Енигматичната котка

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Енигматичната котка

Мнение от Силвия »

Страхотен е този Тайгър :potekoha: :liubov2: :potekoha:
Аватар
ljutamila
Виенско кафе
Мнения: 398
Регистриран на: Май 24, '11, 19:48
Местоположение: София

Re: Енигматичната котка

Мнение от ljutamila »

Да ви е жив и здрав Тайгър! И наблюдавайте как му се отразява похапването на ацер. Може да се окаже, че трябва да го даваме като хранителна добавка на котките. :ieeee:
Гале

Re: Енигматичната котка

Мнение от Гале »

Благодаря Ljtamila. Само ако можеш да видиш как посреща сина ми, когато се прибира. Хвърля са върху него, гушка го с предните лапи и започва да го гали с лапичка по бузата и да го целува.
Никога не сме гледали котка. Имахме 17години кученце и искам да те попитам. Ако хвърлиш топка на коте ще ти я донесе ли в ръката, за да я хвърлиш отново. Аз си мисля, че това не е привично за котета. Това е любимата игра на Тайгъра.
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Енигматичната котка

Мнение от илюзия »

Ау, какъв красавец е този Тайгър! :o
Gaura, ако може, покажи още снимки. Или даже клипче някакво ако имате, например на посрещането, което си описала или играта с топка, много интересно ще ми е да видя :)
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Аватар
ljutamila
Виенско кафе
Мнения: 398
Регистриран на: Май 24, '11, 19:48
Местоположение: София

Re: Енигматичната котка

Мнение от ljutamila »

Гаура,
Добре дошла при любителите на котки!
Аз съм "едър животновъд" и имам и куче, при това за повече от 20г през къщи са минали много кучета, всичките прибрани от улицата, без определена порода, но с характер. Мога да ги сравнявам с котките.
Котките са много по-независими, отстояват си завоюваните "права" и трудно се научават на нещо със "силови методи". На тях трябва да им се вади душата с памук.
В същото време, когато обичат някого, обикновено е един член на семейството, те го показват не по-малко от кучетата. Ако искат нещо познато и приятно, което са правили многократно, те се опитват да го покажат по някакъв начин - хвърли ми топката, почеши ме тук ...Моите търсят помощ, когато търкалят нещо и ги бутнат под хладилника или пералнята. Много са интуитивни и емоционални, повече от кучетата. Разбират кога сме болни, ще заминаваме, ревнуват. Мисля, че много повече отколкото при кучетата се проявяват разликите в характера. Някои даже обичат вода и се мокрят с удоволствие.
Естествено, нямам наблюдение над котки савана и никога не съм виждала на живо. Ще ми е много интересно да споделяш как расте и какво се случва с него. :gush:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Енигматичната котка

Мнение от Силвия »

Аз мисля че трябва да си изпросим едно гости да видим на живо този красавец :angelche: пък и градината :tzvetoman:
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Енигматичната котка

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Гаура, нашия котарак Мишо го намерихме като съвсем малко бебе и в отглеждането му много ни помогна кучето ни Аква. Доста неща копира от нея и апорта също, това ни е вечерната игра, хвърляме му голямо топче от станиол и той го връща и ти го пуска в ръката и с наострени уши се ослушва къде ще го хвърлиш отново. Много са забавни, а вашия Тайгър е страхотен :dovolen:
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Гале

Re: Енигматичната котка

Мнение от Гале »

Ljutamila, ПЛАМЪЧЕ благодаря ви. От прочетеното разбрах, че тигърчето е едно добро коте. Само външният му вид е наследство от бащата, а в поведението му няма нищо диво.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Енигматичната котка

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Гаура, за пръв път виждам коте от тази порода, не съм и подозирала, че съществува толкова красиво коте! :slove: Дълги години на взаимна обич и уважение ви желая!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljutamila
Виенско кафе
Мнения: 398
Регистриран на: Май 24, '11, 19:48
Местоположение: София

Re: Енигматичната котка

Мнение от ljutamila »

Реших, че не мога да не ви покажа това:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”