Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11645
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от libra »

Без лигуструм,категорично.
Лилавка перовския е добра ,която да цъфти дълго и е достатъчно едра,за да хваща окото.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7331
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 787 пъти
Получил благодарност: 1514 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

На мен ми се струва, че перовскията ще скрие розите, поне при мен расте доста висока.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5657
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1811 пъти
Получил благодарност: 2071 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Тутти »

Аз бих заложила на само един вид растения, които имат красиви листа дори и когато не цъфтят. И задължително ниски, с различни от розата листа. Например стахис, веднага след цъфтеж се подрязва и остават мъхестите сиви листа, зад които Шекспир отново ще изпъква. Или ниска спирея, особено с жълти листа и розов цвят, като бордюр също мисля, че ще стои добре, хубава лавандула, или рожец. Стахиса и рожеца само трябва да ги ограничаваш, тогава няма да пречат на розите. Ако сложиш много видове цветя пред розите, ще стане много пъстро. Аз съм правила такива шаренийки, но монотонността определено ми харесва повече.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте, мога да дам малък отчет от днес :)
За пореден път , вече се надявам за последен и да е направено по правилата :) Махнахме всички камъни и сложихме мулчиращо черно фолио и върнахме камъните :) Дано бурен няма вече и тревичка :) Харесва ми така, като цъфнат розите ще е добре и съм намислила да си купя глинени скасии да сложа една дъга вътре в композицията с мушката, за да може като няма цвят розата поне мушкатото да дава цвят :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И пред вратата навън на улицата направих една подобна компоиция с три жълти и две оранжеви рози пак с черно фоилио и камъни и пред тях сложих ниски бордюрни тагетиси да направи бордюр и цвят :)

Изображение
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

А дали можете да ми дадете идея как да го направя този триъгълник между сабъните и стълбите?Има рози сега там,но нещо май не им е много комфортно :( Засенчва се следобяд, явно сутрин не им е достатъчно. Нещо по-сенклюбиво трябва да е!Но да изглежда хубав ъгъл?СЕга съм сложила теменужки, но по-скоро го мисля нещо по- хубав кът да стане, да бие на очи...

Изображение
Изображение

Малко са ми стари снимките, но не намирам по-нови :(
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1076
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 491 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ln_none »

Според мен на края на стълбите би стояла добре една арка с... не знам какво :lol:(щом не става с роза). Не знам дали се ориентирам правилно, но би скрила и улука май от другата страна.
Много ти е хубава градината :tzvetoman:
Малката Ида

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Малката Ида »

Идеята с плочите, много ми допада.Открадвам си я за едно местенце!
Красиво и стилно е при теб! :tzvetentze:

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5657
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1811 пъти
Получил благодарност: 2071 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Тутти »

Помислих си, че комбинация от декоративни треви с различни цветове от зеленото ще е много красива за този ъгъл. Ще паднат леко и върху стълбите и ще омекотят ръбовете.
Боги, около розите е добре да има малко място, за да могат да вадят спокойно базални клони. Може малко да им освободиш основата, за да имат тази възможност.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градината на Боги :)

Мнение от hosta127 »

и аз мисля че една арка ще е много добре, освен това този юниперус като се разрастне ще ти задуши розите , а на арката можеш пак подходяща роза за сянка например :dovolen: много приятно местенце, уютно ... :daaa:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Днес много работа свършихме :) Аерирахме и наторихме тревата :) Взех тор от Майер.Дано е хубава и се види резултат :


Изображение

Вижда се аератора какво е извадил :)

Изображение

Другата седмица тези туи ще бъдат изравнени отвгоре и от страни :) Дано стане хубаво :)

За сега мога да се похваля само с хойхерите и теменужките :)

Изображение
Изображение

И тук пред трите шкспира сложих от на Ава и Мама прелестите :) невен отзад да дава цвят в дълбочина, другие две иберис беше едното и другото нигела :)

Изображение

И това е за днес :) Заформям един ъгъл пък ще видим дали и как ще стане :) Скоро ще ви го показвам :) :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”