentze: ...един час няма да ни стигне, оборска тор пръснах есента около 5 см пласт, пясък ще се намери и река има и море има / няма да ползваме пясъка, знам че не става/ ;)
Мери :tzvetentze:
Ето поглед от горе
Изображение
В дъното се вижда колибата на каракачанката, която се е излегнала доволно на пътеката зад зелената оградка и самоотвержено ми пази розите засадени отвън бялата ограда :liubov: никой не смее да припари до тротоара, понякога и по розите има поражения....но и прощавам, защото око не е тя и рози няма да има :lol: В ъгъла до колибата под туята имам 2 хортензии /живи за сега :stiskam: /, засаждала съм не веднъж астилбета и листопадна азалия, два рододендрона, но така и не можах да ги захвана/ опазя, просто изключвам, че там е по-сухо и те си заминават без време :eeeh: малко да се засуши и ще засадя "джиджани" хости. Ще съм Ви благодарна ако ме посъветвате какво да сложа в 20-те саксии, които описват градинката. Досега съм засаждала петунии, сакъзи , газании, и др едногодишни, искам да е нещо ниско и цветно :liubov2: но като че ли ми се ще да е многогодишно...от друга страна не знам дали пък няма да ми писне да гледам един и същи пейзаж :D Аз съм намислила хойхерки, какво ще кажете...ама пък 20 саксии само с това, дали няма да е прекалено :hmmm: В момента из тях има дребни луковички от лилиуми и разни цветенца, които предстои да изместя в градинката :dovolen:
Последно промяна от Galq 03 на Апр 11, '13, 21:00, променено общо 1 път.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Добре дошли и в моята "Г-е" образна градинка :)

Мнение от Galq 03 »

Калико :tzvetentze: писали сме заедно :nod:
Саксиите са добре дренирани, имат поне 5см чакъл и 2-3см пясък, но в момента са прогизнали, тук всеки ден вали :evil: искат и насипване на почва, че се е отмила, но навън е голяма цапаница, времето не позволява градинска работа, а така ми се иска :nod: Сега ако ме питаш сигурно не бих ги сложила, ама преди 2-3 години си мислех: ще си увелича площа за цветенца и ще спирам пороите да не ми влачат цветята и луковиците в зеленчуковия двор и на поляната под дворното място :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”