На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Templar »

Гледам, че много от Вас се мъчат с диети и режими на хранене.
Аз имам дузина неуспешни опити, последния от които бе най-явен.
Бях един месец на прословутата "протеинова диета". Много трудно изкарах, като имате впредвид, че съм 102 кила и :)
Свалих близо 8 кила, обаче нали по един ден в последния етап може да си позволиш разнообразна храна. Та ходихме на този ден на един рожден ден, където се наядох като за последно. И така от свалените 8, за една вечер върнах 4. При което се отчаях и се отказах. В рода ми няма слаби хора, основателя на рода са го наричали " Иван Дундето" ;)
Всичката тая работа е сложна хомогенна смес от нерви, метаболизъм, воля и мерак. Волята и мерака са ми в повече, ама с метаболизма и нервите не мога да се преборя...и така, отказах се да спазвам каквито и да е диети. За да имат ефект, трябва цял живот да се кара на диетата, или поне да се прави редовно през определен период от време. А аз "Не'Ам НерВи", пък и не мисля, че си заслужава.
Все пак - един живот живеем, заслужава ли си да го изживеем в лишения, само за да ни хареса някой друг ? ;)
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от lila »

Templar написа:Гледам, че много от Вас се мъчат с диети и режими на хранене.Все пак - един живот живеем, заслужава ли си да го изживеем в лишения, само за да ни хареса някой друг ? ;)
Здравей, Templar, аз също се чудя на пазещите диети - живеят в лишения наистина. :hmmm:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: На диета съм

Мнение от Blue sky »

Мда, лишенията са гадни, така е. И поради тази причина, никога не съм пазила диети, винаги съм си имала дупе и съм се чувствала добре с него. Обаче, така кило по кило, бавно и славно, а после изведнъж на два пъти и експлозивно, станах много пълна, толкова много, че не е за приказка. И не че не ми е удобно и сега, напротив, удобно ми е, ако трябва да съм абсолютно честна, то хората сме създадени по линията на най-малкото съпротивление. Обаче, от няколко дена, забелязвам че пак че грозят инжекциите в корема, нещо което уверявам ви е крано гадно и неприятно, така че, всички лишения ми се виждат сега бели кахъри :nod: .Така че, удобството винаги е до време, и доста често се заплаща, по мои наблюдения :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: На диета съм

Мнение от Satori »

Съгласна съм с Блу. Не става въпрос само за хубост. Не че тя няма значение. /Лично за мен хубостта е приятно самочувствие, да се чувствам добре в тялото си, а не първо да ме харесват другите/. Става дума за здраве. Наднормените килограми и системното прекаляване с количества или определени видове храни носи рисокве за здравето. Казвала съм ви за моята приятелка, която от години все на диети уж, все не може да отслабне, все си пуска покрай ушите предупрежденията на лекари и нелекари, докато не направи криза с висока захар, на 37-годишна възраст.
Идеята е не човек да живее в диети - лишения демек -, следвани от периоди "ще ям като за последно, пък после пак ще слабея", а да си въведе някакъв режим на умереност, койтода му стане нормален начин на живот. Не става отраз, но пък е напълно възможно. Да, веднъж се живее и не трябва да се живее в мания за слабеене, ама пък от друга страна бих предпочела живот, през който се чувствам добре в тялото си и нямам здравословни проблеми.

Като бях малка, бях много дебела, ама много. Тежеше ми, потискаше ме, ама си казвах - ето, така съм се родила. Хубаво, ама в пубертета спонтанно отслабнах. Видях другата страна. Оттогава съм имала периоди с различни кила. Както казва Блу, кило по кило, уж не се усеща, и изведнъж се оказа, че съм с над 10 кила отгоре над оптималното ми тегло. Този момент съвпадна с нуждата да взема крути мерки за едни лечения. Лечение чрез промяна на храненето. И след месеци нещата си дойдоха на мястото. Та какво исках да кажа - че килограмите, които мислим, че са естествени за нас, невинаги може да са естествени. Не значи, че всички трябва да са с едни и същи мерки, но трябва наднормените кила да са възможно най-малко.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: На диета съм

Мнение от Bi_ »

Fado написа:Акаква е тази житна диета? :hmmm: Раздуй малко... :dovolen:
Това е по Дънов.Изобщо не съм запозната с учението му,но смея да твърдя ,че диетата е невероятна.Започва се от първия ден след пълнолунието през февруари и продължава 10 дни.Яде се 100г жито,3 ябълки ,9 ореха и малко мед на ден.След втория- третия ден така се чувствам ,че ми иде да летя дет се вика.Не знам дали споменах,че това е пречистваща диета.И ефектът :shock: :shock: .Кожата ми става една такава мекичка , че и косата даже се променя.Да не говорим че кръвното ми се нормализира(аз съм с ниско),Бодра и работоспособна съм и най-важното-нищо не е в състояние да ме ядоса.Пробвала съм и през есента,но тогава ефектът не е същия.Може и въпрос на нагласа да е
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: На диета съм

Мнение от Satori »

Bi_ написа:
Fado написа:Акаква е тази житна диета? :hmmm: Раздуй малко... :dovolen:
Това е по Дънов.Изобщо не съм запозната с учението му,но смея да твърдя ,че диетата е невероятна.Започва се от първия ден след пълнолунието през февруари и продължава 10 дни.Яде се 100г жито,3 ябълки ,9 ореха и малко мед на ден.След втория- третия ден така се чувствам ,че ми иде да летя дет се вика.Не знам дали споменах,че това е пречистваща диета.И ефектът :shock: :shock: .Кожата ми става една такава мекичка , че и косата даже се променя.Да не говорим че кръвното ми се нормализира(аз съм с ниско),Бодра и работоспособна съм и най-важното-нищо не е в състояние да ме ядоса.Пробвала съм и през есента,но тогава ефектът не е същия.Може и въпрос на нагласа да е
Моя приятелка правеше тази диета. Според мен е много хубава и има много ползи. Организмът ни има различни режими на работа в различните части на денонощието и на сезоните. Идеята е през пролетта да се направи прочистване от натрупаните токсини през зимата. Защото ако не се изчистят, може да провокират различни проблеми - например пролетни алергии от типа на сенната хрема. после обаче много трябва да се внимава със захранването - да не се втурне човек бързо на по-големи количества храна.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: На диета съм

Мнение от Bi_ »

Мога да кажа ,че захранването не е толкова проблемно,както например след плодова диета.За 2-3 дни се връщам към нормалното хранене,а при мен е разделното-без да се вманиячавам разбира се.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от johnstalker »

Един кратък и бърз въпрос: - Някой да познава пациент минал през прословутият дебелариум на д-р Емилова, които да е свалил и запазил после теглото си?
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: На диета съм

Мнение от Bi_ »

johnstalker написа:Един кратък и бърз въпрос: - Някой да познава пациент минал през прословутият дебелариум на д-р Емилова, които да е свалил и запазил после теглото си?
Свалил-да,даже няколко,но запазил дългосрочно -не :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от johnstalker »

Bi_ написа:
johnstalker написа:Един кратък и бърз въпрос: - Някой да познава пациент минал през прословутият дебелариум на д-р Емилова, които да е свалил и запазил после теглото си?
Свалил-да,даже няколко,но запазил дългосрочно -не :D
А знаеш ли колко излиза двуседмична програма? :D И какво мислиш за клиентите на подобни чисто бизнес-разтоварващи занимания?
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”