На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: На диета съм

Мнение от Blue sky »

аха, трябва да ги пробвам :nod: благодаря
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: На диета съм

Мнение от 5ia »

Не изчетох всичко до края :oops: . Спрях там, дето се казва, че след 20 часа - никакво ядене. Искам диета с биричка и мезе. Ако има такава, моля да ми я пратите на лични :twisted:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: На диета съм

Мнение от Titi »

Склонни ли сте към напълняване?

1. Баща ви и майка ви били ли са с наднормено тегло?

А. От младини...........................3

Б. Като станаха на възраст......2

В. Не............................................1

2. Имате ли кръвни роднини, майка, баща, дядо, баба, страдали от диабет?

А. Да............................................3

Б. Не знам..................................2

В. Не............................................1

3. От какъв тип диабет боледувате: 1) от първи тип; 2) от втори тип; 3) нямам диабет, но съм с високи нива на кръвната захар; 4) нямам такова заболяване?

А. Отговор №1 или №2.............2

Б. Отговор №3...........................3

В. Отговор №4...........................1

4. Имали ли сте някой от следните проблеми на щитовидната жлеза: 1) тиреотоксикоза; 2) базедова болест; 3) Хашимото; 4) не съм имал(а) проблеми с щитовидната жлеза?

А. Отговор №2 или №3.............3

Б. Отговор №1...........................2

В. Отговор №4...........................1

5. Имали ли сте заболяване, заради което да е трябвало да приемате като лечение кортикостероиди: 1) над 2 седмици; 2) под 2 седмици; 3) не помня; 4) не?

А. Отговор №2 или №3.............2

Б. Отговор №1...........................3

В. Отговор №4...........................1

6. Приемали ли сте стероиди по друг повод?

А. Не...........................................1

Б. Да............................................3

В. Не съм сигурен (на)..............2

7. Колко часа сън ви се събира на денонощие?

А. Различно...............................3

Б. Под 6 часа или над 8 часа......2

В. Между 6 и 8 часа....................1

8. Правили ли сте опити да спирате цигарите наскоро: 1) да, неуспешно; 2) да и успях; 3) пуша без опити да ги спирам; 4) не пуша?

А. Отговор №1 или №2.............3

Б. Отговор №4...........................2

В. Отговор №3...........................1

9. Как се справяте със стреса: 1) с пушене; 2) с ядене; 3) с алкохол; 4) със спорт и физическа активност; 5) по друг начин?

А. Отговор №2 или №3.............3

Б. Отговор №1 или №5.............2

В. Отговор №4...........................1

10. Тези методи са успешни:

А. Само понякога.....................2

Б. Винаги....................................1

В. Напоследък не са.................3

11. Колко килограма наддадохте около празниците?

А. Под 3 кг..................................1

Б. Между 4 и 9 кг........................2

В. Над 10 кг.................................3

12. За колко време можете да си възвърнете теглото?

А. За няколко дни.....................1

Б. За няколко седмици.............2

В. За няколко месеца...............3

13. Кои са последните дрехи, които сте си купили и вече не ви стават?

А. Тези от миналата година....2

Б. От преди няколко години....1

В. Тези от по-миналия месец...3

14. Как ви се отразяват променливите температури?

А. Зле..........................................3

Б. Не ги забелязвам..................1

В. Понякога ми е неприятно...2

15. Храните ли се с точно определен обем от храна всеки ден?

А. Не, постоянно си дояждам..3

Б. Има периоди, в които успявам да контролирам колко ям....2

В. Да............................................1

Резултати:

До 15 т. Нямате основание да се притеснявате, че ще напълнеете повече, отколкото всички останали. При вас не се забелязват генетични фактори, нито вредно влияние от околната среда.

От 16 до 30 т. Добре е да контролирате апетита си малко повече. Имайте предвид, че цигарите потискат апетита. Ако решите да ги спирате, можете да качите някой и друг килограм. Не се лишавайте от нищо, както и не се подлагайте на строги диети. Те само могат да ви се отплатят неблагодарно с още по-тежко затлъстяване след приключването им. Най-добрата идея е да въведете точно определен обем от храна, който да приемате всеки ден. За няколко месеца можете да регулирате стомаха си, както и теглото.

От 31 до 42 т. При вас напълняването произтича от неовладян стрес. Вероятно имате неработещи стратегии за справяне с него. Ако той, недоспиването и борбата с тях не ви се отразяват добре, потърсете съвет на личния лекар.

Над 43 т. При вас определено има медицински причини за напълняването. Възможно е да са налице и психологични, както в предната група, но ендокринологичните са по-важни на този етап. Задължителна консултация с личния лекар и ендокриноло
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
роси_г
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Дек 4, '09, 21:36
Местоположение: варна

Re: На диета съм

Мнение от роси_г »

Имам да свалям много кг.Преди 4-5 години ги качих за няколко месеца.Лошото е ,че продължавам да пия от лекарствата.Миналата година пробвах диетата на Дюкан,но за 3 месеца свалих 3 кг и после пак ги качих.Много е важна психическата нагласа според мен.при Дюкан основното ядене е месо и мляко ,а аз предпочитам плодове и зеленчуци.Сега съм солидарна с Блу за 90 дневната.Започнах я след ивановден и съм минус 3кг.
Блу ,благодаря ти ,че споделяш . :tzeluvka:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

По същество,90 -дневната диета е разделно хранене-така ,че в белтъчния ден не става с пържолите да има и хляб.Не е и задължително да се плюскат пасти-хляб и спагети-да ,но ако можеш и малко калории да си спестиш,би било добре за всеки с наднормени кила.Препоръчвам макаронените изделия пред хляба-те са поспециална храна.Казвам го от опит -с разделно хранене съм сваляла 19.5 кг за 9 месеца.Имайте предвид ,че разделното хранене е ограничителен режим,който те дисциплинира и той има и за цел да се намалят калориите.Това са си физични закони които се разпростират върху целия свят -нали не си мислим че ние сме най-хитрите.
От ленено олио,което на капсули не е без пари,а наливно-гранясва много бързо,никой няма да отслабне.По-добре 2-3 супени лъжици ленено семе смляно с кафемелачка.Консумират се който с каквото иска.Тогава му се запазват фибрите Лененото олио съдържа преимуществено омега -6 мастни киселини,които ние с нашата кухня си консумираме предостатъчно със слънчогледовото олио.На нас ни липсва омега -3 от студенокръвни риби:сьомга,скумрия,сардина и още няколко имаше.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от lila »

Според мен основното при каквито и да са хранителни режими (т.нар.диети) е приемане на по-малко калории от обичайното и добър двигателен режим - тоест изразходване на повече калории от приетите. Всичко останало е ... :tzvetentze:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: На диета съм

Мнение от Blue sky »

Ейййй, то било хубаво да знам че и други се мъчат, някак подкрепително ми действа. А най-подкрепително - това че кантарът полека, полека, но пълзи надолу :nod: :tzvetoman:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: На диета съм

Мнение от Titi »

Blue sky написа:Ейййй, то било хубаво да знам че и други се мъчат, някак подкрепително ми действа. А най-подкрепително - това че кантарът полека, полека, но пълзи надолу :nod: :tzvetoman:
Браво, Блу, продължавай така :stiskam:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: На диета съм

Мнение от Bi_ »

Браво Блу!И не стъпвай прекалено често на кантара.
Аз през февруари винаги правя житната диета.И след това смятам да се присламча към теб :hihihi: .Малко ме притеснява че е доста еднообразна храната,но ще видим
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: На диета съм

Мнение от Fado »

Акаква е тази житна диета? :hmmm: Раздуй малко... :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”