Бугенвилея (Bougainvillea)

Публикувай отговор
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Бугенвилея

Мнение от Голем Бел Нико »

Това го гледам от поне 5 години. Тук зимата не е студена, но има и дни по 0 градуса и затова бугенвилията бива премествана вътре в къщата. Светлината тогава е проблем - повечето дни времето е сиво. При това бугенвилията е зад някакви вечно затворени щори. В една баня е, температурата е около 22 градуса, много стабилна обстановка (няма течение).

Това което забелязах е че в тия условия бугенвилията обича вода. Не я оставям да седи във вода (в чинииката) но не харесва намалено поливане уж заради понижената светлина.

Тая година особено бугенвилията се скъса да цъфти в тая баня. Листа не образува, ама цветове поне по 20 на седмица нови. А тия дето опадат пък дълго време си остават оцветени и аз дори и не ги махам.

Странно добиче е това - не разбирам как може да расте добре на закрито с мизерна светлина и прочее.

--Николай
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Бугенвилея

Мнение от Titi »

MANDARINA написа:Моята втора зима стои на студено горката...малииии ,голям съм цербер.... :mrgreen: Есента я орязвам хубаво и отива при кактусите.Поливам може би един път.Февруари я вкарвам на по топличко и с по-чести поливки.Сега има вече клончета навсякъде :daaa:
Моите две за първи път тази зима ги поставих на такъв режим. След един месец ми дожаля и ги прибрах вътре. Обещах да ги подаря на Змейчо, ако оцелеят. Но след месец престой в къщи на светло и топло, няма никакви признаци на оцеляване. Сухи, голи клончета, чупещи се без нищо зеленичко вътре. Не разбирам защо умряха?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Бугенвилея

Мнение от dal »

:o :o :potekoha: :potekoha: :potekoha:
дума не мога обелих.... :mrgreen:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Бугенвилея

Мнение от Tanet »

Тити,и аз първата бугенвилея я уморих така като я внесох на топло и почнах да я поливам. Тя уж тръгна да се развива и изведнъж умря-беше февруари. Вероятно не и достигаше слънчева светлина. Сега имам цикламова и червена-вкоренена от резник. И двете са малки и ги държа на студено при 8-10 градуса на стълбището. Изглеждат ми живи и леко като драснах под кората е зелено,но съм ги поливала два пъти за четири месеца и то не обилно. Сега се надявам да се събудят,че много ги обичам.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10043
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 642 пъти
Получил благодарност: 1135 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от greeneyed »

Titi написа: Моите две за първи път тази зима ги поставих на такъв режим. След един месец ми дожаля и ги прибрах вътре. Обещах да ги подаря на Змейчо, ако оцелеят. Но след месец престой в къщи на светло и топло, няма никакви признаци на оцеляване. Сухи, голи клончета, чупещи се без нищо зеленичко вътре. Не разбирам защо умряха?
Ако са останали без листа , на хладно, поливането трябва да бъде символично. Ако си поливала повече, корените са изгнили, защото няма кой да изпарява излишната влага.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Бугенвилея

Мнение от Titi »

greeneyed написа: Ако са останали без листа , на хладно, поливането трябва да бъде символично. Ако си поливала повече, корените са изгнили, защото няма кой да изпарява излишната влага.
Не, странното е, че не бяха поливани около месец, аз реших, че са се гътнали от жажда. Навън в коридора, на хладно, но светло, до балконска врата.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Бугенвилея

Мнение от Blue sky »

:shock: :shock: :shock: това явно са присадки :hmmm:

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бугенвилея

Мнение от Миша »

Не може ли да са няколко растения,преплетели се в годинките :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бугенвилея

Мнение от zmei4o »

вайй :D голЕма шариния :D
важното е да изглежда добре за очите ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
cvetolubka
Дълго кафе
Мнения: 110
Регистриран на: Ное 30, '09, 20:04

Re: Бугенвилея

Мнение от cvetolubka »

Може ли да помоля майсторите по вкореняване на бугита да предадат своя опит?
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”