Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Ихааа и на мен много ми харесват тези големи дървета , но ако можеше да ги пренеса така големи директно на двора :)
А те растат доста бавничко :( Ще разглеждам още и ще избера нещо макар и ниско в началото поне да е ефектно :)

А за ъгъла - Луб да набелязала съм и съм поръчала и хойхери и тази трева също ще взема от Зелена пролет :) Почти ми е ясна концепциятата на ъгъла, дано стане все пак нещо :)

Благодаря ви за идейките, ако се сетите още нещо казвайте :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Ами сетих се още за аюгата - разпространява се бързо и на сянка има по-хубав цвят. Аз имам една комбинация, която не съм планирала, с пъстролистна винка - много ефектно се получи, на снимката не личи толкова.

Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Ааа д аи това е интересно, иска ми се да няма празно голо петно :)
Трябва да си избера от всичко ,което ми предложихте и да действам :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

лалесъм написа:Червенолистна бреза има в поръчката от Витрофлора за храсти и дрвета на добра цена ако ще се налага подмяна на брезата ти, въпреки че най-добре ще е да е оцеляла твоята За лавандулата - Миша ще предлага разсад на различни видове лавандула - бяла, розова, ниска синя, а отделно аз имам няколко самозасяли се лавандулки и мога да ти ги пратя :daaa:
Благодаря ти :) Лавандула ще трябва да си поръчам доста от някъде, защото искам да сложа до всички рози, които имам, както и пред една тераса :) ти каква лавандула имаш?Голяма ли е?
Благодаря ти за предложението :)
лалесъм

Re: Градината на Боги :)

Мнение от лалесъм »

Boggy, моята лавандула е от обикновенните, самозасяли са се - някои са големи колкото разсад, има и една малко по-голяма. Ако искаш да ти ги пратя ми пиши на ЛС :daaa:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Noel »

Боги,виждам,че избягваш дърветата(и аз бях така две лета),но за да не ти стой незавършено ,ти е нужна височина.Обръщам ти внимание на таликтрум Делавей(Надин ти го е предложила по напред), високо растение,ефирно и рядко срещано.Смятам,че ще ти допадне.За сянка е перфектно.Зелена пролет го предлагат.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте :)
Един ден от празничните отделихме на вилата :)

Да ви споделя голяма грешка,която направих :( Но нали казват,че човек се учи от грешките си :ieeee:

На тази сълза сложих мулч, тъй като четох и гледах много снимки и реших,че ще е хубави и влажно за цветята :)

Изображение

Даааа,ама неееее.Преди да го сложа махнах всичката трева и плевели.Отиваме вчера, то ни мулч се вижда ни дяволи....пак обрасла много трева, плевелите много повече...Лошо ми стана :(
Хайде махай мулча и наново, та стигнахме този резултат.....

Изображение

Иначе розите са му супер,,,но и там имам проблем :( около тях много трева образла,дано не ги задуши :( ще трябва да се изкорени май....

Изображение

тук равносметката е - брезата е умряла категорично :( трябва да я сменям с нещо.Розите са наредени от дясно на ляво - жълта, оранж, бяла, розова, лилава, тъмно лилава, бяла и катерещата роза ,която вече има пъпки :) Като пред тях сложих лавандула, която май не се е хванала.Но и тук има грешка нали? Тази трева трябва да се махне ,но как ще стане незнам :(
Като тук тревата вече се е пооправи.Така станаха дупки,защото там бяха розите и докато изкара новата трева ще мине малко време.
Изображение
bell

Re: Градината на Боги :)

Мнение от bell »

Боги, това с мулча е доста подвеждащо, като информация. Моят опит и разнасяне на мулч с колички из двора беше паметен. И аз като теб си въобразявах, че видиш ли ще пречи на плевелите. Да, пречи но при големи терени и при това с добре обработена почва. В нашия двор има от тази дивата трева, която никакъв мулч не може да я спре. На финала събрах целия мулч от двора в два къта, но там са предимно иглолистни и са на по-голяма площ. Слоят е достатъчно дебел и плътен и значително ми помага за тях. Но, мулч за рози :hmmm: вече съм много скептична. От една страна розите не се чувстват добре видях го. Почвата около тях трябва да си е добре прекопана, отцедлива, да може да се внасят торове. Аз използвам оброски и изкуствен и беше мъка с този мулч. Размесва се с почвата, а и със сухите и болни листа през зимата и не може да се почиства добре.
Така наредени розите ти най-добре ще е да ги оформиш в леха. Махаш тревата внимателно с мотика, защото ще се измъчиш така, а и ще имаш двойно повече работа. Ще тряба да я режеш на ръка, непрекъснато да разширяваш кръговете, мулча ще се пилее, абе разправия, а розите ще ти растат и ще пречат още повече. Аз имам рози на кръг в тревата, но те са единични и на доста растояние една от друга, за да ги оформям в лехи. А, при теб са близко една до друга и като станат големи сами ще пречат на плевелите с храстите си. Зорът е първите една, две години докато се развият, после е по-лесно. :daaa:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте, имам нужда пак от компетентните Ви съвети и мнения :)

Надявам се някой да влезне и да прочете :)

Оправихме розите :) Сега се замислих,дали би било хубаво да посадя някакви бели едногодишни цветенца, за да не седи така голо между розите / ако да какви биха били подходящи / или по-скоро биха задушили и да не слагам?

Има какво да се желае още, но другия път пак.Че на галената Богданка мазоли й излезнаха :D :D :D

Изображение Изображение Изображение

Едва окосихме днес :eeeh: толкова голяма беше станала тревата :eeeh: тук даже е преди да я окосим пред розите :)

Слагам и някоя друга снимчица да видите до къде стигнахме :)

благодаря ви за отделеното време :)

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Това ми е първата пъпка за тази година на катерещаа роза :)

Изображение Изображение

Ето и тревата :) Мисля,че се получи :)

Изображение

И май е това :)

Изображение

Изображение

Друго,като стане цветна градинката :) Явно е по-студено и по-бавно тръгват цветята :)
Розите всички са ми се хванали, лавандулата също :) Дано има цвят :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Няма ли никой :(
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”