Отглеждане на чемшир

Публикувай отговор
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от darusha5k »

Шушко ли ги е схрускал ;) /извинявам се за спама,ама не се сдържах/
Аватар
cvetiborovanska
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Дек 10, '13, 21:12
Местоположение: Монтана

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от cvetiborovanska »

Да...
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Мария Николова »

За да имаш семена, cvetiborovanska, оставяш един корен без да го подстригваш. :swait: При подстригването отпада материала в който е заложен цъфтежа. :eeeh: На специалния корен се пази от пчелите и гледаш за жълтички цветченца. На мен ми напомнят цвета на дрян. :nod: Юли месец редовно по 3-4 пъти на ден оглеждаш семенниците започват ли да се отварят. И се блещиш около стъпалата, под стъпалата си да не си настъпила някоя семка. "Семкосъбираш", за да изпревариш мравките. :lol: Веднага засяваш на избрано от теб място. Може и в сандъче, примерно. Само пясък. И постоянна влажност. Помага, ако четеш "Отче наш". :angel2:
А материала от постригването на всички останали, подготвяш за вкореняване - дълги колкото молив и оголени като молив клечки. Важното е да не остане въздух под повърхността. И като поливаш да се задържа вода в ниската, спрямо терена, вадичка с резниците. "Отче наш" :angel2: и в този случай помага. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cvetiborovanska
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Дек 10, '13, 21:12
Местоположение: Монтана

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от cvetiborovanska »

ами аз баш не разбирам от растения,особенно от храсти.ще чакам да видя дали ще пораснат,ама май няма.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Мария Николова »

cvetiborovanska написа:ами аз баш не разбирам от растения,особенно от храсти.ще чакам да видя дали ще пораснат,ама май няма.
Огледай се напролет кой около вас работи в градините си. Като си харесаш някой левент-градинар, парашута ти се е отворил! ;) :daaa: Казваш му, че нищо не разбираш, казваш му колко привлекателни са мускулите на ръцете му и забравяш за всичките си градински кахъри. :roll: В паузите гледаш, кое как прави, слушаш защо го прави и се учиш сама да правиш това-онова. Отначало с грешки. :nod: А по-нататък - с мнооооого повече грешки!!!! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от ivanina »

Момиченца и тук таме момченца ,дойде март месец и искам да ви напомня ,че сега март месец е времето за залагане на резници от чимшир - следващото време е август. Също така март се извършва и подстригването на чимшира за желаната от нас форма - следващото време е края на юни. Вкоренените ни от предната година резници трябва да засадим на постоянните им места през април. И тук ми се ще да споделя че от заложените ми миналия август 15 резника имам успешни само 7 бр. ,демек - 50% . :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
troll

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от troll »

Ного мъ е срам!
От четири-пет месеца имам стотина семена от чимшир и си седят в пакетчето.
Едва ли ще поникнат там.
Ще взема да се опитам да разровя земя и да ги сложа.
Може още да нее късно.
Lois

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Lois »

Аз имам едно питане.
Имам доста храсти чимшир в градината, и стари, големи, и по-млади и мънички. Развиват се добре, без някакви особени грижи от моя страна, освен подрязване и поливане.
Днес обаче забелязях на едно от малките храстчета, което е доста далеч от всички други, странен цвят по върховете на клонките -листата му са почти оранжеви. В средата си е зелен, както трябва. За съжаление не направих снимка.
Знае ли някой на какво може да се дължи и най-вече как може да се оправи?
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от tsvetina »

Това е от студа - щом е по върховете. Би трябвало налято да възвърне зеления си цвят.
Lois

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Lois »

Хм, не ми се струва много възможно - първо че нямаше много студ, а и останалите в градината съ си съвсем наред?
Междувременно се ровя из нета и попаднах на интересно видео за подрязване на чемшир
http://m.youtube.com/watch?v=IxdNdNEGj-A
У нас май не се практикува това нещо? Чудя се как ли ще реагира ММ ако му кажа, че освен отвън трябва да го подкастри и отвътре :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”