нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Публикувай отговор
georgiev
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Окт 4, '15, 17:20

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от georgiev »

Здравейте, нов съм във форума, но ми е хоби да се занимавам с цветя и растения. Изчетох всички мнения и разкази, изключителни сте, но липсва информация и снимков материал, а именно:
- в какъв субстракт се садят резниците след появата на калос/корени?
- при какви параметри на температура, влажност и светлина се отглеждат след засяване в съответния субстракт?
Вероятно тайната е там, защото всички достигате до калос, не прочетох някой да е имал и корени, за това след посяване резниците почерняват и загниват.
Ще Ви бъда благодарен, ако се продължи темата и се добавят отговори на поставените въпроси.
Поздрави, Георги Георгиев.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Teodora76 »

Здравей georgiev, а прочете ли поста на Миша на трета страница от темата?
Мисля, че там е отговора на въпроса ти :nod:
georgiev
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Окт 4, '15, 17:20

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от georgiev »

Прочел съм написаното от Миша и получения резултат е за похвала, но едва ли другите не са следвали стъпките му/и. Има нещо което не се споменава, не от Вас, а общо в нета. Липсва съответната информация. и в руските и в англоговорящите сайтове. А тя се явява най-важната. Но както и да е. Поздрави.
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от muny7 »

Лично моето мнение е, че ако имаш градина е по-добре да бодеш направо там. Тя земята си е земя :daaa:
Този метод бурито може и да е добре за хората в апартаментите дето примерно не могат често да ходят на вилата и да ги обгрижват (резниците) знам ли :hmmm: ?
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Виола »

georgiev написа:Прочел съм написаното от Миша и получения резултат е за похвала, но едва ли другите не са следвали стъпките му/и. Има нещо което не се споменава, не от Вас, а общо в нета. Липсва съответната информация. и в руските и в англоговорящите сайтове. А тя се явява най-важната. Но както и да е. Поздрави.
Каква точно информация ти липсва? Напиши какво по-конкретно те интересува?
Методът Бурито е много удобен, защото спестява време и място. Освен това се вижда ясно кой резник е вкоренен и кой не. Аз също имам много успешни опити; засаждам резниците чак когато направят коренчета, а не едва като са направили калус. Вкореняват се успешно полузрели резници както наесен, така и рано напролет. Вкореняват се и с вкоренител, и без него, но с вкоренител става по-бързо. Мисля, че това си зависи и от сорта на розата. Някои се вкореняват по-бързо и лесно, други не.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от libra »

Georgiev,не знам защо те е избило на някаква конспирация.Ние слагаме резници директно в почвата в градината.Миша има оранжерия,тя си е специалист и си е направила опита-успешен.Описала е всичко,но не е написала ръководство за промишлено размножаване на рози,това не е в сферата на нейните интереси, а и доста е заета.
Ти,специално,защо толкова напъваш,професионално ли ще се занимаваш с вкореняване или?
georgiev
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Окт 4, '15, 17:20

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от georgiev »

Здравейте отново, изключително съм благодарен на колежките/гите, които отреагираха и продължавам да твърда, че ако се включат и други в дискусията, ще напишем и ръководство за ползване на метода Бурито, защото аз не твърдя, че има "конспирация", а че липсва част от информацията в нета. А именно, Виола, споделя, че "засаждам резниците чак когато направят коренчета, а не едва като са направили калус.", това е много важно, Миша - "торфа и това, че са на хладно." Тези изводи ще ни намалят загубите от загниването на резници.
До дук, нещо лошо да съм казал или да съм обидил някой? Напротив, започнах с уважение, похвала, благодарност към опита, знанията и постиженията, които имате.
А относно промишленото производство, този метод, който не се практикува масово, благодарение на Вас и форума, може да започне да се използва все повече скъсявайки времето, разходите и увеличаване на добива от вкоренени резници. Казвам го това, защото до сега в промишлеността се изпозват вегетативно вкореняване на зелени резници и зелени облагородени резници. Тези методи са енергоемки и отнемат време, а при метода Бурито факторите са по благоприятни.
В тази връзка, моля да споделите наблюденията си и да развием темата изчерпателно.
Поздрави.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от libra »

Аз съм пас,точно в това ръководство няма как да участвам.
Не отговори на въпроса-защо се интересуваш толкова напористо от Бурито?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Мария Николова »

georgiev написа:Здравейте отново, изключително съм благодарен на колежките/гите, които отреагираха и продължавам да твърда, че ако се включат и други в дискусията, ще напишем и ръководство за ползване на метода Бурито, защото аз не твърдя, че има "конспирация", а че липсва част от информацията в нета. А именно, Виола, споделя, че "засаждам резниците чак когато направят коренчета, а не едва като са направили калус.", това е много важно, Миша - "торфа и това, че са на хладно." Тези изводи ще ни намалят загубите от загниването на резници.
До дук, нещо лошо да съм казал или да съм обидил някой? Напротив, започнах с уважение, похвала, благодарност към опита, знанията и постиженията, които имате.
А относно промишленото производство, този метод, който не се практикува масово, благодарение на Вас и форума, може да започне да се използва все повече скъсявайки времето, разходите и увеличаване на добива от вкоренени резници. Казвам го това, защото до сега в промишлеността се изпозват вегетативно вкореняване на зелени резници и зелени облагородени резници. Тези методи са енергоемки и отнемат време, а при метода Бурито факторите са по благоприятни.
В тази връзка, моля да споделите наблюденията си и да развием темата изчерпателно.
Поздрави.
Здравейте, господин Георгиев!
Наистина сте много любезен. Наистина показвате уважение към прежде писалите в темата.
Въпреки това, тук темата очевидно няма да се развие изчерпателно.
Грижите на промишлеността са си нейни грижи, господин Георгиев. И тя знае, че трябва да инвестира в изследване, да направи собствени наблюдения и да си избере икономически най-изгодния метод. Отношенията между нас - клиентите - и промишлеността са парични и свършват с плащането и получаването на стоката.
А Вие идвате с трите си мнения и се опитвате да направите тези отношения непарични. Защото те любителите розари са такива ентусиасти, че няма да се усетят, нали?
Беше ни приятно, че се отбихте при нас. Желаем Ви големи икономически успехи.
Най-любезно Ви каним след 2-3 години да ни съобщите научните си изводи от собствените Ви изследвания.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
georgiev
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Окт 4, '15, 17:20

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от georgiev »

Здравейте уважаема госпожо Николова, ще ми е изключително приятно да дебатирам с Вас и на четири очи, но въпреки това, ще продължа тук, защото не желая да бъда въвлечен в комерсиализация на хобито ми/Ви и нямам никакво взимане - даване с промишлеността.
С удоволствие бих споделил наблюденията си, но за мое съжаление все още нямам такива, при този метод. Имам любителски опит в облагородяване на китайска роза, различни цитруси, няколко плодни дръвчета, като съм прилагал различни начини. Използвам и вегетативно вкореняване на зелени и зрели резници.
Хареса ми темата, в която се обяснява и показва как да си облагородите розите чрез използване на будна пъпка. Колегата е показал и резултата си с китайските рози. Тези онагледени обяснения са изключително полезни, защото показват същността на процесите. А не си ли разбрал същността и спазил точно технологията, не очаквай положителен резултат. Именно това имах в предвид, като предложих да се доразвие темата. И това можеше да стане благодарение на всичко Вас докоснали се до метода.
Приятно ми е да чета мненията Ви във форума, защото много от тях са написани от колеги с опит и знания, от които може да се поучим, и именно заради това не приемам отпращането, което ми пожелавате.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”